پازل: دنباله‌ای از اعداد | جایزه هفته: دو دستگاه پاور بانک سونی مدل CP-F5

پازل: دنباله‌ای از اعداد | جایزه هفته: دو دستگاه پاور بانک سونی مدل CP-F5

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و بیست و هشتمین قسمت از سری «پـازل»همراه ما باشید.

 

به آخرین «پازل» بهمن‌ماه ۱۳۹۴ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و بیست و هشتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و بیست و هفتم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

پاور بانک سونی مدل CP-F5

پازل این هفته با حمایت شرکت سونی‌موبایل برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهند، پاور بانک سونی مدل CP-F5 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و بیست و هفتم

توضیح: در ابتدای انتشار پازل هفته قبل، ایرادهایی در گزینه‌های نمایش داده شده وجود داشت که پس از چند ساعت این مشکل مرتفع گردید. ضمن تشکر از دقت شما، بابت خطای رخ داده از شما صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم.

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش متوسط بود. در دنباله نمایش داده، به استثناء عدد اول دنباله، هر عدد، از حاصل‌جمع عدد قبل و عدد پنج، سپس عدد هفت، سپس عدد نه و... به دست می‌آمد.

بر همین اساس، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی عدد ۴۹ است. لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و بیست و هفتم زومیت» عبارت است از:

آقای رضا کاشی‌پز، ۱۹ ساله از  مشهد، دانشجوی مهندسی کامپیوتر

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت نیک الکترونیک، به برنده، یک دستگاه تلفن‌همراه لیگو الیت ۲ اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای کاشی‌پز تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۲۸: جمعه ۳۰/بهمن/۱۳۹۴
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

در دنباله زیر به جای علامت سؤال چه عددی قرار می‌گیرد؟

؟ ،۱۴۹ ،۷۵ ،۳۷ ،۱۹ ،۹ ،۵

  • ۱:  ۲۹۷
  • ۲: ۲۹۸
  • ۳: ۲۹۹
  • ۴: ۳۰۰

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه مــوارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 128
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاســخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید