پازل: حیوانات علفزار

پازل: حیوانات علفزار

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و سی‌ و سومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به دومین «پازل» سال ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و سی‌ و سومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و سی‌ و دوم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و سی‌ و دوم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش بود.

در همه معادلات، جمع سمت چپ تساوی در حقیقت زمان بر مبنای ۲۴ ساعت است. در سمت راست تساوی همان زمان بر مبنای ۱۲ ساعت نمایش داده شده است (برای مثال به جای نمایش ۱۳، عدد ۱ و به جای عدد ۱۶، عدد ۴ نوشته شده است).

با توجه به همین توضیح، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۱ یعنی عدد ۱ است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و سی‌ و دوم زومیت» عبارتند از:

آقای امین فرضیان، ۲۸ ساله از  همدان، فارغ‌التحصیل کارشناسی فناوری اطلاعات (IT)
آقای سامان نوایی، ۲۴ ساله از  مهاباد، فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف فروشگاه اینترنتی چهل‌بازار، به هر یک از برندگان، یک دستگاه دوربین هوشمند اینترنتی و دید در شب شیائومی اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر دو برنده تبریک گفته و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۳۳: جمعه ۲۷/فروردین/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

۳۰ گاو و ۳۰ گوسفند تمام علف‌های یک علفزار را در ۶۰ روز مصرف می‌کنند. ۷۰ گاو و ۷۰ گوسفند علف‌های همین علفزار را تنها در ۲۴ روز تمام می‌کنند.

با توجه به این توضیح برای مصرف علف‌های علفزار در ۹۶ روز به چند گاو و چند گوسفند نیاز داریم؟
به یاد داشته باشید که علف‌ها به صورت مرتب رشد می‌کنند.

  • ۱:  ۱۰ گاو و ۱۰ گوسفند
  • ۲: ۱۵ گاو و ۱۵ گوسفند
  • ۳: ۲۰ گاو و ۲۰ گوسفند
  • ۴: ۲۵ گاو و ۲۵ گوسفند

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 133
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.


تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید