کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان چگونه دانش‌آموزان را در مسیر موفقیت هدایت می‌کند؟

پنج‌شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان، کتابی است با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان پایه‌ی پنجم و ششم ابتدایی برای شرکت و موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان.
تبلیغات

معرفی کوتاه کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان

کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان، کتابی است که با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان پایه‌ی پنجم و ششم ابتدایی برای شرکت و موفقیت در آزمون ورودی تیزهوشان در پایه‌ی هفتم، منتشر شده است. ناشر این کتاب انتشارات گامی تا فرزانگان بوده و مؤلف آن نیز آقای علی قصاب است. این کتاب در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.

چه دلایلی سبب می‌شود تا کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان، مورد استفاده قرار گیرد؟

اگرچه مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان از سال‌ها پیش با هدف غربالگری دانش آموزان مستعد تأسیس شده است. اما در سال‌های اخیر در میان جامعه‌ی آموزشی با استقبال بیشتری روبه‌رو است. به همین دلیل رقابت برای کسب رتبه ی مناسب و ثبت نام در این مدارس دشوارتر شده است. راه ورود به مدارس تیزهوشان شرکت در آزمون‌های ورودی در پایان پایه‌های ششم ابتدایی و نهم متوسطه است. در آزمون ورودی برای پایه ی هفتم، دروس مربوط به سال‌های پنجم و ششم ابتدایی مورد سنجش قرار می‌گیرد. لذا لازم است تا دانش آموزان این پایه ها خود را برای شرکت در این آزمون آماده سازند.

اما برنامه‌ریزی و ایجاد آمادگی برای چنین آزمونی نیازمند بهره‌مندی از نظر کارشناسان و متخصصان است. لذا نتیجه ی تحقیقات و نظرات کارشناسان فعال در این حوزه از طریق انتشار کتاب های کمک درسی نظیر کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان، در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. بدین ترتیب با مطالعه ی این کتاب دانش آموزان می‌توانند با آمادگی خوبی در این آزمون ها شرکت کنند و معلمان و اساتید حوزه ی تیزهوشان نیز به عنوان مرجعی معتبر می‌توانند به این کتاب رجوع کنند.

یونی کتاب

ویژگی‌های کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان

کتاب هوش فرازمینی ET پایه پنجم و ششم گامی تا فرزانگان، بیش از ۳۰۵ مبحث را به مخاطب خود ارائه می‌دهد. این کتاب حاوی بیش از ۵۰۰۰ سؤال هوش همراه با پاسخ های کامل و تشریحی است.

در این کتاب سعی شده تا همه‌ی مباحث مربوط به هوش زبانی از جمله: هوش کلامی، هوش ادبی، هوش واژگانی و استعداد درک مطلب تحت پوشش قرار گیرد. پوشش کامل تمامی مباحث مربوط به هوش ریاضی نیز در این کتاب انجام شده است. هوش ریاضی از هوش عددی، هوش منطقی، هوش محاسباتی، استعداد کفایت داده‌ها و هوش ترکیباتی تشکیل می‌شود.

هوش شهودی نیز در این کتاب مورد توجه قرار گرفته و تمامی شاخه‌های آن از جمله هوش تصویری و غیر کلامی، هوش فضایی و هوش مهندسی نیز پوشش داده شده است. هوش طبیعی از هوش تجربی، هوش مهندسی و هوش استنباطی تشکیل شده و در تست‌های این کتاب کاملا مورد توجه قرار گرفته است.

تکنیک‌های سرعت عمل نیز در این کتاب آورده شده که به مدیریت زمان داوطلبان کمک می‌کند. این کتاب آزمون‌های سنوات گذشته‌ی مدارس تیزهوشان را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده و با هماهنگی با رویکرد طرح شهاب برای تدریس مدرسه‌ای و فرامدرسه‌ای مناسب است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات