چگونه با بودجه کم در منطقه 22 تهران صاحبخانه شویم؟

پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
سورن ۲۲
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
در این مطلب به بررسی راهکارهای خرید خانه با بودجه کم در تهران پرداخته ایم.
تبلیغات

خرید خانه در تهران، به خصوص برای کسانی که بودجه محدودی دارند، به یک چالش بزرگ تبدیل شده است و افراد زیادی نگران آینده خود و فرزندانشان هستند. افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال های اخیر، قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده است. به طوری که در حال حاضر، حتی خرید یک آپارتمان کوچک در مناطق متوسط تهران برای بسیاری از افراد غیرممکن شده است و با حقوق های امروزی نمیتوان برنامه ریزی مناسبی برای خرید یک واحد آپارتمان داشت.

در دهه گذشته افراد با گرفتن وام مسکن و ... برنامه ریزی نسبی مناسبی می توانستند برای خانه دار شدن انجام دهند اما در طی چندسال گذشته، به دلیل افزایش قیمت ها و شرایط سخت وام و بازپرداخت آن، در ذهن بسیاری افراد، خانه دار شدن تبدیل به یک رویا و آرزو شده است.

اقتصاد ایران و بازار مسکن در این سال ها نوسانات شدیدی را تجربه کرده که ناشی از سیاست های کلان اقتصادی است اما در کنار همه این ها، حضور واسطه ها و دلال ملکی، بازار مسکن را تحت شعاع قرارداده و با سیاست هایی که این افراد در منطقه خود انجام می دهند تاثیر سوئی بر افزایش قیمت خواهند داشت.

با وجود تمام این مشکلات، هنوز هم راه هایی برای صاحبخانه شدن در تهران، به خصوص برای کسانی که بودجه محدودی دارند، وجود دارد. در اینجا به بررسی راهکارهای خرید خانه با بودجه کم در تهران پرداخته ایم.

منطقه 22: گزینه ای مناسب برای خرید خانه با قیمت مناسب تر در تهران!

منطقه 22 یکی از این گزینه هاست که می تواند برای متقاضیان مسکن، به خصوص خانواده های جوان و زوج های در آستانه ازدواج، فرصت های خوبی را فراهم کند که در زیر به مزایای آن اشاره کرده ایم:

 • قیمت مناسب: به دلیل اینکه منطقه 22 در حال ساخت است، قیمت مناسبتری نسبت به دیگر به مناطق تهران دارد. هر چقدر به سمت غرب این منطقه حرکت می کنید، قیمت ها ارزانتر می شود.
 • آینده رو به رشد: منطقه 22 به عنوان یکی از مناطق تازه تاسیس و در حال توسعه تهران شناخته می شود. با توجه به سرمایه گذاری های کلان که در این منطقه در حال انجام است، پیش بینی می شود که قیمت مسکن در منطقه 22 در سال های آینده رشد قابل توجهی داشته باشد. همانطور که برخی محله های آن که محیط شهرنشینی کامل به خود گرفته است، قیمت بسیار بالایی دارد.
 •   امکانات رفاهی: منطقه 22 از نظر امکانات رفاهی در وضعیت مطلوبی قرار دارد. در این منطقه مراکز خرید متعدد، پارک ها، فضای سبز، مدارس، بیمارستان ها و ... وجود دارد.
 • دسترسی به مترو: خط 5 مترو تهران از منطقه 22 عبور می کند و این منطقه را به سایر نقاط شهر به خوبی متصل می کند.
 •   آب و هوای مطلوب: منطقه 22 به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از آب و هوای مطلوب تری نسبت به سایر مناطق تهران برخوردار است.
سورن ۲۲

پروژه مسکونی پدافند ارتش در منطقه 22 تهران: فرصتی ایده‌آل برای خانه‌دار شدن و سرمایه‌گذاری

پروژه پدافند ارتش یک پروژه مسکونی مدرن و منحصر به فرد در منطقه 22 تهران و شهرک چیتگر است که با شرایط پرداخت اقساطی و قیمت مناسب، فرصتی ایده‌آل برای خانه‌دار شدن و سرمایه‌گذاری را به شما ارائه می‌دهد که متعلق به متعلق به تعاونی مسکن پدافند هوایی ارتش می‌باشد.

این برج از جمله پروژه‌های پهنه C چیتگر و دارای دو برج شمالی H و برج جنوبی C به‌شمار می‌آید. همچنین باید اشاره کرد که اعضای تعاونی مسکن این پروژه 800 نفر هستند. از مهم‌ترین مشخصات پروژه پدافند هوایی ارتش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محل قرارگیری پروژه: پهنه C شهرک چیتگر
 •   تعداد برج‌ها: 2 برج شمالی H و برج جنوبی C
 • مساحت زمین: ۲۲۵۰۰۰ مترمربع
 • ویژگی‌های بلوک H: دارای 40 طبقه، 566 واحد، در تیپ متراژهای 60، 90، 120، 150، 180 متری
 • ویژگی‌های بلوک C: دارای 32 طبقه، 560 واحد، در تیپ متراژهای 60، 90، 120، 150، 180 متری
 • تعداد کل واحدها: ۱۱۲۶ واحد

این پروژه مسکونی، با استقبال زیادی روبرو شده و در طی سالهای گذشته پروژه های پدافند ارتش به خوش نامی یاد می شود که بهترین انتخاب برای خانواده های جوان و زوج های جوان که به دنبال خرید مسکن و پس انداز هستند. افرادی که نگران آینده مسکن فرزندانشان هستند و سرمایه گذرانی که به دنبال سود مناسب از بازار مسکن هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این پروژه میتوانید با شماره روبرو تماس بگیرید: 09125272268

تحولات قیمتی مسکن در منطقه 22 تهران

منطقه 22 تهران یک منطقه استراتژیک در تهران است که به واسطه سرمایه گذاری های دولتی ای که بر روی آن انجام شده تبدیل به یک منطقه با رشد تصاعدی مسکن شده است. با اقتتاح دریاچه چیتگر، ایران مال، باملند، که هر کدام از پروژه های بزرگ کشوری محسوب می شدند، رشد چشمگیر منطقه را به همراه داشت. سرمایه گذاری ارگان های مختلف در آن و ساخت شهرک ها متعدد، ساخت امکانات بیمارستانی و رفاهی همگی دست به دست هم داد تا این منطقه تحولات قیمتی زیادی را تجربه کند و بیشترین نرخ رشد را در بین مناطق 22 گانه تهران تجربه کرده است

پیش بینی نرخ قیمتی در منطقه 22 تهران

کارشناسان پیش بینی می کنند که با توجه به عوامل مختلفی مانند تورم، افزایش تقاضا و محدودیت عرضه، قیمت مسکن در منطقه 22 تهران در سال های آینده نیز رشد خواهد داشت. نرخ رشد این افزایش قیمت ممکن است به اندازه سال های گذشته نباشد، اما به طور کلی خرید مسکن در این منطقه همچنان به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب تلقی می شود.

نکات مهم هنگام پیش خرید خانه در منطقه 22

پیش خرید آپارتمان در هر منطقه ای، به خصوص در منطقه 22 که در حال توسعه می باشد، ریسک های خاص خود را دارد و نکات مهمی وجود دارد که باید قبل از اقدام به پیش خرید به آنها توجه کنید:

1.   تحقیقات دقیق:

 • پیش از هر اقدامی، در مورد پروژه مورد نظر، سازنده، سابقه کار سازنده، مجوزهای قانونی پروژه، قیمت ها و ... تحقیقات دقیقی انجام دهید.
 • از محله مورد نظر بازدید کنید و از پروژه و مراحل آن اطلاع پیدا کنید.
 • با پیش خریداران دیگر صحبت کنید و از تجربیات آنها در مورد پروژه و سازنده آگاه شوید.

1.   بررسی قرارداد:

 • قبل از امضای قرارداد پیش خرید، تمام جزئیات آن را به دقت مطالعه کنید.
 • به نکاتی مانند زمان تحویل آپارتمان، مشخصات دقیق آپارتمان، نحوه پرداخت و اقساط و ... توجه کنید.
 • در صورت نیاز از یک مشاور حقوقی برای بررسی قرارداد کمک بگیرید.

1.   پرداخت امن:

 • مبلغ پیش خرید را فقط به حساب های رسمی و مورد تایید سازنده واریز کنید.
 • از پرداخت هرگونه وجهی به صورت غیر رسمی یا به اشخاص ثالث خودداری کنید.
 • حتما رسید یا سند معتبر مبنی بر پرداخت وجه دریافت کنید.

1.   نظارت بر مراحل ساخت:

 • در طول مراحل ساخت، به طور مرتب از پروژه بازدید کنید و از روند پیشرفت کار آگاه باشید.
 • در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با تعهدات قراردادی، به سازنده اعلام کنید و از او بخواهید که نسبت به رفع آنها اقدام نماید.

1.   احتیاط در معاملات با واسطه ها:

 • تا حد امکان سعی کنید معامله پیش خرید را مستقیم از تعاونی های مورد تایید تهیه کنید.
 •   در صورت معامله با واسطه، از معتبر بودن و مجوز دار بودن واسطه مطمئن شوید.
 • تمام شرایط معامله را به صورت کتبی در قرارداد ذکر کنید و از واسطه رسید یا سند معتبر دریافت کنید.

پیش خرید آپارتمان در منطقه 22 تهران می تواند فرصتی مناسب برای خانه دار شدن و سرمایه گذاری باشد. با رعایت نکات مهم فوق می توانید ریسک معامله را به حداقل برسانید و از خرید خود اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به سورن 22 شما می توانید خیال خودتان از انتخاب پروژه و شرکت در پروژه های پیش خرید راحت کنید چرا که سورن 22، مشاور خرید ملک در منطقه 22 است و کارگزار بسیاری از تعاونی های منطقه است و شما بصورت مستقیم و بدون واسطه و بدون کمیسیون می توانید در پروژه های شرکت کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات