نکات مهم قبل از خرید روغن موتور به گزارش پترونام سهند

دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
شرکت پترونام سهند، تولیدکننده مطرح روغن موتور در ایران، قصد آگاه‌سازی افراد از برخی نکات مهم را دارد؛ نکاتی که نتیجه نهایی را در خرید روغن موتور تحت‌تأثیر قرار خواهند داد.
تبلیغات

روغن موتور دغدغه قدیمی و مهمی برای صاحبان خودرو است. این مایع ارزشمند به‌دلیل مزایا و تأثیراتی که بر عملکرد خودرو می‌گذارد، کلیدی برای رفع تمامی مشکلات سطحی و استهلاک زیاد موتور است. البته این تأثیرات، تنها در‌صورتی مفید و مثبت خواهند بود که شما روغن موتور مناسب را انتخاب کرده باشید!

شرکت پترونام سهند، تولیدکننده مطرح روغن موتور در ایران، قصد آگاه‌سازی افراد از برخی نکات مهم را دارد؛ نکاتی که نتیجه نهایی را در خرید روغن موتور تحت‌تأثیر قرار خواهند داد. چنانچه به‌دنبال داشتن خرید مطمئن و امن برای خودرو خود هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

۱. علامت استاندارد روی لیبل ظرف روغن موتور را بررسی کنید

در کشور ایران، برخی قوانین سخت‌گیرانه وجود دارد که می‌گوید تمامی تولیدکنندگان باید محصولات خود را به‌صورت استاندارد تولید کنند؛ درغیر‌این‌صورت، تولید کالا به‌صورت غیر‌‌قانونی انجام گرفته است و کیفیت آن هیچ‌گونه تضمینی ندارد. برای اینکه مردم ایران بتوانند کالاهای استاندارد و قانونی را تشخیص دهند، اداره استاندارد اجازه درج علامت استاندارد را روی این کالاها صادر می‌کند؛ علامتی که نشان از کیفیت مطلوب و اصولی‌بودن شیوه تولید کالا دارد.

روغن موتور نیز همانند تمامی کالاهای دیگر، علامت استاندارد دارد که تولیدکنندگان باید آن را روی محصولات خود درج کنند. حتی این امکان وجود دارد که برای اطمینان بیشتر، استاندارد کالا را به‌صورت کاملا قانونی استعلام کنید و قانونی‌بودن تولیدات آن را پیگیر باشید. با‌‌‌توجه‌‌‌به اینکه چندین‌بار اخبار خرابی صدها خودرو به‌دلیل استفاده از روغن موتور تقلبی و بنجل در کشور منتشر شده است، توصیه می‌کنیم مقوله استعلام استاندارد روغن موتور را جدی بگیرید.

۲. با ایران‌کد روی ظرف محصول، اصالت روغن موتور را بررسی کنید

از دیگر روش‌های استعلام اصالت روغن موتورهای ایرانی، بررسی ایران‌کد است. ایران‌کد در‌واقع راهی برای استعلام نوع فعالیت و اصالت کالاها است که روی تمامی کالاهای ایرانی درج می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از خرید روغن موتور مدنظرتان، ابتدا ایران‌کد درج‌شده روی ظرف روغن را بررسی کنید؛ البته توجه کنید که ایران‌کد فقط روی ظرف محصولات ایرانی درج می‌شود.

به‌گزارش پترونام سهند، بسیاری از روغن موتورهای خارجی موجود در بازار در ایران تولید می‌شوند و در‌واقع، همان روغن موتورهای ایرانی هستند که با برند خارجی به‌فروش می‌رسند. باوجوداین، بسیاری از رانندگان ایرانی درمقابل خرید روغن‌های موتور باکیفیت و اصل مقاومت می‌کنند و به‌دنبال خرید روغن موتور تقلبی خارجی‌نما هستند.

بهترین روغن موتور ایرانی؛ روغن موتور پارانوکس

۳. اصالت کالا و اعتبار تولیدکننده را با جست‌وجو در گوگل پیگیری کنید

امروزه، دیگر گوگل بهترین منبع برای کسب اطلاعات کامل از اعتبار و اصالت کالاها و تولیدکنندگان مختلف است؛ به‌نحوی‌که به‌سادگی می‌توان از آن برای سنجیدن اعتبار تولیدکنندگان استفاده کرد. همین اتفاق باعث شده است تولیدکنندگان بزرگ ایرانی برای معرفی خود به مشتریان، وب‌سایت رسمی برای خود افتتاح کنند. بررسی وب‌سایت رسمی تولیدکنندگان به شما اطلاعات کاملی از اصالت و اعتبار کالا می‌دهد.

برای مثال، روغن موتور پارانوکس شرکت پترونام سهند به‌صورت رسمی تحت‌حمایت مرکز رشد و فناوری دانشگاه تبریز قرار دارد و در خط‌تولید واقع‌شده در محوطه داخلی دانشگاه تبریز به‌صورت انبوه تولید می‌شود. اگر نام و مشخصات این کالا را در گوگل جست‌وجو کنید، موقعیت مکانی دقیق دفتر مرکزی شرکت پترونام سهند و وب‌سایت رسمی این شرکت برایتان نمایان می‌شود. با‌‌‌توجه‌‌‌به موقعیت مکانی دفتر رسمی و وجود نماد اعتماد الکترونیکی در وب‌سایت پترونام سهند، مطمئنا هیچ دغدغه دیگری برایتان باقی نمی‌ماند.

۴. خرید روغن موتو ارزان‌قیمت خسارات سنگینی به‌همراه خواهد داشت

دو نوع روغن موتور مضر برای خودرو وجود دارد که رانندگان باید از آن‌ها آگاه باشند: یکی روغن موتور تقلبی و دیگری روغن بی‌کیفیت. همه ما می‌دانیم که روغن موتور تقلبی در سریع‌ترین زمان موتور خودرو را خراب و تأثیرات آن را در مدتی کوتاه برای فرد نمایان می‌کند؛ اما روغن موتورهای کم‌کیفیت این ‌‌‌گونه نیستند. بزرگ‌‌ترین تفاوتی که میان روغن موتور تقلبی و کم‌کیفیت وجود دارد، این است که تولیدکنندگان روغن موتور کم‌کیفیت برای تولید محصولات خود علامت استاندارد و دیگر مجوزهای صادره را اخذ کرده‌اند.

در‌صورتی‌که از روغن موتور کم‌کیفیت در طولانی‌مدت استفاده می‌کنید، نتیجه این اشتباه را در سال‌های آتی مشاهده خواهید کرد. این در حالی است که می‌توانید با مبلغی ۲۰ درصد بیشتر از قیمت روغن موتورهای تقلبی و کم‌کیفیت، بهترین روغن موتور ایرانی را از شرکت پترونام سهند بخرید. روغن موتور پارانوکس به‌دلیل بهره‌مندی از افزودنی‌های نانو، می‌تواند هزینه‌های جانبی خودرو شما را به کمتر از نصف برساند و مصرف سوخت خودرو را بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

روغن موتور پارانوکس تفاوت‌ها را در موتور خودرو شما رقم می‌زند!

نکاتی که برایتان شرح دادیم، نکاتی طلایی هستند که افراد در خرید روغن موتور از آن‌ها آگاهی ندارند. روغن موتور پارانوکس شرکت پترونام سهند یکی از بهترین روغن‌های نانو در آسیا شناخته می‌شود که از افزودنی‌هایی با تکنولوژی A9 بهره می‌برد. از این نانوافزودنی‌ها تنها تولیدکنندگان بزرگ جهان اعم از کاسترول، پترونام سهند، موبیل1 و شل استفاده می‌کنند. مطمئنا قرارگیری نام پترونام سهند؛ petronam.co در میان این تولیدکنندگان بزرگ افتخاری برای همه ما ایرانیان است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات