پازل: دنباله اعداد | جایزه هفته: یک دستگاه تلفن‌همراه لیگو الیت ۲ (بروزرسانی شد)

پازل: دنباله اعداد | جایزه هفته: یک دستگاه تلفن‌همراه  لیگو الیت ۲ (بروزرسانی شد)

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و بیست و هفتمین قسمت از سری «پـازل»همراه ما باشید.

 

به چهارمین «پازل» بهمن‌ماه ۱۳۹۴ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و بیست و هفتمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و بیست و ششم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

تلفن‌همراه  لیگو الیت ۲

پازل این هفته با حمایت شرکت نیک الکترونیک برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، تلفن‌همراه لیگو الیت ۲ اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و بیست و ششم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش سخت بود.

در دنباله نمایش داده، مربع عدد اول را از عدد دوم کم می‌کنیم تا عدد سوم به دست بیاید.

بر همین اساس، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی عدد ۱۴۶ است. لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و بیست و ششم زومیت» عبارتند از:

آقای مهدی محمدیان، ۲۸ ساله از  تهران، فارغ‌التحصیل مهندسی کامپیوتر
آقای وحید ولدخانیان، ۲۹ ساله از  تهران، فارغ‌التحصیل مهندسی برق

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت سونی‌موبایل، به هر یک از برندگان، یک دستگاه پاور بانک سونی مدل CP-F5 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به هر دو برنده تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۲۷: جمعه ۲۳/بهمن/۱۳۹۴
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

در دنباله زیر به جای علامت سؤال چه عددی قرار می‌گیرد؟

؟ ،۳۶ ،۲۵ ،۱۶ ،۹ ،۴

  • ۱:  ۳۸
  • ۲: ۴۹
  • ۳: ۵۷
  • ۴: ۹۲

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه مــوارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 127
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاســخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

بروز شد: ایراد موجود در گزینه‌ها برطرف شد. اگر پاسخ را قبل از این بروزرسانی ارسال کرده‌اید، این امکان را دارید تا بار دیگر پاسخ را ارسال کنید. پاسخ‌های ارسالی پس از شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۰ صبح بررسی خواهند شد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید