نتایج بنچمارک گرافیکی نشان‌ از برتری Dimensity 9200 نسبت به تراشه A16 اپل دارد

دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
براساس نتایج غیررسمی بنچمارک GF، قدرت پردازش گرافیکی سیستم-روی-چیپ Dimensity 9200 مدیاتک نسبت به A16 Bionic اپل بهتر است.
تبلیغات

طبق شایعات، مدیاتک درحال‌کار روی یک تراشه‌ی پرچم‌دار جدید است که ازنظر عملکرد نسبت به مدل‌های قبلی آن، پیشرفت‌های بسیار بزرگی خواهد داشت. اکنون گزارش جدیدی درمورد Dimensity 9200 منتشر شده است که نشان می‌دهد امتیاز بنچمارک GF آن، از تراشه‌ی اپل A16 Bionic بالاتر است.

اگر با A16 Bionic آشنایی ندارید، این سیستم-روی-چیپ در آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس مورد استفاده قرار گرفته است. پردازنده‌های اپل معمولاً دربرخی از زمینه‌ها نسبت به رقبای اندرویدی خود عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند، بنابراین جای تعجب دارد که مدیاتک موفق شده است از آخرین تراشه‌ی غول کوپرتینویی پیشی بگیرد. طبق گزارش ITHome، سیستم-روی-چیپ Dimensity 9200 روی برخی از گوشی‌های پرچم‌دار درجه یک که اواخر سال جاری و سال آینده عرضه خواهند شد، مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش Gizmochina، تراشه‌ی Dimensity 9200 موفق شده است امتیاز ۳۲۹ فریم‌ برثانیه را در آزمون GFX 1080p Manhattan 3.0 به‌دست آورد. همچنین گزارش شده است که این تراشه در آزمون منهتن ۳٫۱، امتیاز ۲۲۸ فریم برثانیه را کسب کرده است. درمقام مقایسه، A16 Bionic اپل در این آزمون‌ها به‌ترتیب امتیاز ۲۸۰ و ۲۰۰ فریم برثانیه را کسب کرد. به‌طور مشابه، Dimensity 9000 Plus در بنچمارک مورداشاره به‌ترتیب امتیاز ۲۲۰ و ۱۶۰ فریم برثانیه را کسب کرده و Snapdragon 8+ Gen 1 نیز به‌ترتیب امتیاز ۲۸۱ و ۱۸۱ فریم برثانیه را به‌دست آورده است.

براساس اطلاعاتی که تاکنون درمورد پیکربندی هسته‌های Dimensity 9200 دردسترس قرار گرفته است شاید حداکثر فرکانس ۳٫۰۵ گیگاهرتز و فرکانس پایه‌ی ۲٫۸۵ گیگاهرتز را ارائه دهد. ازسوی دیگر، هسته‌های کم‌مصرف این سیستم-روی-چیپ ظاهراً با فرکانس ۲ گیگاهرتز کار می‌کنند. این پردازنده‌ی مرکزی با پردازنده‌ی گرافیکی Mali G715 همراه می‌شود و امتیاز ۱۲۶۶۱۰۲ را در معیار آنتوتو به‌دست آورده است که بالاترین امتیاز ثبت شده روی این پلتفرم تا به‌امروز است. به‌یاد داشته باشید این گزارش هنوز رسماً تأیید نشده است و بنابراین نمی‌توان با اطمینان کامل درمورد آن صحبت کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات