پازل: نسبت اعداد | جایزه هفته: سه دستگاه پاوربانک جدید ای‌دیتا مدل PV120

پازل: نسبت اعداد | جایزه هفته: سه دستگاه پاوربانک جدید ای‌دیتا مدل PV120

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شما است. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با نود و یکمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به «پازل» خوش آمدید! سری پازل به‌صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. نود و یکمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای شماره نود و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

پاوربانک شیک PV120 ای‌دیتاپازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به سه نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهند، پاوربانک جدید ای‌دیتا مدل PV120 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره نود


پاسخ این مسئله با آزمون و خطا یافته می‌شود. دو نمونه از پاسخ‌ها عبارت‌اند از:

۱۹۶۸۳ = ۳(۳ + ۸ + ۶ + ۹ +۱)

۱۷۵۷۶ = ۳(۶ + ۷ + ۵ + ۷ +۱)


بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـده

برنده خوش‌شناس «پازل شماره نود»:

آقای امیر انبارلویی، ۲۱ ساله از قزوین، دانشجوی مهندسی عمران

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت سونی‌موبایل، به برنده، یک دستگاه اسمارت واچ ۲ سونی اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای انبارلویی تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۹۱: جمعه ۱۵/خرداد/۱۳۹۴
(معمای ریاضی؛ سطح سخت)

اگر یک‌دوم عدد ۵ برابر با ۳ باشد. یک‌سوم عدد ۱۰ برابر با چند خواهد بود؟

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، ازآنجاکه بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  مـوضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 91
در بدنه ایمـیل نیز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـماس خـود را درج نمـــایید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید