چراغ سبز مالکان ویلاهای شمال برای برگزاری مراسم و مهمانی

چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
بدون شک یک مهمانی آخر هفته، دورهمی، سالگرد آشنایی یا تولد نزدیکان، نیاز به فضایی بزرگ و دلچسب دارد.
تبلیغات

برای افرادی که در مناطق نزدیک به استان‎های شمالی زندگی می‎کنند، اجاره ویلا جزء بهترین گزینه‎ها است. اما در قدیم، مالکان ویلاهای کمتری تمایل به اجاره دادن ویلایشان جهت برگزاری جشن و مهمانی دورهمی داشتند. دلیل آن نیز دردسرهایی بود که این امر در پی داشت. اما به نظر می‎آید که رکود پس از پاندمی کرونا و تورم اقتصادی چند سال اخیر، تغییراتی دراین‌خصوص ایجاد کرده است. مالکان ویلاها علاقه بیشتری به جذب مشتری از طریق اجازه برگزاری مهمانی پیدا کرده‎اند که همین امر، رونق خوبی به بازار بخشیده است.

یک ویلای خوب برای جشن و مهمانی چه ویژگی‎‌هایی دارد؟

اجاره ویلا شمال فضایی استثنایی در اختیار شما قرار می‌دهد که بسیاری از مکان‌های دیگر نمی‌توانند. شما در هتل یا یک خانه شهری نمی‌توانید تعداد زیادی از دوستانتان را به یک مهمانی دعوت کنید.

آب‌وهوای بی‌نظیر شمال و امکانات ویلاهای منحصربه‌فرد این منطقه نیز به جشن رویایی شما، حال-وهوایی دیگر می‎بخشند.

اما زمانی که یک مالک تصمیم به اجاره دادن ویلایش برای برگزاری جشن و مهمانی می‌گیرد، چه امکاناتی را باید در آن برای مشتری‎ها فراهم کند؟ در ادامه، به معرفی برخی از این موارد می‌پردازیم.

فضای باز و فضای نشیمن داخلی بزرگ

بسته به اینکه جشن شما قرار است در تابستان برگزار شود یا زمستان، این فضاهای بزرگ از مهم‌ترین اولویت‌های یک ویلا مناسب هستند. در هوای گرم و دلچسب شب‎های تابستان، افراد علاقه به حضور در فضای بیرون دارند. به همین علت، هنگام اجاره ویلا باید در نظر داشت که یک ویلای خوب برای مهمانی باید سکوی صاف مناسب برای مکان‌های نشستن یا حداقل جایی برای گذاشتن میز و صندلی داشته باشد.

در زمستان نیز که مهمانان علاقه به ماندن در فضای داخلی و گرم داخل ویلا دارند، باید چنین فضایی مهیا باشد. در صورت امکان، دکور این قسمت باید به شکلی طراحی شود که برای قراردادن میز غذا و همچنین تزیینات جشن مشکلی نباشد.

در زمان اجاره ویلا برای اطلاع از اینکه آیا فضای آن برای مهمانی شما مناسب است یا نه، می‌توانید وارد سایت جاباما شوید. در بالای صفحه قسمتی وجود دارد که باید شهر و تاریخ مورد نظر را جستجو کنید. در مرحله اول، باید مطمئن شوید که مالک ویلا اجازه برگزاری جشن را به مهمانان می‌دهد.

برای این کار، روی دکمه فیلترها را کلیک کنید و در قسمت مقررات اقامتگاه، مربع مربوط به امکان برگزاری مراسم را تیک بزنید. سپس اعمال تغییرات را فشار دهید. در مرحله بعد، در مشخصات ویلاها به دنبال شرایط مورد نظرتان بگردید.

استخر

بیشتر ویلاهای لوکس و بزرگی که در چند سال اخیر ساخته شده‎اند، استخر در فضای باز و حتی برخی نیز در داخل ویلا دارند. این امر یک مزیت جهت برگزاری مهمانی محسوب می‎شود. بدون شک پریدن در استخر و شنا کردن در تابستان‎های گرم شمال، لذتی فراموش‌نشدنی دارد.

همچنین سبب معتدل شدن هوای محیط اطراف ویلا می‌شود. در زمان اجاره ویلا شمال متقاضیان می‌توانند این مورد را نیز در سایت جاباما جستجو کنند.

مستقل بودن

برخی از مهمانی‌های دورهمی در آرامش برگزار می‌شوند؛ اما بعضی دیگر همراه با موسیقی هستند. ویلاهایی که در شهرک‌ها یا نزدیک به شهرها قرار دارند، برای این کار مناسب نیستند. صدای بلند موسیقی زنده برای همسایگان می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

پارکینگ

با توجه ‌به این که ویلاهای شمال در مناطق شلوغ قرار دارند، وجود پارکینگ برای قرار دادن ماشین مهمانان‌ بسیار ضروری خواهد بود. ویلایی مناسب برگزاری جشن و مهمانی است که این مزیت را داشته باشد. برخی از ویلاها در شمال دارای پارکینگ‌ سرپوشیده هستند، اما وجود پارکینگ در فضای محصور باغ هم امنیت مورد نیاز شما را ایجاد می‌کند.

فضای سبز

وجود فضای سبز در ویلا برای مهمانان یک جشن خانوادگی یا دوستانه، مزیتی بزرگ محسوب می‎شود. هدف اولیه افرادی که به فکر اجاره ویلا برای مراسم خود می‌افتند، این است که از شهر، آلودگی و شلوغی‌های آن دور باشند. در ضمن، عکس‌گرفتن در یک طبیعت زیبا و صحبت با دوستان دیگری که در مهمانی حضور دارند، رنگ و بویی به‎ یاد‎ماندنی به آن می‎بخشد. اجاره ویلا در رامسر و اجاره ویلا در رشت جزو بهترین شهرهای ایران برای اجاره ویلاهای لاکچری ست.

آشپزخانه

هر مهمانی نیاز به پذیرایی و غذا دارد. به همین علت، در ویلاهای بزرگ و لوکس مخصوص مهمانی‌ها و جشن‌ها، آشپزخانه مجهزی نیز قرار گرفته است. حتی در صورتی‌که شخص اجاره‌کننده ویلا قصد آشپزی نداشته باشد و غذای آماده تهیه کند، فضایی برای درست‌کردن چای و قهوه برای مهمانان نیاز است. این نکته را هنگام اجاره ویلا در نظر داشته باشید.

سرویس بهداشتی مناسب

ازآنجایی‌که بیش‌تر ویلاهای شمال برای اقامت تعداد زیادی مهمان آماده‌سازی شده‌اند، وجود سرویس بهداشتی و حمام قابل‌انتظار است. حتی ویلاهای بزرگ‌تر دارای چندین سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و حمام هستند. این امر مخصوصاً برای کسانی که تعداد مهمان زیادی دارند، بسیار مهم است.

مبلمان کافی

اکثر ویلاهای شمال مبله هستند و هر ویلا متناسب با مساحت آن دارای یک یا چند دست مبلمان، میز ناهارخوری و صندلی است. بررسی این امکانات برای کسانی که قصد اجاره ویلا شمال جهت برگزاری جشن یا دورهمی دارند، در سایت جاباما به ‌راحتی امکان‎پذیر است.

جمع‌بندی

در چند سال اخیر، با وجود کرونا و همچنین تورم اقتصادی، به نظر می‎آید که تمایل به اجاره کردن ویلا در شمال کاهش پیدا کرده است. مالکان ویلاها با قرار دادن امکانات و مجوزهای بیشتر مانند اجازه برگزاری مهمانی، سعی در برگرداندن رونق به این بازار را دارند.

اما ویلای اجاره‎ای مناسب دورهمی و جشن، چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ در این مقاله به شکل کامل این موضوع را شرح دادیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات