تک نت، نحوه خرید اینترنت مخابرات

سه‌شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومیت هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد
شرکت ‌مخابرات ایران یکی از محبوب‌ترین اپراتورها جهت ارائه سرویس‌های اینترنت است.
تبلیغات

تا کنون بیش از ۵٫۵ میلیون‌ نفر از مردم برای اطلاع از نحوه خرید اینترنت مخابرات اقدام کرده‌اند. اینترنت‌های مخابرات انواع مختلفی دارند. این نوع از اینترنت‌ها در قالب سرویس‌های نورونتا ارائه می‌شوند. پس از امنیت بالایی هم برخوردار هستند. اینترنت‌های مخابرات در همه شهرهای کشور قابل استفاده هستند. افرادی که ‌تمایل به خرید سرویس‌‌های اینترنت مخابرات دارند باید با راه و روش‌های خرید این نوع از اینترنت‌ها نیز آشنا باشند. در ادامه این مطلب به نحوه خرید اینترنت مخابرات اشاره شده است.

چگونگی ثبت نام اینترنت مخابرات

سامانه مخابرات ایران با توجه به این که کاربران زیادی دارد، پلتفرمی را در جهت سهولت در ثبت نام اینترنت مخابرات تدارک دیده است. کافی است که مشترکین مخابرات ایران وارد وب سایت tci.ir شوند.

سپس با ادامه دادن دستور العمل‌ها، ثبت نام اینترنت adsl یا سرویس مد نظر خود را به پایان برسانند. روش‌های متعددی برای خرید اینترنت مخابرات وجود دارند. خرید بصورت حضوری، ورود به سایت مذکور و خرید از طریق تماس با مخابرات این روش‌ها را تشکیل می‌دهند. هر کدام از افراد بنا به شرایطی که دارند، یکی از روش‌ها را برای خرید اینترنت مخابرات اتخاذ می‌کنند.

روش اول: ورود به سایت tci.ir برای ثبت نام اینترنت

در صورتی که‌ کاربران ترجیح می‌دهند با استفاده از سایت، خرید اینترنت مخابرات را پیش ببرند، باید وارد سایت شده و سپس مراحل بعد را طی کنند. در مرحله ابتدایی لازم است که یک حساب کاربری را برای خود باز کنید. سپس وارد سایت مخابرات شده و ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهید. برای این کار لازم است که مراحل زیر طی بشوند:

  • پس از این که‌ وارد سایت شدید و صفحه کاربری خود را باز نمودید، باید بر روی گزینه‌ مخابرات من که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. در این مرحله اگر مالک خط تلفن ثابت هستید باید همان شماره را وارد کنید. اگر نه باید با شماره موبایل خود ‌وارد شوید.
  • در این مرحله یک کد به شماره ارسال می‌شود باید این کد را وارد نمایید تا بتوانید به خرید اینترنت مخابرات بپردازید. در گام بعد باید مشخصات خود را تکمیل کنید اما چگونه؟! فرم ثبت نام را دریافت نمایید و مشخصات خود را وارد کنید.
  • حال با انتخاب یک بسته اینترنتی می‌توانید اینترنت را خریداری فرمایید. لازم به ذکر است که تک نت برترین ارائه دهنده سرویس‌های اینترنت ADSL و سایر اینترنت‌ها است. شما می‌توانید با تماس با مشاورین تک نت برترین اینترنت‌ها را خریداری کنید.

روش دوم: خرید اینترنت مخابرات از طریق مراجعه حضوری

برخی از افراد ترجیح می‌دهند که به صورت حضوری اینترنت مخابرات را تهیه کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، لازم است که به طور حضوری به مخابرات محل زندگی خود بروید. در مخابرات برای خرید اینترنت مخابرات یک سری فرم به شما تعلق پیدا می‌کند.

در این فرم اطلاعاتی نظیر شماره تلفن ثابت، کد ملی، شماره موبایل، محل سکونت، آدرس و ... از شما خواسته شده است. این فرم را پر کرده و به متصدی مخابرات می‌دهید. حال لیستی از بسته‌های اینترنت پر سرعت مخابرات به شما ارائه می‌گردد. در این لیست می‌توانید طرح‌ها و بسته ی مورد نظر خود را پیدا کنید و آن‌ها را خریداری کنید.

حال که بسته مورد نظر خود را انتخاب کردید، ثبت نام شما تکمیل می‌شود. پس از انجام مراحل فوق برگه‌ای با عنوان کانفینگ به شما ارائه می‌شود. لازم است که در طول استفاده از بسته‌های اینترنت مخابرات این برگه را نزد خود نگه دارید. به هنگام بروز مشکل یا پرداخت قبض این نوع از برگه‌ها نیاز هستند.

روش سوم: ثبت نام اینترنت مخابرات از طریق تماس

در روش سوم نیازی نیست که کاربر به طور حضوری به مخابرات مراجعه کند. همچنین نیاز نیست که کاربر وارد وب سایت اینترنتی مخابرات شده و سپس ثبت نام کند. کافی است که فرد با مخابرات تماس بگیرد. در حال حاضر شماره‌های تماس با مخابرات شماره‌های ۲۰۲۰ و ۲۸۲۸ هستند. شما با استفاده از این شماره‌‌ها می‌توانید به خرید اینترنت adsl یا دیگر سرویس‌های مخابراتی بپردازید. به طور کلی مخابرات اینترنت‌های وی دی اس ال، ای دی اس ال و اینترنت فیبر نوری با سرعت فوق العاده زیاد را به کاربران خود ارائه می‌کند.

ثبت نام سرویس‌های خانگی به کمک تک نت

برای ثبت نام اینترنت باید یک خدمات دهنده‌ را برگزینید. تک نت به عنوان بهترین خدمات دهنده آماده ارائه انواع و اقسام سرویس‌های اینترنت مخابرات به شما عزیزان است. به طور کلی شما باید خدمات دهنده‌‌ای را انتخاب نمایید که سرویس‌های اینترنتی را با تعرفه‌ای مناسب و با تنوع بالا در اختیار شما قرار می‌دهد. البته خدمات این سرویس دهنده تنها به این چند مورد ختم نخواهد شد.

برترین شرکت خرید سرویس‌‌های اینترنتی شرکتی است که مودم‌های جیبی، اینترنت‌های مختلف مخابرات و حتی موبایل را در اختیار شما می‌گذارد. سرویس‌های تک نت نیز همه این ویژگی‌ها را دارا هستند. پس چه انتخابی بهتر از تک نت؟

اینترنت ADSL یا اینترنت tdlte

شاید شما هم در دو راهی خرید اینترنت adsl و اینترنت tdlte مانده باشید. هر دو سرویس‌های اینترنتی برای بخشی از کاربران مناسب هستند. سرویس های اینترنت adsl جزو قدیمی‌ترین سرویس‌‌های اینترنت هستند. این نوع از اینترنت‌ها با اینترنت tdlte یک سری تفاوت‌های خاص دارند. در ادامه به این تفاوت‌ها اشاره شده است:

  • سرعت

اولین و مهم‌ترین تفاوت اینترنت adsl و اینترنت tdlte در میزان سرعت آ‌ن‌ها است. اینترنت‌های adsl چون قدیمی‌تر هستند، از سرعت کمتری هم برخوردار شده‌اند. این نوع از اینترنت‌ها ویژگی‌های متعددی دارند؛ اما نسبت به اینترنت tdlte سرعت کمتری دارند. افرادی که می‌خواهند گیم انجام دهند یا کارهای سازمانی و اداری را از طریق اینترنت به سرانجام برسانند، باید از اینترنت tdlte استفاده کنند.

  • میزان پایداری

تفاوت دیگر اینترنت adsl و اینترنت tdlte که تک نت ارائه می‌کند در میزان پایداری اینترنت است. اینترنت adsl اگرچه سرعت کمتری نسبت به اینترنت tdlte دارد اما از پایداری بیشتری برخوردار شده است. اگر کیفیت کابل کشی شما خوب باشد، دیگر نیاز نیست که‌ نگران نویز یا پینگ‌های اینترنتی باشید. اینترنت adsl به خوبی برای شما کار خواهد کرد.

  • قیمت بسته‌ها

دیگر تفاوت این دو نوع سرویس اینترنت تک نت به میزان قیمت آن‌ها بر می‌گردد. در خرید اینترنت مخابرات باید توجه داشته باشید که بسته‌هایی مقرون به صرفه را خریداری کنید. البته اینترنت‌های مخابراتی adsl نسبت به سایر اینترنت‌ها گران‌تر است.

  • میزان حجم دانلود

حجم دانلود این دو اینترنت نیز ممکن است متفاوت باشد. اینترنت‌های نسل قدیم یعنی همان اینترنت‌های مخابرات ای دی اس ال دارای حجم دانلود بیشتری هستند.

  • محدوده دسترسی

نکته آخر که تفاوت بین اینترنت adsl و اینترنت tdlte را نشان می‌دهد، محدوده دسترسی این اینترنت‌ها است. اینترنت‌های ای دی اس ال قابل حمل نیستند؛ چرا که با کابل می‌توان به آن‌ها وصل شد. اما اینترنت‌های tdlte دارای قابلیت حمل شدن هستند. بنابراین می‌توانند در هر جایی قرار بگیرند.

قیمت خرید اینترنت مخابرات

این روزها به دلایل مختلف قیمت خرید اینترنت مخابرات دستخوش تغییر می‌شود. پس نمی‌توان عدد ثابتی را برای خرید انواع سرویس‌های مخابراتی ارائه کرد. مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد که سرویس‌های ای دی اس ال مخابرات نسبت به دو سرویس دیگر گران‌تر هستند. این نوع از سرویس‌ها پایداری و کیفیت بالایی هم دارند. پس خرید سرویس‌های باکیفیت هزینه‌های بیشتری را هم می‌طلبند. افراد با توجه به نیازی که به اینترنت دارند باید یک بسته مناسب را خریداری نمایند. شما می‌توانید از مشاورین تک نت در این زمینه مشاوره بگیرید و از برترین سرویس‌های اینترنت مخابرات بهره مند شوید.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد نحوه خرید اینترنت مخابرات با شما صحبت کردیم. اینترنت‌های ثابت مخابرات دارای سه نوع مختلف فیبر نوری، ای دی اس ال و وی دی اس ال هستند. شما به سه روش حضوری، تماس با مخابرات و اینترنتی می‌توانید این اینترنت‌ها را خریداری کنید. تک نت به عنوان برترین خدمات دهنده اینترنت مخابرات اینجا است تا تمامی ابهامات شما در راستای ثبت نام اینترنت مخابرات را برطرف کند. همین الان برای تهیه اینترنت پرسرعت به سایت تک نت مراجعه کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات