پازل: مسابقات تنیس

پازل: مسابقات تنیس

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و یازدهمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و یازدهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و دهم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و دهم

پازل هفته گذشته نسبت به پازل‌های قبل سخت‌تر بود. همین مسأله تعداد شرکت‌کنندگان را کاهش داد.
در پاسخ باید گفت، پس از اتمام کار، تنها صندوق‌هایی باز می‌مانند که شماره آن‌ها مربع است. یعنی شماره‌هایی مثل ۱، ۴، ۹، ۱۶ و غیره.

آقای پویا مرادی، از کاربران زومیت، پاسخ این پازل رو به کمک جاوا تهیه کرده است که در ادامه آماده است.

puzzle110 Solution

بر همین اساس، پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۱ یعنی  ۳۱ درب است.لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و دهم زومیت» عبارت است از:

آقای یوسف ترکمند، ۲۸ ساله از تهران، کارشناس برنامه نویسی وب

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به برنده، یک دستگاه درایو SSD ای‌دیتا مدل Premier SP610 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به  آقای ترکمند تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۱۱: جمعه ۱/آبان/۱۳۹۴
(معمای ریاضی؛ سطح آسان)

قرار است یک دوره مسابقات تنیس در شهر برگزار شود که بر اساس آن هر بازیکنی که در یک بازی ببازد، از مسابقات حذف می‌شود. یعنی مسابقات به صورت تک‌حذفی برگزار می‌شوند. اگر در مجموع ۲۶ بازیکن در این لیگ حذفی شرکت کنند، چند بازی در این لیگ برگزار خواهد شد؟

  • ۱: ۲۴ بازی
  • ۲: ۲۵ بازی
  • ۳: ۲۶ بازی
  • ۴: ۲۷ بازی

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه مــوارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 111
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاســخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید