پازل: خط کوتاهتر | جایزه هفته: یک عدد درایو SSD مدل SX900

پازل: خط کوتاهتر | جایزه هفته: یک عدد درایو SSD مدل SX900

اگر دوست دارید آخر هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت منتشر می‌شود. در ادامه با شصت و دومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. شصت و دومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای شصت و یکم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

SX900پازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، درایو SSD مدل SX900 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره شصت و یک

پازل هفته گذشته، جدولی از اعداد بود که باید یکی از اعداد آن را محاسبه می‌کردیم. الگوی محاسبه عدد گمشده به این صورت است: تفاضل اعداد ستون‌های سمت چپ و میانی برابر با عددی است که این عدد با حاصل‌جمع رقم‌های عدد ستون سمت راست برابر است. برای مثال در ردیف اول، تفاضل عدد ستون سمت چپ (۸) و عدد ستون میانی (۵) برابر با عدد ۳ است. این عدد برابر با حاصل‌جمع رقم‌های عدد ستون سمت راست (۲۱) است. با توجه به این توضیح پاسخ پازل برابر با ۶- است.

در طول هفته گذشته نزدیک به ۱۷‌هزار و پانصد نفر در پازل شرکت‌ نمودند. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل شصت و یکم» عبارتند از:

آقای سامان تقی‌پورآقای سامان تقی‌پور، ۲۵ ساله از شهرک اندیشه (کرج)، دانشجوی مهندسی برق
آقای ساعد جمشیدیانآقای ساعد جمشیدیان، ۲۸ ساله از شاهین‌دژ، کارشناس ارشد معدن
آقای امید حسین‌آبادیآقای امید حسین‌آبادی، ۱۹ ساله از قزوین، دانشجوی کاردانی کامپیوتر

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به هریک از برندگان، یک دستگاه باطری قابل‌حمل مدل PV110 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آن‌ها تبریک گفته و برایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۶۲: جمعه ۱۶/آبان/۱۳۹۳
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

Puzzle 62 
در تصویر خطوط آبی و قرمز ضلع‌های مکعب را در برگرفته‌اند.
کدام خط در تصویر بالا کوتاهتر است؟

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
ایمیل آدرس:puzzle[at]zoomit.ir  //  موضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 62
در بدنه ایمـیل نیز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـماس خـود را درج نمـــایید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید