Diabetes Journey؛ اپلیکیشن تشخیص و درمان دیابت نوع دو برای پزشکان

یک‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
دیابت یکی از بیماری‌های شایع و مزمن در جهان است و متأسفانه سالانه به تعداد بیماران دیابتی افزوده می‌شود.

هر سال تحقیقات زیادی درخصوص درمان دیابت در سطح دنیا انجام می‌شود و بر‌‌‌اساس آن‌ها دستورالعمل‌هایی در این زمینه دراختیار پزشکان این حوزه قرار می‌گیرد. شرکت نووونوردیسک برای دسترسی آسان و راحت پزشکان به این دستورالعمل‌ها و داروهای دیابتی موجود در ایران، برنامه‌ای رایگان به نام Diabetes Journey تولید کرده است تا در روند تشخیص و درمان بیماران دیابتی نوع دوم و بزرگ‌تر از ۱۸ سال به پزشکان یاری رساند.

این برنامه هم به‌صورت اپلیکیشن روی تلفن‌های همراه و هم به‌صورت نسخه دسکتاپ دردسترس است و با دریافت معیار قندخون بیمار اعم از ناشتا و بعد از غذا و سه‌ماهه در تشخیص دیابت کمک می‌کند. همچنین با درنظر‌گرفتن شرایط بیمار نظیر محاسبه eGFR بر‌‌اساس جنسیت، سن و کراتینین و... و بیماری‌های قلبی‌عروقی‌، چاقی و... و حساسیت دارویی بیمار به پزشک کمک می‌کند تا درمانی مناسب منطبق با پروتکل‌های درمانی، از‌جمله انجمن دیابت آمریکا ADA (American Diabetes Association) برای بیمار تجویز کند.

این برنامه به‌دلیل اجتناب از تبلیغ و ترویج هر نوع دارو و پایبندی هرچه‌بیشتر به قوانین و مقررات، داروها را بر‌‌‌اساس نام ژنریک آن‌ها تجویز و توصیه می‌کند تا پزشک بر‌‌‌اساس تجربه خود آن‌ها را انتخاب کند. همچنین، برنامه مذکور اثرگذاری درمان فعلی بیمار را بررسی می‌کند و چنانچه به تغییر نیاز داشته باشد؛ امکان تغییر را برای پزشک فراهم می‌آورد.

نکته مهم دیگر اینکه برنامه Diabetes Journey را انجمن غدد ایران تأیید کرده است. Diabetes Journey در اپ‌استورهای Play store و App store و بازار دردسترس است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه کار برنامه و... به این آدرس مراجعه کنید.

آدرس لینک برنامه برای استفاده روی کامپیوتر

برنامه Diabetes Journey فقط برای استفاده پزشکان طراحی شده است؛ به‌همین‌دلیل، پزشکان محترم نام، نام‌خانوادگی و شماره نظام پزشکی خود را باید وارد کنند. این اطلاعات صرفا برای ثبت‌نام در برنامه است و مطابق با مقررات «حفاظت از داده‌های شخصی» کاملا محرمانه نزد شرکت نووونوردیسک پارس حفاظت و نگه‌داری می‌شود؛ مگر اینکه پردازش بیشتر اطلاعات برای اقامه، اجرا یا دفاع از دعاوی حقوقی یا به‌موجب قوانین حاکم کشور یا الزامات کیفی و نظارت بر اجرای قوانین شرکت نووونوردیسک پارس ضروری باشد.

هدف از طراحی این برنامه تسهیل و تسریع در تصمیم‌گیری برای تشخیص و درمان دیابت برای پزشکان است و برای سایر افراد هیچ کاربردی ندارد. در صورت بروز هرگونه مشکل در نصب یا اجرای برنامه، پزشکان محترم می‌توانند با مرکز تلفن شرکت نووونوردیسک پارس تماس بگیرند تا در این زمینه راهنمایی شوند. شماره مرکز آموزش و اطلاع‌رسانی شرکت نووونوردیسک پارس ۰۲۱۸۸۲۰۶۶۷۷ است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود