آژانس خلاقیت وبسیما؛ میانبری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

آژانس خلاقیت وبسیما؛ میانبری برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

صدور نماد اعتماد الکترونیک در سال ۱۳۹۹، ۱۹۰ درصد افزایش یافته است؛ عدد خیره‌کننده‌ای که از رشد کسب‌وکارهای اینترنتی خبر می‌دهد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

درحقیقت از اواخر سال ۱۳۹۸ و با شروع پاندمی کرونا، قرنطینه و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی برای کسب سهم بیشتری از بازار وارد دنیای وب شدند. موفقیت در فضای وب مستلزم شناخت ابزارها و به‌کارگیری استراتژی دقیقی است. متأسفانه بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی بدون شناخت صحیحی وارد فضای وب می‌شوند و شکست می‌خورند.

شناخت مفاهیم بازاریابی دیجیتال و در صدر آن‌ها سئو می‌تواند بخت موفقیت کسب‌و‌کار اینترنتی را افزایش دهد. در این مقاله بر‌‌‌‌اساس تجربیات خود در آژانس خلاقیت وبسیما، دو مسیر پیش رو برای موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی در حوزه سئو را بررسی می‌کنیم. به شما اطمینان می‌دهیم در پایان مقاله می‌توانید با‌‌‌‌توجه‌‌‌به وضعیت کسب‌و‌کار خود بهترین استراتژی را انتخاب کنید.

راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی سخت نیست!

اگر بخواهیم کسب‌و‌کار اینترنتی جدیدی شروع کنیم، ابزارهای زیادی دردسترسمان است. شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام این امکان را به ما می‌دهد تا در کمتر از چندساعت صفحه تجاری فروش محصولات یا خدماتمان را راه‌اندازی کنیم. افزون‌براین، بستری مثل وردپرس امکان راه‌اندازی وب‌سایت را در کمتر از چند ساعت فراهم کرده‌ است. در ظاهر راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی بسیار ساده و کم‌هزینه است؛ اما این سکه روی دیگری هم دارد.

راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی؛ به دنیای پیچیده وب خوش‌ آمدید

داشتن وب‌سایت وردپرسی و صفحه‌ای در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر آغاز ماجرا است. ممکن است راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی چند ساعت طول بکشد؛ اما موفقیت نیازمند ماه‌ها و سال‌ها تلاش مستمر است. جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری کار ساده‌ای نیست. اگر با ابزارهای موفقیت در فضای وب آشنا نباشیم، خیلی زود به گروه بازنده‌ها ملحق خواهیم شد.

مفاهیم بازاریابی دیجیتال، تولید محتوای ارزشمند، شناخت مخاطب، ابزارهای تحلیلگر و بازطراحی استراتژی ازجمله الزامات موفقیت کسب‌و‌کار اینترنتی در جذب مخاطب و تبدیل مخاطب به مشتری است. دراین‌میان و برای کسانی که به‌دنبال سهم بیشتری از فضای وب هستند، نقش سئو انکارنشدنی است.

۹۳ درصد از تجربه خریدهای آنلاین با جست‌وجویی ساده در اینترنت آغاز می‌شود. همین جمله کوتاه کافی است تا به اهمیت سئو در کسب‌وکارهای اینترنتی پی ببریم. برای اینکه بتوانیم به‌خوبی از سئو استفاده کنیم، دو راه وجود دارد: ۱. سئو را یاد بگیریم و به‌صورت درون‌تیمی داخل مجموعه انجام دهیم؛ ۲. این فرایند را برون‌سپاری و شرکت باتجربه در زمینه سئو را انتخاب کنیم. پیش از ادامه مقاله؛ پیشنهاد می‌کنیم در فرصت مناسب به صفحه سئو در سایت وبسیما مراجعه کنید و با مفهوم سئو بیشتر آشنا شوید.

یادگیری سئو؛ زمان‌بر و دشوار

یادگیری سئو دشوار و زمان‌بر است. شناخت الگوریتم‌های گوگل، طراحی استراتژی سئو، تولید محتوای ارزشمند، لینک‌سازی داخلی و خارجی درکنار توجه به تجربه کاربری همه‌و‌همه سئو را به دریایی عمیق و گسترده تبدیل کرده است. طبیعتا یادگیری همه این مفاهیم و کسب تجربه نیازمند ماه‌ها مطالعه و تحقیق و اجرا است. هنگام انجام آزمون و خطا برای یادگیری سئو، فرصت موفقیت کسب‌وکارتان را از دست می‌دهید.

به‌عبارت‌دیگر، زمانی که شما وقتتان را برای یادگیری سئو صرف می‌کنید، رقبا در حال کسب سهم بیشتری از بازار هستند و رقابت برای شما سخت‌تر می‌شود. وبسیما برای کسب‌وکارهایی که قصد دارند سئو را یاد بگیرند و به‌صورت درون‌تیمی فرایند سئو را انجام دهند، پیشنهادی جذاب و مفید و کاربردی دارد.

یادگیری سئو با آکادمی وبسیما؛ آزموده‌ها را بیاموزیم

از زمان شکل‌گیری آژانس خلاقیت وبسیما در سال ۲۰۱۲، یکی از اهداف ما گسترش دانش و کمک به افراد برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار و یادگیری مفاهیم مهم فضای وب بوده است. کمبود منابع در سال‌های گذشته باعث شد که ایده راه‌اندازی دوره‌های تخصصی سئو با هدف آموزش صفر تا صد سئو به‌صورت کاملا کاربردی در صدر برنامه‌های آژانس خلاقیت وبسیما قرار گیرد.

آکادمی وبسیما با هدف آموزش تخصصی سئو راه‌اندازی شده است. از زمان شکل‌گیری آکادمی وبسیما تاکنون، ۲،۸۶۳ نفر در دوره‌های آکادمی شرکت کرده‌اند. برگزاری صدها کارگاه آموزشی، نگارش صدها مقاله تخصصی و مشاوره به صدها کسب‌و‌کار ایرانی باعث شده است که دوره‌های آکادمی وبسیما به انتخاب اول کارفرمایان و علاقه‌مندان به یادگیری سئو تبدیل شود.

کارگاه‌های آکادمی وبسیما حاصل دَه‌ سال تجربه و کار روی سئو بزرگ‌ترین سایت‌های ایرانی است. دوره سئو آکادمی وبسیما از هفت کارگاه کاملا تخصصی تشکیل شده است:

  • نقطه صفر سئو
  • تدوین استراتژی
  • تولید محتوا
  • آموزش گوگل سرچ کنسول
  • لینک‌سازی داخلی و خارجی
  • تکنیک‌های حرفه‌ای
  • سئو تکنیکال

    وبسیما

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با فضای آکادمی و مطالعه دیدگاه‌های شرکت‌کنندگان و مباحث ارائه‌شده، در فرصتی مناسب به کارگاه آموزش تولید محتوا مراجعه کنید. مطالعه محتوای این صفحه می‌تواند دید مناسبی برای شرکت در کارگاه‌های آکادمی ارائه کند.

برون‌سپاری سئو؛ سرنوشت وب‌سایت خودم را به دست چه کسی بسپارم؟

درکنار یادگیری سئو، استراتژی دیگری هم وجود دارد. دومین راه برای انجام سئو سایت، انتخاب شرکت ارائه‌دهنده خدمات سئو است. اجرای این استراتژی هم راحت نیست. انتخاب شرکت سئو مشکلات زیادی پیش‌ روی کارفرمایان قرار داده است؛ ازجمله سنجش اعتبار، سختی‌های اعتماد به شرکت جدید، دریافت خدمات ارزشمند و پرداخت هزینه‌های منصفانه.

علاوه‌براین، باید شرکتی را انتخاب کنیم که فرایندهای کاملا شفاف و منظم و دقیقی داشته باشد. انتخاب شرکت نامناسب و ناموفق می‌تواند هزینه‌های زیادی به کسب‌و‌کار تحمیل کند و مهم‌ترین دارایی کسب‌و‌کار نوپا، یعنی زمان را هدر دهد. این مسئله‌ای است که مستقیما بقا و موفقیت کسب‌و‌کار را تهدید می‌کند. در اینجا هم وبسیما برای شما پیشنهادی ویژه دارد.

خدمات سئو وبسیما؛ درکنار بهترین‌ها بدرخشید

از روزهای آغازین فعالیت وبسیما در ایران، خدمات سئو به‌عنوان یکی از خدمات اصلی مجموعه وبسیما به کسب‌وکارها ارائه‌ شده است. در سال‌های گذشته، همکاری با بزرگ‌ترین برندهای شرکتی، فروشگاهی و استارت‌آپی و کمک به موفقیت این کسب‌وکارها در حوزه سئو، بخش مهمی از تجربه کاری ما را تشکیل داده است.

خدمات سئو وبسیما مبتنی‌بر سه ارزش شفافیت و صداقت و خلق ارزش پایدار برای کسب‌وکارها است. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با خدمات سئو وبسیما و کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مشاوره سئو مراجعه و از خدمات مشاوره رایگان وبسیما برای کسب‌و‌کارتان استفاده کنید. 

وبسیما

 

شما چه تجربه‌ای از راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی دارید؟

در این مقاله، مشکلات راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی و موفقیت در حوزه سئو را بررسی کردیم. درصورت راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی و برای موفقیت در حوزه سئو، دو راه پیش روی شما است: ۱. خودتان سئو را یاد بگیرید و انجام بدهید؛ ۲. از خدمات سئو شرکتی مناسب استفاده کنید. درصورت انتخاب هرکدام از این دو استراتژی، می‌توانید از خدمات آژانس خلاقیت وبسیما بهره ببرید. درپایان مقاله، امیدواریم شما را در جمع مشتریان و همراهان وبسیما ملاقات کنیم.

اگر تجربه‌ای از یادگیری یا برون‌سپاری خدمات سئو دارید، لطفا آن را در قسمت کامنت‌ها با ما به‌اشتراک بگذارید.

منبع websima
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده