تلویزیون تبلیغاتی مغازه :0 تا 100 روش های افزایش فروش

پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
تلویزیون تبلیغاتی
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
تلویزیون تبلیغاتی مغازه یک وسیله تبلیغاتی است که در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها به منظور نمایش محتوای تبلیغاتی محصولات یا خدمات به مشتریان استفاده می‌شود.
تبلیغات

تلویزیون تبلیغاتی مغازه یک وسیله تبلیغاتی است که در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها به منظور نمایش محتوای تبلیغاتی محصولات یا خدمات به مشتریان استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها معمولاً جهت نمایش محتوا در دقایقی که مشتریان در فروشگاه حضور دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع این محصول، نسخه کوچک شده تلویزین شهری است که در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تلویزیون‌های تبلیغاتی مغازه می‌توانند علاوه بر اطلاعات مرتبط با محصولات و خدمات موجود در فروشگاه، تخفیف‌ها، پیشنهادهای ویژه، نمونه‌کارها، اخبار فروشگاه، معرفی برندها و هر نوع محتوای دیگری که به تبلیغ محصولات و افزایش فروش کمک کند را نمایش دهند. این تلویزیون‌ها معمولاً با قابلیت برنامه ریزی از قبل برای مناسبت‌های مختلف و رویداد‌های برنامه ریزی شده، به صورت همزمان در تمام نقاط با فاصله مکانی نامحدود، محتوای تبلیغاتی را نمایش می‌دهند تا مشتریان مختلف بتوانند آن را ببینند.

کاربردهای تلویزیون تبلیغاتی در فروشگاه‌ها

تلویزیون‌های تبلیغاتی کاربردهای متعددی دارند. در ادامه به هفت مورد از کاربردهای تلویزیون تبلیغاتی در فروشگاه‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. تبلیغات دینامیک

- نمایش تبلیغات محصولات، تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه با استفاده از تلویزیون تبلیغاتی.

- امکان نمایش تبلیغات دینامیک که بر اساس زمان، فصل یا رویدادهای خاص تغییر می‌کند.

2. نمایش کاتالوگ محصول

- ارائه کاتالوگ محصولات با استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب بر روی نمایشگر تبلیغاتی.

- نمایش ویژگی‌ها، قیمت‌ها و نظرات مشتریان در قالب ویدئو.

3. تجربه تعامل با مشتری

- اجرای ویدئوهای تعاملی و بازی‌ها بر روی ویدئو وال جهت جلب توجه مشتریان.

- فراهم کردن تجربه خرید مفرح‌تر.

4. آگاهی از برند

- نمایش ویدئوهای مرتبط با تاریخچه و ارزش‌های برند فروشگاه بر روی تلویزیون تبلیغاتی.

- ارتقاء شناخت برند و ایجاد ارتباط عاطفی با مشتریان.

5. نمایش اطلاعات مفید

- نمایش اخبار، مقالات تخصصی، نقدها و نظرات مشتریان در قالب ویدئو.

- اطلاع‌رسانی به مشتریان در مورد رویدادها، کارگاه‌ها یا اخبار فروشگاه.

6. تبلیغات متناسب با مکان

- امکان نمایش تبلیغات متناسب با مکان خاص در فروشگاه، مانند تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه بر اساس بخش‌های مختلف.

7. مدیریت صف و اطلاعات ترافیک

- نمایش نمودارها و ویدئوهای مدیریت ترافیک برای کنترل بهتر صف مشتریان.

- اطلاع‌رسانی به مشتریان در مورد راهنمایی‌ها و توضیحات مربوط به مسیرها.

8. نمایش اطلاعات وب سایت و شبکه های اجتماعی سایت برای تعامل بیشتر با مخاطبان

9. برگزاری پروموشن‌ها و رویداد‌های تبلیغاتی که منجر به پویا‌تر شدن محیط کسب و کاری و ارائه بن‌های تخفیف به مشتریان می گردد.

تلویزیون تبلیغاتی

مراکز کاربرد تلویزیون تبلیغاتی مغازه

تلویزیون تبلیغاتی مغازه در مراکز و فضاهای مختلفی به کار می‌رود تا به تبلیغ محصولات و خدمات کمک کند و تجربه خرید مشتریان را بهبود ببخشد. مراکز کاربردی برای تلویزیون تبلیغاتی مغازه عبارتند از:

1. فروشگاه‌ها و مغازه‌ها: تلویزیون تبلیغاتی مغازه عمدتاً در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها برای نمایش تبلیغات به مشتریان استفاده می‌شود. این ابزار به فروشندگان اجازه می‌دهد تا پیشنهادها، تخفیف‌ها و اطلاعات مرتبط با محصولات را به مشتریان ارائه دهند.

2. سوپرمارکت‌ها: تلویزیون‌های تبلیغاتی مغازه در سوپرمارکت‌ها به منظور تبلیغ کالاها و برندهای مختلف در رده‌های مختلف از مواد غذایی تا لوازم بهداشتی و مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. رستوران‌ها و کافه‌ها: برخی از رستوران‌ها و کافه‌ها از تلویزیون تبلیغاتی برای ارائه منوی غذا، نوشیدنی‌ها، تخفیف‌ها و برنامه‌های ویژه به مشتریان استفاده می‌کنند.

4. مراکز خدماتی: مراکز خدماتی مانند کلینیک‌ها، دندانپزشکی، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی نیز ممکن است از این تلویزیون تبلیغاتی برای اطلاع‌رسانی در مورد خدمات و تخفیف‌های خود استفاده کنند.

5. مراکز خرید و پاساژها: در مراکز خرید بزرگ و پاساژها، تلویزیون‌های تبلیغاتی ممکن است در مکان‌های استراتژیک نصب شده و به نمایش محتوای تبلیغاتی برای مشتریان کمک کنند.

6. مشاورین املاک

7. گروه‌های معماری و دکوراسیون داخلی

8. مبلمان ها

9. فروشگاه‌های تاسیسات ساختمانی

در کل، تهیه تلویزیون تبلیغاتی مغازه همانند خرید تلویزیون شهری در هر نوع فضایی که نیاز به تبلیغ محصولات یا خدمات وجود داشته باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به مشتریان اطلاعات لازم را ارائه دهد.

مزایای تلویزیون تبلیغاتی مغازه

استفاده از تلویزیون به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می‌تواند به افزایش توجه مشتریان، ارتقاء تجربه خرید، و افزایش فروش کمک کند. تلویزیون تبلیغاتی می‌تواند برای فروشگاه‌ها مزایای متعددی داشته باشد و به طور کلی یک راهکار تبلیغاتی قدرتمند به شمار می‌رود. در زیر مزایای این نوع تبلیغات برای فروشگاه‌ها آورده شده است:

1. گسترش آگاهی

- تلویزیون تبلیغاتی یک وسیله ارتباط جمعی است که به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌ها و تبلیغات خود را به یک جمعیت بزرگ انتقال دهید.

- این محصول با توانایی پوشش گسترده‌تر نسبت به بسیاری از رسانه‌ها، باعث افزایش آگاهی از فروشگاه و محصولات آن می‌شود.

2. اعتبار و اعتماد

- حضور در تلویزیون تبلیغاتی می‌تواند اعتبار و اعتماد مشتریان به فروشگاه را افزایش دهد. تبلیغات تلویزیونی به عنوان یک وسیله تبلیغاتی حرفه‌ای شناخته می‌شوند.

3. کم کردن هزینها های دکوراسیون های فصلی و دور ریز های دکور های غیر قابل استفاده و اثر دهی بیشتر با تولید محتوای متناسب در هر دوره جدید فروش محصولات

3. نمایش تصاویر با کیفیت بالا

- تلویزیون تبلیغاتی مغازه امکان نمایش تصاویر و ویدئو با کیفیت بالا را دارد که به نمایش محصولات و خدمات شما جذابیت بیشتری می‌بخشد.

- تجربه تصویری قوی‌تری ایجاد می‌کند که می‌تواند بر انتخاب مشتریان تأثیرگذار باشد.

4. ارتقاء برند

- ایجاد تأثیر مثبت استفاده از تلویزیون تبلیغاتی بر ارتقاء شناخت.

5. تأثیرگذاری در زمان مشخص

- قابلیت برنامه‌ریزی تبلیغات در زمان‌های خاص در تلویزیون به شما این امکان را می‌دهد که در زمان‌ها و رویدادهای مهم به خصوص تبلیغات خود را ارائه دهید.

6. تأثیر انفرادی

- استفاده از تلویزون تبلیغاتی می‌تواند به افراد این حس را منتقل کند که محصولات یا خدمات شما می‌توانند به آن‌ها کمک کنند.

محتوا تلویزیون تبلیغاتی

برای خرید تلویزیون تبلیغاتی، نیاز به محتوا، برنامه‌ریزی و اجرای یک کمپین تبلیغاتی جذاب و موثر دارید. در ادامه چند مرحله برای ایجاد محتوای تلویزیون آورده شده است:

1.شناسایی هدف مخاطب

تعیین کنید که مخاطبان هدف تبلیغات شما چه کسانی هستند. چه افرادی به محصولات یا خدمات شما نیاز دارند یا علاقه‌مند به آن‌ها هستند.

2. تدوین پیام اصلی

ایجاد یک پیام قوی و جذاب که به مشتریان نشان دهد چگونه مغازه شما می‌تواند نیازهای آن‌ها را برطرف کند. استفاده از اصول بازاریابی مثل "unique selling proposition" (پیشنهاد منحصر به فرد) می‌تواند به شناخته‌شدن بیشتر شما کمک کند.

3. تهیه ویدئو تبلیغاتی

از تصاویر و فیلم‌های جذاب برای جلب توجه استفاده کنید. گنجاندن اطلاعات اصلی، تخفیف‌ها، ویژگی‌های محصولات و راهنمای خرید در ویدئو می‌تواند بسیار مفید باشد.

4. تدوین اسکریپت

اسکریپت جذاب و قوی که باعث ترغیب مخاطب شود، بنویسید. مطالب کوتاه و مفید، تاکید بر مزایای محصولات یا خدمات شما در نوشتن این اسکریپت‌ها بسیار مهم هستند.

5. تولید و اجرای تبلیغات

با تولیدکننده تبلیغات همکاری کنید و یا با استفاده از تجهیزات حرفه‌ای در راستای ضبط ویدئو تبلیغاتی اقدام نمایید. در اجرای تبلیغات موارد متعددی را بیازمایید و تاثیر تبلیغات را به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار دهید.

6. ارزیابی و به‌روزرسانی

بررسی عملکرد تبلیغات و بازخوردهای مشتریان از نکات مهمی است که باید به صورت مستمر انجام شود. انجام تحلیل از بهره وری تبلیغات و اعمال به‌روزرسانی‌های لازم در ادامه بررسی‌های انجام شده هم باید در دستور کار قرار داده شود.

به یاد داشته باشید که انتخاب محتوا مناسب و ارتباط با مخاطبان هدف از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین، تداوم و به‌روزرسانی تبلیغات شما باعث می‌شود تا همیشه جذاب و جاری باقی بماند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات