کالج بین المللی اویسینا؛ کالجـی برجسته همـراه با برنــامه های آموزشــی ویژه در قلب بوداپست

دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مطالعه 11 دقیقه
کالج بین‌المللی اویسینا با مجوز رسمی دولت مجارستان (شماره پروانه: OM-201799) و چندین نهاد معتبر بین‌المللی از جمله EDEXCEL, Pearson, FEDE, Cambridge Assessment و NCUK فعالیت می‌کند.

کالج بین‌المللی اویسینا (AIC) در قلب بوداپست و نزدیک به دانشگاه‌های معتبری نظیر دانشگاه سملوایز، دانشگاه علوم اوتوش لورند (ELTE)، دانشگاه کوروینیوس، دانشگاه اقتصاد و فناوری بوداپست و دانشگاه مدیریت دولتی واقع شده است.

AIC با نگرش دانشجو- محور برای آموزش علوم و زبان اهمیت ویژه‌ای قائل است و از خدمات بهترین اساتید بین‌المللی بهره می‌گیرد.

کالج در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بیست و پنجمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته است. انگلیسی زبان اصلی تدریس در تمامی رشته‌ها است و زبان‌های مجاری و آلمانی به‌عنوان زبان‌های دوم تدریس می‌شوند. همچنین AIC در نظر دارد در آینده‌ای نزدیک زبان‌های دیگری را همچون فرانسه و اسپانیایی جزء برنامه درسی خود قرار دهد.

تمام دانشجویان بین‌المللی، چه شهروندان مجاری و چه شهروندان کشورهای دیگر، برای مسئولان کالج از درجه اهمیت یکسانی برخوردار هستند و تحت پشتیبانی عمومی و اختصاصی کالج قرار خواهند گرفت تا مسیر پیشرفت تحصیلی و کاریابی آن‌ها تسهیل شود. هدف ما تعلیم شهروندان موفق و مسئول برای آینده است.

AIC داوطلبان را برای ورود به دانشگاه‌های برتر اروپا در مجارستان، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی آماده می‌کند. بدین منظور دوره‌های بسیاری نظیر IFY برای NCUK یا دوره Master of IT  برای FEDE طراحی شده‌اند. (توضیحات تکمیلی به‌تفصیل در وب‌سایت دسترس است.)

همچنین AIC یک مرکز معتبر و مجوزدار بین‌المللی برای آموزش و برگزاری آزمون‌های بین‌المللی است که داوطلبان از طریق آن مدارک معتبری دریافت می‌کنند که ورود آن‌ها به دانشگاه‌های برجسته مجارستان، دیگر کشورهای اروپا، انگلستان، آمریکا، استرالیا و نیوزیلند را ممکن می‌سازد. داشتن این مدارک به آن‌ها جهت یافتن شغل‌های بهتر در آینده کمک می‌کند.

 از لحاظ مالی، AIC بورسیه تحصیلی و دیگر کمک‌های مالی را نیز در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می‌دهد.

 دوره‌های تحصیلی پس از دبیرستان در کالج بین‌المللی اویسینا

 دوره‌های آموزشی پس از دبیرستان که عمدتاً یک‌ساله یا دوساله هستند، برای آن دسته از داوطلبانی طراحی شده است که دارای مدرک دیپلم یا لیسانس هستند. هدف این دوره‌ها آماده‌سازی داوطلبان برای ورود به دانشگاه در رشته‌های بیزینس، علوم پایه، مهندسی و رشته‌های پزشکی است. همچنین داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور آلمان یا دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند، جهت تقویت دانش زبانی خود می‌توانند در دوره‌های منحصراً زبان انگلیسی یا آلمانی شرکت کنند.

۱) دوره IFY - NCUK

این دوره آموزشی که تحت نظارت مستقیم NCUK انگلستان است، برای داوطلبانی طراحی شده است که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر انگلستان، آمریکا، کانادا، استرالیا یا نیوزیلند را دارند.

 کالج بین‌المللی اویسینا یک مرکز آموزشی تأییدشده توسط NCUK برای برگزاری این دوره‌ها است.

در این دوره آکادمیک، دانشجو ابتدا یک سال تحصیلی را در بوداپست و در کالج بین‌المللی اویسینا می‌گذراند. دانشجو در این سال باید چهار واحد درسی شامل یک واحد زبان تخصصی (EAP) و سه واحد درسی بر اساس رشته تحصیلی (پزشکی، علوم پایه، مهندسی، بیزینس، هنر) را با موفقیت بگذراند و سپس برای ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه‌های NCUK منتقل می‌شود. بدیهی است که این یک سال جزو سال‌های تحصیل وی محسوب می‌شود، در نتیجه برای دریافت مدرک کارشناسی فقط نیاز است که دانشجو سه سال دیگر (به جای چهار سال) را در دانشگاه مورد نظر خود بگذراند. مزیت گذراندن این دوره رسمی در کالج این است که دانشجو یک سال از تحصیلاتش را طبق استانداردهای دانشگاه‌های انگلستان ولی با هزینه‌ای کمتر در مجارستان سپری خواهد کرد.

NCUK پذیرش داوطلب در یکی از دانشگاه‌های عضو این مجموعه و همچنین دریافت ویزای ایشان از انگلستان را ضمانت می‌کند. به این معنی که ۹۰% داوطلبان در دانشگاه انتخاب اول خود از مجموعه دانشگاه‌های NCUK پذیرفته می‌شوند، بااین‌حال اگر به هر دلیلی داوطلبی نتواند در دانشگاه انتخاب اول خود پذیرفته شود، NCUK این ضمانت را می‌دهد که بر اساس شرایط وی مناسب‌ترین دانشگاه را به او پیشنهاد دهد.

 دانشجویان می‌توانند یکی از دوره‌های بیزینس، علوم پایه، پزشکی، مهندسی یا هنر را بر اساس علاقه خود انتخاب کرده، دروس مربوط به آن را در سال اول در کالج گذرانده و سپس در دانشگاه منتخب خود ادامه تحصیل دهند. امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم در سال اول در کالج تحت نظارت NCUK برگزار می‌شود و در پایان سال دانشجویان مدرک معتبر دوره را که توسط NCUK صادر می‌شود، دریافت خواهند کرد.

این دوره یک‌ساله است، بااین‌وجود امکان گذراندن ۶ ماهه دوره برای دانشجویانی که از سطح بالایی در زبان انگلیسی و دانش تخصصی علوم مربوط به رشته خود برخوردار هستند، نیز وجود دارد.

از لحاظ مالی، AIC بورسیه تحصیلی و دیگر کمک‌های مالی را نیز در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار می‌دهد. همچنین بسیاری از دانشگاه‌های NCUK امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را در سال‌های بعد برای دانشجویان واجد شرایط فراهم کرده‌اند.

قابل ذکر است دانشجویانی که نیازمند تقویت زبان انگلیسی خود هستند، می‌توانند هم‌زمان با تحصیل خود در کلاس‌های فوق برنامه زبان انگلیسی کالج نیز به‌صورت رایگان شرکت نمایند.

۲) دوره بیزینس (BFP)

دوره بیزینس یک دوره یک‌ساله پیش‌دانشگاهی است که شامل دروس پایه و زبان عمومی و تخصصی است و داوطلبان را جهت ادامه تحصیل در رشته‌های مربوطه در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان کشور مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی آماده می‌کند و مناسب افرادی است که می‌خواهند در یکی از رشته‌های بیزینس، اقتصاد، بانکداری، بازاریابی، روابط بین‌‌الملل، حقوق و دیجیتال مارکتینگ ادامه تحصیل دهند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی‌گردد. 

۳) دوره زبان انگلیسی (EFP)

دوره زبان انگلیسی یک دوره یک‌ساله پیش‌دانشگاهی با تمرکز بر زبان عمومی و زبان تخصصی آکادمیک است و مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل یا کار در یکی از کشورهای انگلیسی‌زبان را دارند. تمام سرفصل دروس در این دوره مطابق CEFR (چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها) است که دانشجویان را برای چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن آماده می‌کنند. همچنین در صورت درخواست، داوطلبان می‌توانند تقاضای کلاس‌های فوق برنامه برای آمادگی آزمون‌های بین‌المللی نظیر IELTS یا FEDE نمایند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی‌گردد. 

۴) دوره زبان آلمانی (GFP)

دوره زبان آلمانی یک دوره یک‌ساله پیش‌دانشگاهی مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل یا کار در یکی از کشورهای آلمانی‌زبان نظیر آلمان، اتریش یا سوئیس را دارند. داوطلبان نیازی به داشتن دانش زبان آلمانی قبل از تقاضای ثبت نام در این دوره را ندارند. پس از اتمام دوره با دانش کسب‌شده در این کلاس‌ها، دانشجویان می‌توانند برای دانشگاه‌های آلمانی‌زبان یا برای موقعیت‌های شغلی در این کشورها اقدام نمایند. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی‌گردد. 

۵) دوره فنی مهندسی (TFP)

دوره فنی مهندسی دوره‌ای یک‌ساله پیش‌دانشگاهی مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی را دارند. دروس این دوره شامل فیزیک، ریاضی، زبان عمومی، زبان تخصصی و انفورماتیک است. گواهی پایان این دوره ارتباطی به تحصیلات دبیرستان ندارد و منجر به دریافت دیپلم یا مدرک معادل آن نمی‌گردد.

۶) دوره‌های FEDE

AIC همانند بسیاری از نهادهای بین‌المللی، افتخار همکاری با سازمان FEDE یا Federation for EDucation in Europe را دارد و به‌عنوان یکی از اعضای معتبر این مجمع در مجارستان به ارائه دوره‌های آموزشی اقدام می‌کند. FEDE یک سازمان غیردولتی و مؤسسه‌ای فراملی است که در شورای اروپا

(Council of Europe) و La Francophonie حضور دارد. FEDE شبکه‌ای بین‌المللی است که بیش از ۵۰۰ مؤسسه آموزش عالی و فنی حرفه‌ای را گرد هم آورده است. مراکز آموزشی عضو FEDE همگی نگرشی واحد به ارتقاء سطح علمی و آکادمیک، ابتکار در آموزش، تحقیقات و پذیرش یافته‌های جدید دارند. 

در حال حاضر کالج بین‌المللی اویسینا در رشته‌های توریسم- هتلداری و فناوری اطلاعات (IT) دوره‌های آموزشی را برگزار می‌کند و دانشجویان پس از طی دوره و موفقیت در آزمون‌ها مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد FEDE را دریافت می‌کنند.

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد FEDE گذرنامه‌ای برای آینده شغلی مهیج و حضور در یک شبکه حرفه‌ای بین‌المللی به‌ویژه در اروپا است. آموزش به زبان انگلیسی است و در کنار زبان انگلیسی، داوطلبان هم‌زمان می‌توانند زبان دومی یا حتی زبان سومی را برای فراگیری انتخاب کنند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز دوره، داوطلبان از شانس بسیار زیادی برای موقعیت‌های شغلی مربوط به IT  و هتلداری- توریسم برخوردار خواهند بود.

۷)  دوره پری مدیکال یا آمادگی دوره‌های پزشکی (AMFP)

دوره AMFP یک دوره یک‌ساله پیش‌دانشگاهی مناسب داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه‌های کشور مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی دارند. این دوره شامل درس‌های پایه رشته پزشکی به‌ویژه واحدهای دو سال نخست دانشگاه است. آموزش زبان عمومی و تخصصی نیز در این دوره در نظر گرفته شده است.

با توجه به آمار سال‌های گذشته، هم‌اکنون دانشجویان دوره AMFP در بین دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های پزشکی اروپا و دیگر کشورها هستند. طبق آمار موجود، تقریبا ۹۰% فارغ‌التحصیلان ما از این دوره در دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند.

این دوره یک‌ساله است، با این وجود، برای داوطلبانی که در زبان انگلیسی و علوم پایه از دانش بالا برخوردار هستند و نیز داوطلبانی که دارای دیپلم IB و A-Level  هستند، امکان گذراندن دوره کوتاه‌تر از یک سال نیز وجود دارد.

این دوره مخصوص داوطلبانی است که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی، علوم زیست - پزشکی و مولکولی هستند.

دپارتمان پذیرش کالج، دانشجویان این دوره را در انتخاب دانشگاه و رشته مناسب آن‌ها کمک می‌کند.

۸) دوره‌های آمادگی آزمون‌های IMAT و BMAT

آزمون IMAT توسط کمبریج برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا برگزار می‌شود. داوطلبان دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا ملزم به داشتن گواهینامه قبولی این آزمون هستند. همچنین، آزمون BMAT نیز برای ورود به برترین دانشگاه‌های پزشکی و دامپزشکی انگلستان، اروپا و دیگر کشورها مناسب است که توسط دانشگاه کمبریج ارائه می‌شود.

آن دسته از داوطلبانی که می‌خواهند تحصیلات پزشکی خود را در دانشگاه‌های ایتالیا (به دلیل هزینه پایین تحصیل و شرایط اعطای بورسیه به دانشجویان پزشکی) ادامه دهند، می‌توانند دوره‌های آمادگی آزمون‌های IMAT و BMAT را به‌صورت مکمل هم‌زمان با دوره پری مدیکال (AMFP) بگذرانند که در صورت فارغ‌التحصیلی از این دوره‌ها و قبولی موفقیت‌آمیز در آزمون‌ها، می‌توانند شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های مجارستان، ایتالیا، انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی بالا ببرند.

  کالج بین‌المللی اویسینا یک مرکز آموزشی معتبر برای برگزاری آزمون‌های IMAT و BMAT است.

 هزینه‌ها و بورسیه تحصیلی

کالج بین‌المللی اویسینا یک مرکز آموزشی برجسته خصوصی در شهر بوداپست است که مدارک بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشجویان در مقایسه با مراکز خصوصی مشابه در کشور مجارستان و دیگر کشورهای اروپایی، هزینه‌های پایین‌تری را پرداخت می‌کنند. بااین‌حال، این کالج مفتخر است که دانشجویان جوان، بااستعداد و باانگیزه را با اعطای بورسیه تحصیلی و کمک‌هزینه‌های دیگر حمایت می‌کند. آن دسته از دانشجویان و خانواده‌های آنان که به حمایت مالی نیاز دارند، می‌توانند با تکمیل فرم بورسیه، درخواست کمک‌هزینه تحصیلی نمایند که در صورت دارا بودن شرایط و تأیید ریاست کالج تحت حمایت قرار خواهند گرفت. پس از تأیید ریاست، مبلغ دقیق (از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد) و نوع کمک‌هزینه (به‌صورت تخفیف در شهریه یا ‌صورت‌های دیگر) به آن‌ها اعلام می‌شود. این میزان به عملکرد داوطلبان در طول دوره تحصیلی آن‌ها بستگی دارد.

 هزینه‌های تحصیلی برای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ به شرح زیر است:

  • دوره IFY – NCUK:  مبلغ ۹۹۰۰ یورو
  • دوره پری مدیکال یا پیش آمادگی دوره‌های پزشکی (AMFP): مبلغ ۷۹۰۰ یورو
  • دوره پری مدیکال (AMFP) + دوره آمادگی آزمون‌های IMAT و BMAT: مبلغ ۸۹۰۰ یورو

دوره‌های زبان:

  • انگلیسی (EFP): مبلغ ۵۹۰۰ یورو
  • آلمانی (GFP): مبلغ ۵۹۰۰ یورو
  • دوره بیزینس (BFP): مبلغ ۵۹۰۰ یورو
  • دوره فنی مهندسی (TFP): مبلغ ۶۹۰۰ یورو

دوره‌های FEDE:

  • کارشناسی ارشد رشته IT: مبلغ ۶۹۰۰ یورو
  • کارشناسی رشته توریسم و هتلداری: مبلغ ۶۹۰۰ یورو

پذیرش در کالج

دپارتمان پذیرش کالج به همه داوطلبان در انجام پروسه پذیرش کمک می‌کند. اطلاعات مورد نیاز و مدارک لازم در خصوص پذیرش را می‌توانید در وب‌سایت کالج مطالعه کنید. متقاضیان می‌توانند فرم درخواست پذیرش را در سایت به‌صورت آنلاین پر کرده و  ارسال نمایند. همکاران بخش دپارتمان پذیرش در اسرع وقت جهت نهایی کردن ثبت نام با داوطلبان تماس گرفته و در صورت نیاز ترتیب جلسه‌ای حضوری یا آنلاین را خواهند داد. این‌گونه جلسات معمولا با حضور خود داوطلب، والدین آن‌ها و مسئولان کالج جهت پاسخگویی به پرسش‌های احتمالی آن‌ها برگزار می‌شود و به داوطلبان فرصتی برای معرفی بهتر خود داده می‌شود.

 ویزا و اقامت

کالج بین‌المللی اویسینا در منطقه شینگن واقع شده است. داوطلبان کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند، می‌توانند وارد مجارستان شوند و در AIC ثبت نام کنند؛ اما ممکن است داوطلبان خارج از کشورهای شینگن قبل از پیوستن به AIC برای تحصیل  نیازمند دریافت ویزای شینگن و مجوز اقامت باشند. تهیه مدارک لازم برای دریافت ویزا و اقامت بر عهده داوطلب است. با این وجود، همکاران کالج در تمامی مراحل دریافت ویزا و اخذ اقامت، داوطلبان را راهنمایی و پشتیبانی خواهند کرد.

ترانسفر فرودگاهی

پس از اخذ ویزا و تهیه بلیط، در بدو ورود دانشجویان به فرودگاه بوداپست، نماینده کالج در محل فرودگاه از ایشان استقبال به عمل می‌آورد و دانشجویان را به هتل محل اقامت موقت منتقل می‌کند. هتل کریستینا، هتل طرف قرارداد کالج جهت سکونت موقت دانشجویان در بدو ورود خواهد بود. آن‌ها می‌توانند تا زمان یافتن محل مناسب برای سکونت دائم، در این هتل اقامت داشته باشند. در شرایط پاندمی کرونا، از این هتل به‌عنوان محل قرنطینه دانشجویان استفاده می‌شود.

مرکز دانشجویی (STUDENT CENTER)

در بدو ورود به کالج، دانشجویان مورد استقبال همکاران ما در مرکز دانشجویی کالج قرار خواهند گرفت. آن‌ها تمامی راهنمایی‌ها و کمک‌های لازم در خصوص ثبت نام، اجاره محل سکونت، افتتاح حساب بانکی، بیمه دانشجویی، امتحانات کالج، درخواست پذیرش دانشگاه‌ها و دیگر سؤالات و مسائل را به دانشجویان ارائه خواهند داد.

بیمه دانشجویی

تمام دانشجویان تحت بیمه درمانی شرکت جنرالی قرار می‌گیرند. دانشجویان با داشتن این بیمه می‌توانند در صورت نیاز در هر ساعت از شبانه‌روز با مرکز درمانی تماس گرفته و مشکلات و بیماری خود را بیان کنند و در صورت نیاز وقت ویزیت دکتر برای ایشان تعیین می‌شود یا به بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.

کتاب‌ها و مطالب آموزشی

هدف کالج بین‌المللی اویسینا ایجاد بهترین شرایط آموزشی و تهیه بهترین مطالب آموزشی برای دانشجویان است. اگرچه کتاب‌های خوبی در بازار وجود دارد و اساتید کالج نیز از بسیاری از آن‌ها جهت تدریس استفاده می‌کنند، با این وجود کالج کتاب‌های تألیف خود را نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. این کتاب‌ها و مطالب آموزشی با توجه به نیاز آموزشی دانشجویان و با زبان ساده نوشته می‌شوند و‌ به آن‌ها کمک می‌کنند تا به روش ساده بر مطالب درسی تمرکز نمایند. برخی از دانشجویان مشمول کمک‌هزینه کتب درسی نیز می‌شوند.

آموزش آنلاین

کالج بین‌المللی اویسینا سیستم آموزش آنلاین خود را حتی قبل از شرایط کرونا راه‌اندازی کرده بود. در حال حاضر نیز در شرایط کرونا آموزش به‌صورت آنلاین ارائه می‌گردد. تلاش همکاران کالج ادامه روند آموزش آنلاین و ارائه رایگان مطالب آموزشی به دانشجویان است.

رستوران

رستوران کالج تحت نظارت مراجع بهداشتی مجارستان فعالیت  می‌کند. بسیار مهم است که دانشجویان حداقل یک وعده غذای مقوی که نیازهای ضروری بدن آن‌ها (از جمله پروتئین، ویتامین، کربوهیدرات) را تأمین کند، دریافت نمایند. دانشجویان می‌توانند در رستوران کالج غذای با کیفیت عالی با قیمت مناسب خریداری نمایند. برخی از دانشجویان کمک‌هزینه مالی برای غذا نیز دریافت می‌کنند. 

 ارتباط با ما

جهت آگاهی از فرصت‌های ویژه تحصیل در اروپا می‌توانید از وب‌سایت کالج بین‌المللی اویسینا  دیدن فرمایید.

همین‌طور شما می‌توانید از طریق ایمیل و تلفن زیر مستقیماً با بخش پذیرش کالج در بوداپست و تهران ارتباط برقرار کنید.

آدرس ایمیل دپارتمان پذیرش admission@avicenna.hu 

شماره تلفن دپارتمان پذیرش در بوداپست

۳۶-۳۰-۸۲۳-۷۵-۹۲+

شماره تلفن دفتر تهران

۹۸-۲۱-۸۶۰۸۶۹۳۹+

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود