پازل: استخر | جایزه هفته: دو دستگاه هارددیسک اکسترنال ای‌دیتا مدل HD710A

پازل: استخر | جایزه هفته: دو دستگاه هارددیسک اکسترنال ای‌دیتا مدل HD710A

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و سومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و سومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و دوم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

هارددیسک اکسترنال ای‌دیتا مدل HD710Aپازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به  دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، هارددیسک اکسترنال ای‌دیتا مدل HD710A اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و دوم

پاسخ معمای هفته به کمک احتمالات و با کمی دقت قابل محاسبه بود.
فرزندان آرش و نرگس به صورت‌های زیر می‌توانند قرار گرفته باشند:
- پسر، پسر
- دختر، پسر
- پسر، دختر
- دختر، دختر

بر اساس متن پازل، یکی از فرزندان آرش و نرگس دختر است. در نتیجه جنسیت فرزندان این زوج بر اساس دختر بودن یکی از فرزندان به این صورت خواهد بود:
- دختر، پسر
- پسر، دختر
- دختر، دختر

بر همین اساس، پاسخ پازل هفته قبل برابر با گزینه ۲ یعنی یک‌سوم است.

توضیح: بر اساس عبارت فرزند دوم که در معما استفاده شده بود، بعضی از کاربران در پی محاسبه احتمال دختر بودن فرزند دوم بودند. در این حالت پاسخ زمانی برابر با دوم‌سوم خواهد بود که فرض دختر بودن یکی از فرزندان مدنظر قرار نگرفته باشد. یعنی اگر فرض دختر بودن یکی از فرزندان  را که در معما مطرح شده بود، در نظر بگیریم، پاسخ معما تغییر نخواهد کرد. با این حال از سوءتفاهم ایجاد در متن معما صمیمانه از شما پوزش می‌طلبیم.

بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و دوم زومیت» عبارت است از:

آقای آرش شکوزاده، ۲۰ ساله از گراش، دیپلم نقشه‌کشی

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به برنده، یک دستگاه درایو SSD اکسترنال مدل SE720 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای شکوزاده تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

 

* * *

معمای شماره ۱۰۳: جمعه ۶/شهریور/۱۳۹۴
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

چهار شیر آب برای پر کردن یک استخر وجود دارند. شیر اول، استخر را در دو روز پر می‌کند. شیر دوم، استخر را در سه روز، شیر سوم، استخر را در چهار روز و آخرین شیر، استخر را در شش ساعت پر می‌کند. اگر چهار شیر باز باشند، پر شدن استخر به طور تقریبی چقدر به طول می‌انجامد؟

  • ۱: چهار ساعت و چهل و سه دقیقه
  • ۲: چهار ساعت و سی و چهار دقیقه
  • ۳: پنج ساعت و سیزده دقیقه
  • ۴: چهار ساعت و هفده دقیقه

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 103
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید