تعویض باتری گوشی اپل در دلتوس

تعویض باتری گوشی اپل در دلتوس

شرکت دلتوس ارائه‌دهنده‌ی تمامی خدمات تعمیرات موبایل در محل، تعمیرات گوشی از انواع برندها با قطعات اصلی و در سریع‌ترین زمان است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

دلتوس، برندی اختصاصی در زمینه فروشگاه آنلاین لوازم دیجیتال، تعمیرات انواع موبایل، لپ‌تاپ، تبلت، سرفیس و خدمات پس از فروش است که در سال ۱۳۸۶ با همکاری جمعی از سرمایه‌گذاران بازار IT و افراد توانمند، جوان و فعال در این صنعت به وجود آمد. این ایده در ابتدای راه با فرازونشیب‌هایی مواجه بود؛ اما ما به‌سرعت توانستیم در بخش‌های تجاری و بازرگانی این صنعت، نامی پرآوازه برای خود ایجاد کنیم.

دلتوس دغدغه‌های هنگام خرید یا تعمیرات را با لذت انتخاب جایگزین می‌کند و تجربه دلگرمی یک خرید دل‌چسب برای مشتری به وجود می‌آید. جامعیت خدمات ارائه‌شده در دلتوس چه در بخش فروش و چه در قسمت گارانتی و تعمیرات، یک تعهد استراتژیک است؛ لذا خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات، عنصری مؤثر و مهم در فرایند مشتری‌مداری دلتوس هستند.

اپل اخیرا برای تعویض باتری آیفون های جدید محدودیت‌ ایجاد کرده است؛ به ‌گونه‌ای که تعویض باتری در مراکزی که مورد تأیید این شرکت نباشند، به نمایش اخطاری دائمی منجر خواهد شد. اگر آیفون جدید شما به باتری تازه‌ای نیاز داشته باشد، احتمالا از اینکه خودتان یا دیگر تعمیرکاران آن را تعویض کنند منصرف خواهید شد؛ چراکه در این صورت، به دلیل تغییرات اعمال‌شده از جانب اپل، یک پیام هشدار دائمی برایتان نمایش داده خواهد.

به‌دنبال تعویض باتری گوشی‌های آیفون XR، آیفون ۱۰ ایکس اس و آیفون ۱۰ ایکس اس مکس پیامی با این عنوان نمایش داده می‌شود: باتری اصل اپل تشخیص داده نشد. به‌علاوه، گوشی دیگر اطلاعات سلامت باتری را نمایش نخواهد داد.

این تغییر به دلیل وجود تراشه‌ای در باتری ایجاد شده است. در مدل‌های جدید آیفون، این تراشه علاوه بر نمایش اطلاعاتی درباره چرخه و دمای باتری، قابلیت تعیین اعتبار برای جفت‌سازی با گوشی ‌مختص خود را دارا است.

حتی در صورت استفاده از باتری اصل و معتبر، مشکل نمایش پیغام هشدار به قوت خود باقی خواهد ماند. تنها راه رهایی یافتن از این پیغام هشدار، ارجاع گوشی به نمایندگی اپل و سایر مراکز مورد تأیید کوپرتینویی‌ها خواهد بود تا تغییرات نرم‌افزاری لازم صورت گیرد.deltous-5

نکاتی که درباره ی باتری آیفون باید بدانید

 • سعی کنید همیشه از شارژر اصلی خود آیفون برای شارژ کردن باتری آیفون خود استفاده کنید
 • دقت داشته باشید لازم نیست گوشی خود را به‌صورت مدام به شارژ بزنید، به همین دلیل موبایل خود را زیاد شارژ نکنید.
 • هنگامی که موبایل آیفون شما به شارژ وصل است، با آن هیچ‌گونه کاری را انجام ندهید. این کار باعث می‌شود انرژی زیادی در باتری شما ایجاد و موجب باد کردن باتری موبایل شود.
 • زمانی‌که با موبایل آیفون خود از برنامه‌های سنگین یا زمانی‌که در طولانی‌مدت با آن کار می‌کنید، موجب می‌شود موبایل شما داغ شود. برای اینکه آسیبی به باتری موبایل اپل شما نرسد باید آن را در فضاهایی با دمای پایین مناسب و خنک قرار بدهید.
 • هنگامی که شارژ باتری آیفون به حداقل می‌رسد، از کار کردن با آن خودداری کنید.
 • هنگامی که باتری یا شارژر شما داغ می‌شوند یا هر باتری و شارژر دیگری، از استفاده کردن با آن‌ها اجتناب کنید و تا زمانی‌که خنک می‌شوند صبور باشید.
 • سعی کنید قبل از اینکه شارژ موبایل شما به کمتر از ۲۰ درصد رسید آن را به شارژر متصل کنید و زمانی‌که به ۸۰ درصد رسید آن را از شارژر جدا کنید.

deltous-6

چطور عمر باتری گوشی آیفون را به حداکثر برسانیم

منظور از عبارت «ماندگاری باتری»، مدت‌زمانی است که دستگاه قبل از نیاز به شارژ مجدد، کار می‌کند. ولی عبارت «عمر باتری»، به مدت‌زمانی گفته می‌شود که باتری قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد، دوام می‌آورد. یکی از عواملی که در دوام باتری مؤثر است، مجموعه کارهایی است که با گوشی انجام می‌دهید.

البته فرقی ندارد چطور از گوشی خود استفاده می‌کنید. همیشه راه‌هایی برای کمک به افزایش طول عمر باتری موبایل آیفون وجود دارد. در حقیقت، طول عمر باتری وابسته به «سن شیمیایی» آن است. سن شیمیایی باتری باگذشت زمان زیاد نمی‌شود و به عوامل دیگری مانند تعداد دفعاتی که شارژ می‌کنید و به نحوه‌ی مراقبت از آن، بستگی دارد.

بعضی از کارهایی که برای به حداکثر رساندن سن شیمیایی باتری مناسب هستند را در بخش‌های قبل، نام بردیم. ازجمله این کارها می‌توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

 •  زمانی‌که می‌خواهید برای مدت طولانی با گوشی کارکنید، آن را نیمه شارژ نگه‌دارید.
 • گوشی را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید.

بخش تشخیص حداکثر ظرفیت باتری آیفون

این صفحه‌ در گوشی‌های آیفون، شامل اطلاعاتی در مورد حداکثر ظرفیت باتری و حداکثر توانایی عملکرد آن است. این بخش، با توجه به سن باتری، حداکثر میزان عملکرد آن را اندازه‌گیری می‌کند. با توجه به مدت‌زمانی‌که از ساخت گوشی آیفون می‌گذرد و همچنین سن شیمیایی باتری، این برنامه ممکن است ظرفیت باتری را کمی کمتر از ۱۰۰ درصد نشان دهد.

چطور بفهمیم باتری آیفون کاملاً سالم است

برای فهمیدن این موضوع، می‌توانید صفحه‌ی سلامت آن را چک کنید. درصورتی‌که باتری آیفون، از حداکثر توانایی خود پشتیبانی ‌کند، این پیام را مشاهده خواهید کرد: در حال حاضر باتری شما از حداکثر عملکرد طبیعی خود پشتیبانی می‌کند.

چه زمانی باتری آیفون تحت کنترل سیستم مدیریت عملکرد قرار می‌گیرد

همان‌طور که گفتیم، این اتفاق زمانی پیش می‌آید که باتری عملکرد طبیعی نداشته باشد. در این حالت، این پیام را مشاهده خواهید کرد: «این گوشی به‌صورت ناگهانی خاموش شد، زیرا باتری قادر به تأمین حداکثر توان لازم برای اجرای برنامه‌ها نبود. برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، سیستم مدیریت عملکرد فعال‌شده است». البته امکان غیرفعال کردن این ویژگی وجود دارد. ولی در صورت غیرفعال کردن سیستم مدیریت عملکرد آیفون، دیگر نمی‌توانید آن را روشن کنید. درصورتی‌که گوشی دوباره به‌صورت ناگهانی خاموش شود، سیستم مدیریت عملکرد آیفون به شکل خودکار دوباره روشن خواهد شد.

آموزش تعویض باتری آیفون

در این بخش از آموزش تعمیرات اپل قصد داریم مراحل لازم برای آموزش تعویض باتری آیفون را مرور کنیم. باتری یکی از قطعاتی است که از اهمیت بسیار زیادی در گوشی‌های هوشمند امروزی برخوردار است و کاهش راندمان آن می‌تواند دردسری بزرگ برای کاربران این گوشی‌های هوشمند باشد. خرابی هر کدام از قطعات سخت‌افزاری موجود درگوشی آیفون  می‌تواند به یک روند معمول تعمیر گوشی به شرایط آرمانی خود بازگردد اما در مورد باتری‌ها این قضیه صادق نبوده و برای برگشت به راندمان اصلی شما حتماً نیاز به تعویض آن خواهید داشت.

قبل از شروع به باز کردن و آموزش تعویض باتری آیفون به یاد داشته باشید که حتماً شارژ باتری گوشی خود را به زیر ۲۰% برسانید زیرا باتری‌های لیتیوم یونی با داشتن شارژ زیاد و در صورت سوراخ شدن احتمالی، استعداد آتش‌سوزی و انفجار دارند. البته جای نگرانی نیست زیرا با کاهش شارژ این خطر برطرف می‌شود.

جهت تعویض باتری آیفون راه دشواری پیش رو نخواهید داشت اما به دلیل حساسیت این موضوع بهتر است تعویض کردن باتری را حتما به مرکز تخصصی تعمیرات موبایل دلتوس بسپارید تا بتوانید بهترین نتیجه را شاهد باشید.

جمع‌بندی درباره تعویض باتری موبایل آیفون

گوشی و باتری گوشی آیفون، برای ارائه‌ی تجربه‌ای راحت و ساده برای کاربران طراحی‌شده‌ است. درواقع، باتری یکی از حوزه‌های مهم تکنولوژی محسوب می‌شود و دارای فناوری پیچیده‌ای است که متغیرهای زیادی را تحت کنترل دارد. توجه داشته باشید که تمام باتری‌های قابل شارژ، وسایل مصرفی محسوب می‌شوند و عمر محدودی دارند. زمانی‌که ظرفیت و عملکرد باتری کاهش پیدا کند، باید آن را تعویض کنیم، زیرا کاهش کارایی باتری روی عملکرد گوشی آیفون هم تأثیر می‌گذارد.

چرا دلتوس

شهرت و اعتبار چندساله

 شهرت و اعتبار چندساله دلتوس، بهترین شاهد برای تضمین تخصص و اعتماد مشتریان به ما است که در طی سالیان متوالی و ارائه بهترین‌ها این مهم حاصل شده است.

گارانتی معتبر

 شهرت و اعتبار چندین ساله و بر حق دلتوس، بهترین تضمین ما برای خریدی مطمئن و همچنین اصالت ما در ارائه خدمات است.

پشتیبانی قدرتمند آنلاین

 کارشناسان دلتوس همیشه آماده پاسخگویی به شما هستند.

اهداف ما در دلتوس

 • ایجاد «گارانتی با اصالت»
 • سهولت خرید کالاهای دیجیتال، لوازم جانبی و قطعات
 • تغییر نگرش مصرف‌کنندگان نسبت به فرایندهای خدمات پس از فروش
 • آموزش و توسعه منابع انسانی در تمامی بخش‌ها پاسخگویی تمام و کمال به مشتریان
 • ایجاد فضای دوستانه با کاربران
 • توسعه خدمات محیطی و آنلاین به مشتریان

ما در دلتوس با توجه به اهداف و رسالت سازمانی خود برای ارائه خدمات شایسته، می‌کوشیم تا با بهره‌گیری از روش‌هایی نوین در کنار رعایت اصول مشتری‌مداری، شاهد توسعه فرهنگ «گارانتی با اصالت»، پوشش حداکثری نیازمندی‌های مشتریان و همچنین تغییر نگرش مصرف‌کنندگان به خدمات پس از فروش باشیم. در این راستا، ارائه خدمات متنوع و درعین‌حال خلاقانه و منحصربه‌فرد در کنار سرعت در پاسخگویی و استقرار سامانه‌ای پویا در کنار حفظ کیفیت خدمات، با هدف ارائه مشاوره‌های کاربردی و مدیریتی و همچنین پاسخگویی به‌موقع به نیازهای مشتریان را در اولویت تیم دلتوس قرار داده‌ایم.

منبع دلتوس

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید