کسب درآمد ماهانه با پرینتر سه بعدی

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
پرینتر سه‌ بعدی دستگاهی است که به وسیله‌ی آن می‌توانید ایده‌های خود را در ساخت قطعات مختلف پیاده‌سازی کنید. در چند سال گذشته استفاده از پرینتر سه‌بعدی بسیار فراگیر شده است.
تبلیغات

استفاده از پرینترهای سه‌بعدی مزایای زیادی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

۱- ارزان بودن

مواد اولیه این دستگاه‌ها بسیار ارزان بوده و به‌وسیله‌ی آن می‌توانید قطعات گران‌قیمت طراحی کنید و سود بسیار خوبی را به دست آورید.

۲- ساده بودن فرایند کار

شما اگر بخواهید قطعه‌ای را تولید کنید در ابتدا باید طرح آن را آماده کنید و تحویل ریخته‌گر بدهید و پس از چندین بار آزمون و خطا توسط ریخته‌گر به قالب مد نظر خود برسید. طبیعتا این فرایند هزینه زا و زمان‌بر است؛ اما این موضوع درباره پرینترهای سه‌بعدی کاملا برعکس است.

کافی است شما طرح سه‌بعدی قطعه‌ای را که می‌خواهید به چاپگر سه‌بعدی بدهید و در کمترین زمان ممکن قطعه خود را تحویل بگیرید.

۳- نامحدود بودن

شما اگر به سراغ ریخته‌گر بروید و قالب خود را طراحی کنید، از آن قالب فقط برای ساخت یک قطعه می‌توانید استفاده کنید اما در کار با پرینترهای سه‌بعدی این موضوع معنی ندارد و شما می‌توانید به‌صورت نامحدود طرح‌ها و ایده‌های مختلف را امتحان کنید.

روش‌های کسب درآمد از پرینتر سه‌بعدی

کسب درآمد از پرینتر سه‌بعدی در صنعت خودرو

به وسیله چاپگر سه‌بعدی شما می‌توانید قسمت‌های مختلف خودرو را بسازید. قطعاتی مثل سپر عقب، سپر جلو، قطعات داشبورد، قاب آینه بغل، انواع چرخ‌دنده پلاستیکی، انواع واشر، انواع خار، رکاب‌ها، دستگیره‌ها، قطعات مربوط به چراغ‌های عقب و جلو و ...  به‌راحتی و با قیمتی بسیار پایین به وسیله پرینتر سه‌بعدی قابل ساخت هستند.

موضوع جالب توجه این است که دنیای پرینتر سه‌بعدی یک دنیای نامحدود است مثلاً شما می‌توانید تمرکز خود را روی ساخت سپر یک خودرو خاص بگذارید، اما به هر دلیلی ممکن است بخواهید قطعه‌ای که می‌زنید را عوض کنید و روی قطعه دیگری تمرکز کنید  که با پرینترهای سه‌بعدی شما این مشکل را نخواهید داشت.

کسب درآمد از پرینتر سه‌بعدی در هنر

در صنف هنر شما می‌توانید با ساخت ماکت، مجسمه و اکسسوری‌های مختلف به‌راحتی به درآمدزایی برسید. به‌عنوان مثال می‌توانید ماکت سه‌بعدی افرادی که به شما مراجعه می‌کنند یا افراد معروف را بسازید و به فروش برسانید. قیمت این ماکت‌ها می‌تواند مبلغی بین ۲ الی ۳ میلیون تومان باشد اما برای شما که تولیدکننده هستید هزینه‌ای حداکثر ۵۰ هزار تومان خواهد داشت.

همچنین شما می‌توانید انواع قاب عکس، انواع گلدان‌های خاص، انواع سطل‌های زباله، انواع جامدادی، جاچسب و ... را به‌گونه‌ای بسازید که جنبه تجاری داشته باشد و آن‌ها را به فروش برسانید.

کسب درآمد از چاپگر سه‌بعدی در صنف مهندسی

یکی از پول‌سازترین صنف‌ها برای پرینتر سه‌بعدی، صنف مهندسی است. شما می‌توانید با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی ماکت انواع سازه‌های مختلف را طراحی کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را بسازید.

به وسیله این تکنولوژی شما می‌توانید انواع قاب‌های گوشی را طراحی کنید. به‌عنوان مثال می‌توانید قاب گوشی‌ را طراحی کنید که تصویر خود شخص روی آن هک شده باشد؛ و قطعا قاب‌هایی که مورد نظر و سلیقه خود فرد باشد در بازار بسیار بسیار مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

چند سالی است که پرینترهای بتنی خانه‌ساز سروصدای زیادی به پا کرده‌اند. مواد اولیه این نوع از پرینترها بتن است. پرینترهای سه‌بعدی خانه‌ساز، پرینترهایی هستند که به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید در کمترین زمان ممکن بنای مد نظر خود را بسازید.

کاربرد پرینتر سه‌بعدی در پزشکی

چاپگرهای سه‌بعدی توانسته‌اند در علم پزشکی هم پیشرفت‌های زیادی را به وجود بیاورند و باعث ایجاد شغل‌های مختلفی در این حوزه شوند. پرینترهای سه‌بعدی قابلیت این را دارند که به‌وسیله‌ی آن‌ها بتوان قالب دندان،  قالب پروتز، اندام مصنوعی، کفش طبی خاص، گردنبند و کمربند طبی، اندام‌های درونی خاص (با متریال خاص)، انواع باکس قرص و شربت و ... را ساخت.

تری دی آر دی

کسب درآمد از چاپگر سه‌بعدی در صنعت

از پرینتر سه‌بعدی در صنعت نیز استفاده‌های مختلفی می‌شود مانند ساخت انواع قالب، ساخت قطعات صنعتی خاص، صنعت چوب و mdf، صنعت پلاستیک، صنعت کفش، صنعت پوشاک و ...

شرکت تری دی آر دی (3dRD) تولیدکننده انواع پرینترهای خانگی، نیمه‌صنعتی و صنعتی است. این پرینترها توانایی این را دارند تا در صنایع مختلف، مطابق با نیاز شما فعالیت داشته باشند.

مواردی که عنوان شد تنها بخش کوچکی از دنیای پرینترهای سه‌بعدی بود شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه کلمه 3drd را در گوگل سرچ کنید؛ و وارد وب‌سایت 3drd.ir شوید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات