تهیه سرور اختصاصی مناسب جهت میزبانی سایت از irpower

تهیه سرور اختصاصی مناسب جهت میزبانی سایت از irpower

سرور مکانی است که اطلاعات سایت شما مثل ویدیوها، متن‌ها و هر چیزی دیگری ذخیره می‌شود و به کمک آن، کاربر نهایی اینترنت می‌تواند ویدئو یا اطلاعات دیگر را در سایت کسب‌و‌کار شما مشاهده کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سرعت این مشاهده به موارد مختلفی از جمله نوع زیرساخت/سرور سایت شما بستگی دارد. هرچه این موارد بهتر باشد، سرعت سرور و در نتیجه سرعت سایت شما به میزان قابل توجهی بالا می‌رود و با افزایش ترافیک ورودی، سایت شما دچار مشکل خاصی مثل بالا نیامدن نمی‌شود. در این مقاله قصد داریم، به شما بگوییم که سرور اختصاصی چیست تا بتوانید از این نوع زیرساخت برای سایت خودتان استفاده کنید. پس با ما تا انتهای این مقاله با irpower همراه باشید.

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی، در واقع سرور یا کامپیوتر همیشه فعال متصل به اینترنتی مختص یک سایت یا کسب‌و‌کار است و به‌طور کامل در اختیار آن کسب‌و‌کار قرار می‌گیرد تا صاحبان این کسب‌و‌کار بتوانند، داده‌های سایت خودشان را روی آن ذخیره کنند. سرویس سرور اختصاصی دارای قیمت بالاتری نسبت به سرور مجازی یا میزبانی وب اشتراکی است؛ زیرا بر خلاف خرید vps یا سرور مجازی که سخت‌افزار و ظرفیت یک سرور در اختیار چند کسب‌و‌کار قرار می‌گیرد، در سرور اختصاصی این ظرفیت فقط به یک کسب‌و‌کار مختص می‌گردد.

این سرور‌ها دارای مزیت‌های زیادی هستند که در ادامه به معرفی و شرح برخی از مهم‌ترین موارد آن‌ها می‌پردازیم تا به‌طور کامل نسبت به آن‌ها آگاهی پیدا کنید.

مزیت‌ سرور اختصاصی 

اختصاص پهنای باند کامل سرور

همان‌طور که می‌دانید، یکی از مواردی که سرعت سایت یک کسب‌و‌کار را مشخص می‌کند و باعث افزایش یا کاهش آن می‌گردد، پهنای باند است. هرچه پهنای یک سایت بیشتر باشد می‌توانند کاربران بیشتری را به‌صورت هم‌زمان پاسخگو باشد و سرعت بارگذاری سایت نیز بالاتر می‌رود و هرچه این پهنای باند پایین بیاید، سرعت نیز به تبعیت از آن کاهش پیدا می‌کند.

هنگامی که شما سرور اختصاصی برای کسب‌و‌کار خودتان می‌خرید، در واقع به افزایش این پهنای باند و سرعت سایت کمک می‌کنید؛ زیرا در سرور اختصاصی پهنای باند یک سیستم سرور به‌طور کامل به کسب‌و‌کار شما تعلق می‌گیرد که مزیت بسیار مطلوب است. این موضوع مخصوصاً برای کسب‌وکارهایی که محتوای حجیم مانند فیلم یا موسیقی را ارائه می‌کنند بسیار بااهمیت است.

فضای ذخیره‌سازی بیشتر

هنگامی که شما یک سرور اختصاصی خریداری می‌کنید، به‌طور عملی، ظرفیت کامل یک کامپیوتر سرور به کسب‌و‌کار شما تعلق می‌گیرد که همین موضوع باعث می‌شود تا شما فضای ذخیره‌سازی بسیار بیشتری نسبت به هاست اشتراکی یا سرور مجازی داشته باشید و بتوانید داده‌های سایت‌های خودتان را بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای در آن‌ها ذخیره کنید.

امکان ایجاد چند سایت روی یک سرور

کسب‌وکارهایی که دارای سرور اختصاصی هستند، چون که از فضای ذخیره‌سازی، قدرت پردازی و همچنین دارای پهنای زیادی هستند، می‌توانند به‌راحتی چند سایت مختلف مربوط به کسب‌و‌کار خودشان را روی سرور اختصاصی ایجاد کنند و داده‌های آن‌ها را در این سرور بدون هیچ دردسری ذخیره نمایند.

پایداری بیشتر در زمان افزایش ترافیک

به‌طور قطع با کسب‌وکارهایی مواجه شده‌اید که یک کمپین تبلیغاتی را شروع کردند و ترافیک خوبی نیز دریافت کرده‌اند، اما سایت آن‌ها ظرفیت این ترافیک نداشته است و از دسترس خارج شده است. این به دلیل استفاده از سروری است که کشش ترافیک زیاد را ندارد و پس از یک حد محدودی از دسترس خارج می‌شود.

میزبانی آسانتر وب سایت بر روی سرور اختصاصی

اما اگر شما از سرور اختصاصی استفاده کنید، با این مشکل تا مدت زیادی رو‌به‌رو نخواهید شد، زیرا سرور اختصاصی دارای ظرفیت بیشتری است و می‌تواند ترافیک‌های بالای سایت‌های مختلف را پشتیبانی کند و شما را با مشکل خاصی مواجه نکند.

عدم محدودیت در نصب سیستم عامل و نرم‌افزار

امکانات سرور اختصاصی به‌طور ویژه و تا مدتی که آن را خریده‌اید، در اختیار شما قرار دارد و می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی هر نوع سیستم عامل یا نرم‌افزاری را روی آن نصب کنید؛ زیرا ممکن است که صاحبان کسب‌و‌کار نیاز داشته باشند که با سیستم عامل ویندوز کار کنند، ولی مدتی بعد نیازشان تغییر کند و به سیستم عامل لینوکس احتیاج داشته باشند. این امکان سرور اختصاصی باعث کاهش‌های محدودیت‌های صاحبان کسب‌و‌کار می‌گردد.

دسترسی حداکثری

هنگامی که از سرور اختصاصی استفاده می‌کنید، قادر خواهید بود که در هر لحظه تنظیمات سرور خود را تغییر دهید یا برای مثال از سرور خودتان نسخه پشتیبان بگیرید تا خیالتان نسبت به اطلاعات سایت یا از دست نرفتن آن‌ها راحت باشد و هیچ دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشید. حداکثر دسترسی به سیستم عامل و تنظیمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری تنها در سرورهای اختصاصی مقدور است.

میزبانی آسانتر وب سایت روی سرور اختصاصی

میزبانی آسانتر وب سایت بر روی سرور اختصاصی

جهت میزبانی و مدیریت راحت‌تر یک یا چند سایت روی سرور مجازی پنل‌های مدیریت مختلفی در سطح جهان توسعه داده شده است که کار انجام تنظیمات اولیه و همچنین ایجاد نرم‌افزارهایی جهت تسهیل عملیات استقرار وب‌سایت را بر عهده می‌گیرند. در ادامه به معرفی برخی از معروف‌ترین پنل‌ها اشاره می‌کنیم.

CentOS Web Panel 

CentOS Web Panel یا CWP کنترل پنل رایگانی برای مدیریت سرور لینوکسی است. این پنل در هنگام نصب ، استک LAMP را به‌صورت پیش‌فرض به همراه سرویس ایمیل و دیگر پیش‌نیازهای هاستینگ نصب کرده و قابلیت سرویس‌دهی کامل را بدون تنظیمات اضافی دارد.

cPanel

سی‌پنل محبوب‌ترین کنترل پنل مدیریت سرور لینوکسی غیر رایگان است که امکان بسیار زیاد و کاملی را برای مدیریت میزبانی وب‌سایت‌ها ایجاد می‌کند. دلیل محبوبیت این کنترل پنل تنها امکانات آن نیست بلکه رابط گرافیکی کاربرپسند و توسعه مداوم آن است که این کنترل پنل را به محبوب‌ترین کنترل پنل جهان تبدیل کرده است.

Plesk

کنترل پنل پلسک نیز یکی از محبوب‌ترین کنترل پنل‌های تجاری است که هم برای مدیریت سرورهای لینوکسی و هم ویندوزی توسعه داده شده است و از این نظر منحصر‌به‌فرد است. این پنل مانند رقیب خود سی‌پنل امکانات بسیاری کاملی را ارائه می‌دهد.

DirectAdmin

دایرکت ادمین کنترل پنل محبوب و قدرتمند که به‌اختصار DA هم خوانده می‌شود یک پنل تجاری است که برای مدیریت سرورهای لینوکسی گزینه بسیار مناسبی است. این پنل زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما قصد استفاده از سرورهای داخل ایران را داشته باشید زیرا این پنل برخلاف پلسک و سی‌پنل آمریکایی مربوط به یک شرکت کانادایی است و ایران را مورد تحریم قرار نداده است.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم، در مورد این سرور به‌طور کامل به شما توضیح دهیم و مزایای آن را برای شما ذکر کنیم تا به‌طور کامل با آن‌ها آشنا شوید. همچنین در آخرین قسمت سه کنترل پنل محبوب مدیریت سرور را جهت تسهیل میزبانی وب‌سایت معرفی کردیم. 

شرکت‌های متعددی کار اجاره سرورهای اختصاصی را انجام می‌دهند، اما این مسئله که در این زمینه به کدام میزبان می‌توان اعتماد کنیم دغدغه بسیاری از افراد است. در این راستا ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که شرکت IRPOWER را انتخاب کنید. شرکت irpower یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدماتی مانند خدمات سرور مجازی و سرور اختصاصی است. این شرکت همچنین خدمات باکیفیتی به همراه پشتیبانی عالی با قیمت مناسب ارائه می‌دهد. جهت اطلاع بیشتر از نحوه خدمات سایت به آدرس سایت IRPOWER.com مراجعه کنید یا با شماره‌گیری (۰۲۱) ۴۷۶۲۱۰۰۰ از راهنمایی کارشناسان مجرب و خبره بهره‌مند شوید. 

  • تلگرام: https://t.me/irpowercom
  • اینستاگرام: https://instagram.com/irpowerweb
  • فیسبوک: https://www.facebook.com/irpowerweb
  • توییتر: https://twitter.com/irpowerweb
  • لینکدین: https://www.linkedin.com/company/irpowerweb/

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده