پرواز مستقیم از استانبول به شهرهای تهران - علی بابا

سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
علی بابا
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
اگر دوست دارید با شهرهایی که پرواز مستقیم به استانبول دارند، بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید.
تبلیغات

استانبول به عنوان یکی از مقاصد گردشگری و تفریحی ایرانیان و سایر توریست‌ها در کشورهای مختلف شناخته می‌شود که به دلیل جاذبه‌های طبیعی و گردشگری خود، قابل توجه است. با توجه به اینکه گردشگران ایرانی هم استقبال زیادی از سفر به استانبول می‌کنند، آژانس‌های هواپیمایی و توریستی تلاش می‌کنند که از شهرهای مختلف ایران، امکان رفتن به این شهر را فراهم نمایند.

بنابراین برای رفتن به استانبول نیازی نیست که اول به تهران بیایید یا اینکه برای بازگشت از آنجا، بلیط استانبول به تهران بگیرید. در حال حاضر در شهرهای مختلف، امکان سفر به این شهر وجود دارد. اگر دوست دارید با شهرهایی که پرواز مستقیم به استانبول دارند، بیشتر آشنا شوید، تا پایان این صفحه همراه من بمانید.

سفر به استانبول از تهران

اولین شهری که از دیرباز، مسافران زیادی را به شهر استانبول برده، شهر تهران است. آژانس‌های هواپیمایی که در این شهر وجود دارند، امکان خرید بلیط و تور به این شهر ترکیه‌ای را فراهم می‌کنند و پرواز مستقیم به استانبول دارند. در عین حال مسافران می‌توانند برای بازگشت به تهران نیز بلیط استانبول به تهران بگیرند و با پرواز مستقیم به تهران برگردند. اما در کنار فرودگاه تهران، چندین فرودگاه بین‌المللی دیگر نیز در سایر شهرهای ایران، پرواز مستقیم به این شهر دارند. این موارد شامل:

سفر به استانبول از تبریز

تبریز به عنوان یکی از شهرهای نزدیک به مرز استانبول و شهر وان ترکیه محسوب می‌شود. در عین حال بسیاری از مسافران دوست دارند از ین شهر به ترکیه و شهر استانبول وارد شوند. به همین دلیل تبریز نیز پرواز مستقیم به استانبول دارد.

فرودگاه تبریز با نام فرودگاه شهید مدنی تبریز، به عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه در منطقه شمال غرب ایران به حساب می‌آید که در مرز هوایی ایران به آسیای مرکزی و اروپا قرار دارد . این شرایط بسیار خوب جغرافیایی باعث شده که تبریز و فرودگاه بین‌المللی آن، نقش بسیار مهمی در پروازهای بین‌المللی ایفا ‌کند. در عین حال هرروز پروازهای بسیاری از مبدأ تبریز به سایر نقاط دنیا انجام می‌شود و در این میان به دلیل نزدیک بودن تبریز به استانبول، پروازهای مستقیم بین این دو شهر انجام می‌گیرد.

سفر به استانبول از مشهد

یکی دیر از شهرهای ایران که پرواز مستقیم به استانبول انجام می‌دهد، شهر مشهد و فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد است. این فرودگاه با داشتن مساحت ۵۴۰ هکتاری و دو باند پذیرش مسافر، در دسته پر رفت‌وآمد ترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید. علاوه بر آن، فرودگاه هاشمی نژاد سالانه ۷ میلیون مسافر جابجا می‌کند که حجم زیادی است.

در عین حال پروازهای بین‌المللی بسیاری هم از مشهد به مقاصد مختلف و شهرهای جهان انجام می‌شود و در این میان، پرواز مشهد به استانبول و بالعکس در ردیف پروازهایی است که به صورت هفتگی و با نظم دقیق در این فرودگاه برقرار هستند. به همین دلیل شهروندان مشهدی برای سفر به استانبول نیازی ندارند که ابتدا به سفر به تهران یا دیگر شهرهای ایران سفر کنند. اما در صورتی که می‌خواهید در هنگام بازگشت به تهران بروید، راه‌حل آن‌هم آسان است. برای این کار کافی است بلیط استانبول به تهران بگیرید و در فرودگاه تهران پیاده شوید.

سفر به استانبول از اصفهان

شهر اصفهان نیز در کنار جاذبه‌های بی‌نظیر تاریخی و گردشگری خود، شرایط لازم برای سفر به استانبول را برای دوستداران طبیعت این شهر فراهم کرده است. فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان‌ همراه با آژانس‌های مسافربری متعددی که در آن فعالیت می‌کنند، این امکان را برای مسافران ایجاد می‌کند.

البته این فرودگاه به مقاصد مختلف و داخلی دیگر هم پرواز دارد. ازجمله این شهرها می‌توان به شهرهای شارجه، تفلیس، وین، دبی، کویت و آدانا اشاره کرد که در دسته شهرهای پر رفت آمد محسوب می‌شوند. در عین حال پرواز به استانبول نیز به صورت هفتگی انجام می‌گیرد و جابجایی مسافران با نظم و دقت خاصی صورت می‌گیرد.

سفر به استانبول از شیراز

شهر تاریخی شیراز نیز با برخورداری از فرودگاه مجهز و بین‌المللی خود، آماده خدمت‌رسانی به مسافران و انتقال آن‌ها به شهر استانبول است. می‌توان گفت که فرودگاه شیراز بعد از فرودگاه بین‌المللی تهران به عنوان مجهزترین فرودگاه در کشور محسوب می‌شود و پروازهای داخلی و بین‌المللی بسیاری را پوشش می‌دهد. در عین حال فرودگاه شیراز به شهرهایی که در حوزه خلیج‌فارس قرار دارند، پروازهای متعدد انجام می‌دهد . پرواز به استانبول هم در دسته پروازهای هفتگی و منظم آن قرار دارد.

سفر به استانبول از قشم

علی بابا

علاوه بر شهرهای مختلف، جزیره قشم هم در زمینه انتقال مسافران به استانبول فعال است. بنابراین اگر در جزیره قشم ساکن هستید یا اینکه می‌خواهید بعد از اقامت کوتاه در این جزیره، به استانبول بروید، شرایط برای شما فراهم است و از این نظر محدودیتی وجود ندارد.

می‌توان گفت که فرودگاه قشم ازجمله فرودگاه‌های بین‌المللی در جنوب کشور محسوب می‌شود که پروازهای داخلی و خارجی را به مقاصد متنوع پوشش می‌دهند. در عین حال این فرودگاه در روستای دیرستان قرار دارد و با نام رسمی فرودگاه بین‌المللی دیرستان شناخته می‌شود. این فرودگاه نیز با همکاری دو شرکت هواپیمایی، پروازهای مهم به شهرهای مختلف ایران و جهان را انجام می‌دهد تا رضایت بیشتر مسافران و ساکنان جزیره را فراهم کند.

سفر به استانبول از ارومیه

آخرین شهری که به بررسی آن می‌پردازیم، شهر ارومیه است که با داشتن فرودگاه شهید باکری، شرایط سفر به استانبول را فراهم می‌کند. بنابراین مسافران و ساکنان ارومیه می‌توانند از این شهر به استانبول سفر کنند یا از استانبول به ارومیه پرواز مستقیم داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات