گردهمایی مدیران امنیت در عسلویه

یک‌شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
دژپاد
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
مراکز داده‌ی‌ نرم‌‌افزارمحور راه‌حلی برای بهینه‌سازی مدیریت زیرساخت مرکز داده است.
تبلیغات

با‌توجه‌به افزایش اهمیت روزافزون اطلاعات به‌عنوان ارزشمندترین دارایی سازمان‌ها، تأمین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات و جلوگیری از بروز اختلال در ارائه‌ی سرویس‌های حیاتی موضوع مهمی برای کسب‌وکارها است. بررسی گزارش‌های مربوط به حمله‌های سایبری با هدف دسترسی به اطلاعات نشان می‌دهد که سازمان‌ها مشکلات و مسائل جدی برای صیانت از داده‌های خود دارند.

مراکز داده ستون فقرات عملیات فناوری اطلاعات هستند که امکان ذخیره‌سازی متمرکز و پردازش و شبکه را برای داده‌ها و برنامه‌های سازمانی فراهم می‌کند. با‌این‌حال، باید توجه کرد که مراکز داده‌ی سنتی مشکلات زیادی در مواجهه با نیازهای روبه‌رشد تحول دیجیتال دارند.

مراکز داده‌ی‌ نرم‌‌افزارمحور راه‌حلی برای بهینه‌سازی مدیریت زیرساخت مرکز داده است. SDDC از فناوری‌های مجازی‌سازی برای مدیریت عملیات استفاده می‌کند؛ به‌همین‌دلیل، مقیاس‌پذیری، چابکی، امنیت و بهینه‌سازی هزینه‌ها از مزایای استفاده از این راهکار است. همچنین، این رویکرد به سازمان‌ها امکان می‌دهد تا با پوشش خلأهای تجهیزات قدیمی برای استفاده از فناوری نوین، از تجهیزات قدیمی خود استفاده کنند.

در ایران نیز توجه به این موضوع و تلاش برای استفاده از رویکردهای پیشرفته به‌جای مدل‌های سنتی امری حیاتی به‌نظر می‌رسد. با‌توجه‌به بودجه‌های محدود سازمان‌ها برای این بخش‌، این تغییر رویکرد به بهره‌وری بیشتر در‌مقابل صرف هزینه‌ی کمتر منجر می‌شود. با قبول مرکز داده‌ی نرم‌افزار، به‌کارگیری سخت‌افزارهایی با مصرف بهینه‌ی انرژی نیز گسترش می‌یابد. در‌واقع برای انتقال مراکز داده‌ی سنتی به مراکز داده‌ی نرم‌افزار، سرمایه‌گذاری باید روی سخت‌افزارهایی باشد که مجازی‌سازی را حمایت و درنتیجه، این سخت‌افزارها در مصرف انرژی نیز بهینه‌تر عمل می‌کنند.

معرفی مراکز داده‌ی نرم‌افزارمحور یکی از موضوعات همایش ۲۶ تیر ۱۴۰۲ در منطقه ویژه‌ی پارس بوده است. این همایش تخصصی را شرکت مهندسی و امنیت شبکه‌ی دژپاد با موضوع «معرفی مراکز داده‌ی نرم‌افزاری و طرح امن‌سازی» برای مدیران امنیت و مدیران فناوری اطلاعات و کارشناسان ارشد فناوری اطلاعات صنایع پتروشیمی و نفت و گاز فعال در استان بوشهر و منطقه عسلویه و با همکاری کمیته‌ی امنیت سایبری منطقه ویژه برگزار کرد.

حمله‌های سایبری به دستگاه‌های مختلف کشور در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که وضعیت امنیت سایبری در ایران چندان مطلوب نیست و آسیب‌پذیری در این حوزه برای سازمان‌های مختلف وجود دارد. رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت ایران با انتشار پستی گفت:

در سال ۱۴۰۱، تعداد ۸,۳۲۱ حمله‌ی مهم سایبری به شبکه‌ی زیرساختی کشور دفع شد؛ به‌همین‌دلیل، توجه به این موضوع با افزایش سطح اطلاعات مدیران و ارتقای زیرساخت‌ها برای افزایش سطح امنیتی سازمان‌ها، مسئله‌ای مهم است که شرکت‌های متخصص مهندسی و امنیت شبکه باید به آن توجه کنند.

این همایش فرصتی بود تا ضمن پرداختن به موضوع SDDCها، موضوعات مهمی مانند امنیت سایبری و اهمیت آن، چگونگی ایمن‌سازی تجهیزات شبکه و زیرساخت و ارائه‌ی راهکارهای جامع مقابله با مخاطره‌های مربوط به نشت اطلاعات نیز بررسی شود. شرکت مهندسی و امنیت شبکه‌ی دژپاد تلاش کرد با کمک متخصصان این حوزه، بستری برای مدیران ایجاد کند تا ضمن آگاهی از موضوعات مطرح‌شده، مسیرهای دستیابی به راه‌حل‌های لازم برای سازمان خود را نیز پیدا کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات