طراحی سایت با سیماگر

چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
در این مقاله وب‌سایت سیماگر قصد دارد به بررسی کلیاتی در زمینه طراحی سایت بپردازد.
تبلیغات

شرکت سیماگر یک مجموعه قدیمی در زمینه طراحی استارتاپ و طراحی سایت و سئو، تولید و مشاوره نرم‌افزاری های توزیع شده در سطح و مانند اسنپ و دیجی کالا، توانمند در ساخت شبکه اجتماعی، طراحی وب سایت و سئو داخلی و خارجی،استراتژی سازمان، بیزینس پلان، اکشن پلان و تبلیغات، استراتژی بازاریابی، برند بوک و برندینگ است.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت که به‌عنوان وب دیزاین نیز شناخته می‌شود به مراحلی اطلاق می‌شود که در آن یک پایگاه اینترنتی به منظور ارائه و معرفی خدمات یک کسب‌و‌کار یا اطلاع‌رسانی راه اندازی می‌شود. برای طراحی وب سایت لازم است باید و نبایدهای خاصی در اولویت قرار گیرد. راه اندازی مطلوب و بهینه‌سازی سایت می‌تواند به آسانی کسب‌و‌کار شما را رونق دهد. در دنیای امروزی با توجه به نقش اینترنت در زندگی ما، داشتن یک سایت تخصصی و حرفه ای امری الزامی است.

شما با یک سایت مناسب در مورد طراحی سایت فروشگاهی نه‌تنها می‌توانید میزان فروش خود را افزایش دهید بلکه به وسیله ی آن خبر های جدید حرفه ی خود را دراختیار مخاطبان قرار خواهید داد. فرایند راه اندازی سایت خود را به افراد کاربلد و حرفه ای بسپارید تا بتوانید از کیفیت نهایی آن راضی باشید. در ادامه در نظر داریم به مراحل طراحی سایت و البته انواع سایت‌ها بپردازیم و توضیحات اجمالی دراختیار شما عزیزان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

مراحل راه اندازی سایت

به‌طور کلی راه اندازی سایت شامل 4 مرحله ی جداگانه است:

  • طراحی وایرفریم
  • طراحی گرافیک سایت
  • کدنویسی و برنامه‌نویسی
  • راه‌اندازی سایت

انواع طراحی سایت

سایت‌ها به‌طور کلی در دو دسته طبقه بندی می‌شوند:

سایت‌های استاتیک یا ایستا: سایت‌های ایستا بدین صورت هستند که محتوا و مطالب یکباره جمع آوری می‌شود و هر کدام از آن‌ها در بخش‌های مختلف سایت بارگذاری می‌گردد. در این سایت‌ها به منظور ایجاد هرگونه تغییر در محتوای موجود باید با کارشناس سایت در ارتباط باشید. برای طراحی وب سایت‌های معرفی، معمولاً این نوع از سایت‌ها را در اولویت قرار می‌دهند.

سایت دینامیک یا پویا: برای طراحی سایت پویا یا دینامیک هر دو بخش فرانت بک و بک اند برنامه نویسی می‌گردد. در این نوع از سایت‌ها، محتوای درج‌شده به صورت پیوسته تغییر می‌کند. با توجه به کاربرد سایت، به‌راحتی می‌توان آن را توسعه داد. در سایت پویا، بک اند برای پویا سازی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرایط راه اندازی سایت

برای طراحی سایت، 4 بخش مهم باید با توجه به شرایط مورد نیاز انتخاب شود که شامل موارد زیر است:

  • انتخاب نام دامنه برای سایت
  • هاست
  • طراحی قالب زیبا و کاربردی
  • سیستم مدیریت و البته کنترل سایت
سیماگر

روش‌های طراحی سایت

ساخت سایت با استفاده از دو روش انجام می‌شود. این دو روش شامل، نرم افزارهایی هستند که یا با استفاده از برنامه‌نویسی یا بدون استفاده از برنامه‌نویسی به ما امکان راه‌اندازی سایت را می‌دهد. ساخت سایت بدون استفاده از زبان برنامه نویسی مثل وردپرس یا جوملا یا دروپال و غیره است. ساخت سایت با استفاده از زبان برنامه نویسی مثل php یا .net یا .net core یا سایر زبان‌ها است که اغلب طراحی استارتاپ به این صورت انجام می‌پذیرد. هر یک از این روش‌ها مزایای و چالش‌های خاص خود را دارند.

هزینه طراحی سایت

هزنیه‌ی درخواستی برای طراحی سایت به فاکتورهای مختلفی وابسته است. به‌همین‌دلیل، نمی‌توان یک نرخ ثابت برای راه اندازی سایت در نظر گرفت. اگرچه داشتن یک سایت حرفه‌ای هزینه‌بر است ولی ارزش آن را دارد. ناگفته نماند در کوتاه‌ترین مدت زمان می‌توانید هزینه‌ی پرداختی را جبران کنید. قرار است چه امکاناتی در سایت شما تعبیه شود؟ آیا نیاز به پوسته‌ی اختصاصی دارید؟ آیا به پنل مدیریت حساب کاربران نیز نیاز است؟ هر یک از این فاکتورها، قیمت راه‌اندازی سایت را تحت کنترل دارد. برای کسب راهنمایی بیشتر با کارشناسان سیماگر در ارتباط باشید.

سیماگر

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید به موفقیت دلخواه در کسب‌و‌کار خود برسید، نیازمند سایت برای معرفی، فروش و ارائه ی خدمات خود هستید. دلیل این امر حضور پررنگ اینترنت در زندگی فعلی بشر است. شما می‌توانید همه‌ی مراحل طراحی سایت خود را به تیم حرفه‌ای و کاربلد ما بسپارید. ما اینجا هستیم تا شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کنیم. باید و نبایدهای لازم برای ساخت سایت و بهینه‌سازی آن به‌طور کامل توسط تیم حرفه‌ای سیماگر رعایت خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات