تقویت کننده آنتن موبایل از سایت توسعه ارتباطات همراه

یک‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مطالعه 5 دقیقه
تقویت کننده آنتن موبایل علاوه بر افزایش آنتن دهی، اینترنت موبایل 3g تا 5g را تقویت می‌کند. شرکت توسعه ارتباطات همراه تولیدکننده انواع تجهیزات مخابراتی و تقویت کننده آنتن موبایل است.

در حال حاضر که همه ما برای برقراری ارتباط از موبایل استفاده می‌کنیم، در خیلی از مکان‌ها با مشکل آنتن دهی مواجه شده‌ایم. تقویت آنتن موبایل یکی از راهکارهایی است که کمک می‌کند تا کاربر تلفن همراه بتواند در کورترین مناطق یا محیط‌هایی که امکان آنتن دهی وجود دارد ارتباط برقرار کند. در حال حاضر شرکت‌های بسیاری وجود دارند که در حوزه ساخت و تجهیز دستگاه‌های تقویت کننده آنتن موبایل فعالیت می‌کنند. شرکت توسعه ارتباطات همراه یکی از این مجموعه‌ها است که در این مطلب به معرفی بیشتر فعالیت‌های آن خواهیم پرداخت. این مجموعه با ساخت و نصب ریپیتر موبایل شرایطی را در محیط ما فراهم خواهد کرد که باعث تقویت آنتن موبایل همراه اول و ایرانسل خواهد شد؛ بنابراین اگر در زیرزمین یک ساختمان یا داخل آسانسور و... قرار بگیرید با مشکل افت آنتن موبایل نخواهید شد. اگر مایلید بدانید که چگونه می‌توان این تجهیزات را در اختیار داشت تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

شرایطی که آنتن موبایل با ضعف رو‌به‌رو می‌شود

امروزه موبایل به ما کمک کرده تا بتوانیم در خانه یا محل کار خود بسیاری از کارها را انجام دهیم، بنابراین زمانی که آنتن موبایل دچار ضعف یا قطعی می‌شود بسیاری از کارهای روزانه ما نیز با اختلال مواجه می‌گردد. این پرسش برای خیلی از ما پیش آمده که واقعاً چرا آنتن موبایل که بیرون از یک ساختمان مشکلی نداشت با قرارگیری درون ساختمان به‌شدت افت پیدا کرد و قطع شد یا با ورود به پارکینگ یا آسانسور خانه و محل کار با قطعی آنتن و اشکال در برقراری ارتباط مواجه شده می‌شویم؟ چند دلیل باعث این موضوع می‌شود که در ادامه به آن پرداخته و سپس به معرفی تجهیزات و دستگاه‌هایی خواهیم پرداخت که می‌تواند این مشکل را به‌طور کل برطرف کند.

تلفن همراه مانند هر سیستم مخابراتی دیگری از امواج الکترومغناطیس برای آنتن دهی و برقراری ارتباط استفاده می‌کند، این امواج از طریق هوا که به‌عنوان کانال ارتباطی آن عمل می‌کند حرکت کرده و به گوشی شما ارسال می‌شود. حال اگر این امواج در مسیر حرکت خود با مانعی برخورد کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ اینجا است که شما با افت یا قطعی آنتن موبایل مواجه می‌شوید.

  • ساختمان‌های بلندی که در اطراف خانه یا محیط کار شما ساخته می‌شوند، می‌توانند مانعی در برابر ارسال امواج به گوشی تلفن همراه شما باشند.
  • قرارگیری در مناطق پست و کم ارتفاع نیز یکی دیگر از شرایطی است که می‌تواند موبایل را با مشکل آنتن دهی مواجه کند. لازم است بدانید امواج موبایل در یک راستا حرکت می‌کند و هنگامی که شما در منطقه‌ای پست که هم‌راستا با مسیر حرکت امواج موبایل نیست قرار می‌گیرید طبیعتاً با قطعی آنتن مواجه می‌شوید.
  • موانع طبیعی مانند کوه‌ها می‌توانند یکی از موارد قطعی آنتن باشند که می‌توان با قرار دادن تجهیزات و دستگاه‌های تقویت کننده آنتن موبایل این مشکل را تا حد زیادی در مناطق کوهستانی برطرف کرد.
  • بافت فشرده شهری نیز باعث می‌شود فرکانس‌هایی که از سمت اپراتور فرستاده می‌شوند، نتوانند به‌راحتی به مشترک برسند.
  • قرارگیری در منطقه‌ای خاص از نظر مسائل امنیتی یا نظامی نیز می‌تواند سیستم‌های فرستنده امواج موبایل را با نویز یا اختلال مواجه کند.

در این شرایط استفاده از یک دستگاه ریپیتر موبایل می‌تواند به‌عنوان تقویت آنتن موبایل ایرانسل یا همراه اول مورد استفاده قرار گیرد.

تقویت کننده آنتن موبایل

با توجه به مشکلاتی که در مسیر سیگنال‌های ارسالی تلفن همراه قرار می‌گیرد و کارایی آن‌ها را کم می‌کند، لازم است از دستگاهی به نام تقویت کننده آنتن موبایل برای رفع مشکل به‌وجودآمده استفاده کرد. این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند با تقویت آنتن موبایل باعث شوند تا شما در هر جایی که قرار می‌گیرید بتوانید تماس تلفنی برقرار کرده یا از اینترنت استفاده کنید. این نوع دستگاه‌ها قادرند علاوه بر تقویت سیگنال آنتن موبایل، فرکانس لازم برای دسترسی به اینترنت را نیز تقویت نمایند، تقویت اینترنت تلفن همراه 4g و آنتن 3g یا g2 برای کسانی که از موبایل‌هایی با این قابلیت استفاده می‌کنند، کار دستگاه تقویت کننده موبایل خواهد بود.

شرکت توسعه ارتباطات همراه که در انتها بیشتر به فعالیت‌های آن اشاره خواهیم کرد، می‌تواند با توجه به نیاز مشتریان، دستگاه‌های تقویت آنتن موبایل و ریپیتر موبایل را در مدل‌های مختلف تک باند، دو باند و سه باند تولید کند.

ریپیتر موبایل چیست؟

یکی از دستگاه‌های تقویت کننده آنتن موبایل ریپیتر Repeater یا تکرارکننده است که با نصب آن می‌توان بخش وسیعی از محیط را تحت پوشش قرار داد. روستاها، جاده‌ها، مناطق کوهستانی، محیط‌های پست مانند معادن که زیر زمین قرار دارند یا طبقات زیرین یک ساختمان، مکان‌هایی هستند که استفاده از ریپیتر در آن‌ها بسیار کارآمد خواهد بود.

دستگاه ریپیتر موبایل با استفاده از قطعاتی تولید شده که می‌تواند در شرایط مختلف جوی عملکرد پایداری داشته باشد و با استفاده از انرژی کم راندمان بالایی از خود نشان دهد. 

شرکت توسعه ارتباطات همراه

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، برای تقویت آنتن موبایل در هر جایی که هستید بهترین روش استفاده از تقویت کننده آنتن موبایل یا ریپیتر موبایل است که کمک می‌کند بتوانید علاوه بر برقراری تماس، از اینترنت نیز استفاده کنید. شرکت توسعه ارتباطات همراه یکی از شرکت‌هایی است که فعالیت خود را از سال 1385 در زمینه تولید این دسته از تجهیزات شروع کرده و در همکاری با شرکت مخابرات تمامی استان‌های کشور، توانسته دستگاه تقویت آنتن موبایل را جهت رفع مشکل در برقراری تماس و استفاده از اینترنت در نقاط کور تولید کند.

اگر در یک منطقه پست یا کوهستانی زندگی می‌کنید یا ساختمان محل زندگی و کار شما در کنار برج‌های بلند واقع شده یا در طبقات زیرین یک ساختمان با مشکل سختی آنتن دهی مواجه شده‌اید، بهترین راهکار آن است که با متخصصان شرکت توسعه ارتباطات همراه ارتباط برقرار کنید و از آن‌ها بخواهید متناسب با نیازتان دستگاه تقویت آنتن موبایل همراه اول، ایرانسل یا رایتل را در محل شما نصب کنند. برای اطلاع از فعالیت این مجموعه می‌توانید سایت توسعه ارتباطات همراه را به آدرس الکترونیکی https://rf-repeater.ir/ ببینید. این شرکت شرایطی را برای شما فراهم خواهد کرد که بتوانید بدون دغدغه ارتباط برقرار کرده و از قابلیت‌های فضای مجازی مانند شرکت در کلاس‌های مجازی و آنلاین که در حال حاضر نیاز مبرمی به استفاده از آن داریم، بی‌بهره نمانیم.

برای بررسی قیمت و انتخاب بهترین تقویت کننده آنتن تلفن همراه به وب‌سایت توسعه ارتباطات همراه مراجعه کنید.

مطالب مشابه

نظرات