پازل: درب قفل شده

پازل: درب قفل شده

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شما است.

به «پازل» ۲۶ آبان‌ماه ۱۳۹۶ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. دویست و هفتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای دویست و ششم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای دویست و ششم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش متوسط بود.

با توجه به معما، هر عدد، از جمع عدد خانه قبل با اعداد ۲، ۳، ۴ و... به دست می‌آید. نحوه حرکت هم از خانه بالا و سمت چپ به سمت راست و در ردیف بعد از راست به چپ و در ردیف آخر دوباره از چپ به راست است. بر اساس این توضیـحات  پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۳ یعنی عدد ۱۴ است.  بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

کاربران زیادی در پازل هفته گذشته شرکت کردند که از این میان می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:
سینا آدم‌بیک، جواد اروندی، علیرضا افضلان، ارشیا افضلی، شاهین الف، علیرضا انصاریان، امیرمحمد بنائی، هانی بینش، مصطفی پاکدل، پوریا ترغازه، سعید تقی‌زاده، محمد جدیدی میاندشتی، نرگس جعفریان، محمد چیتگرها، امین حسنی، سامان حق‌کیش، امین خالقیه، میلاد خانی، علی خیامی، محمدصادق رامشی، علیرضا روشن‌ضمیر، علی سلمانی، محمد شادفر، علی شهری، مجید صادقیان‌پور، حامد صفری، سید سعید طباطبایی‌فر، محمدصدرا طبرستانی، نوید فتحی امیرخیز، امین کارگر، سعید کارگر، محسن کیوان‌فر، عرفان گرانمایه راد، سید امین موسوی، امیرمحمد میثاقی، حامد نجفی، مهران نیکوبیان حیدری، بهنام هدایتی و علی‌محمد یوسفی.

از تمامی کاربرانی که در پازل هفته گذشته شرکت کرده‌اند ممنونیم.

* * *

معمای شماره ۲۰۷: جمعه ۲۶/آبان/۱۳۹۶

چهار درب در یک راهروی طولانی قرار دارند. یکی از این درب‌ها قفل است. روی هرکدام از درب‌ها یک توضیح نوشته شده است.

- درب اول: درب دوم و سوم قفل هستند.
- درب دوم: درب اول و چهارم قفل هستند.
- درب سوم: این درب قفل است.
- درب چهارم: این درب قفل نیست.

با توجه به این توضیحات کدام درب قفل است؟

  • ۱:  درب چهارم
  • ۲: درب سوم
  • ۳: درب دوم
  • ۴: درب اول

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام بگذارید و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایـمیل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 207
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خــود را درج کنـیــد.

توضیح اول: از آنجا که امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir ارسال کنید.

توضیح دوم: با توجه به اینکه ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir تنها جهت پاسخ به سؤالات شــما درباره ســری پازل است، پاسخ‌های ارسال‌شده به این ایمیل‌آدرس در قرعه‌کشی پازل شرکت داده نخواهند شد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید