سفر به اصفهان با رسپینا

سفر به اصفهان با رسپینا

اصفهان از شهرهای بسیار کهن ایران محسوب می‌شود و در تاریخ ما بسیار تأثیرگذار بوده است. برای درک قدمت آن، کافی است نام‌هایی که این شهر در گذر از تاریخ گرفته، با هم مرور کنیم.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

آپادانا، آصف‌هان، اسباهان، اسبهان، اسپاتنا، اسپادنا، اسپاهان، آسپدان، اسپدانه، اسپهان، اسفاهان، اسفهان، اصباهان، اصبهان، اصپدانه و اصفاهان، نام‌هایی هم‌آوا با اصفهان هستند و در طول تاریخ، معرف اصفهان بوده‌اند. این شهر ‌اکنون سومین شهر بزرگ ایران از لحاظ جمعیت و یکی از مهم‌ترین شهر‌های صنعتی کشورمان است. اصفهان از شهرهای مقصد گردشگری در داخل کشور و از شهرهای توریستی جهان شناخته می‌شود که در طول سال میزبان مسافران زیادی است که با خرید پرواز اصفهان از رسپینا به این شهر سفر می‌کنند.

آب و هوای اصفهان

این شهر در منطقه‌ای نیمه‌کویری در مرکز ایران و در کنار زاینده‌رود قرار گرفته است که از زردکوه بختیاری سرچشمه می‌گیرد و به باتلاق گاوخونی می‌ریزد. اقلیم شهر اصفهان در شمال و شرق از منطقه کویری تأثیر گرفته و در جنوب به دلیل وجود کوه صفه، از هوای خنک‌تری بهره‌مند است. آب و هوای اصفهان به‌طور کلی معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف نسبتا کمی دارد. متوسط درجه حرارت سالانه این شهر ۱۶ درجه سانتی‌گراد است؛ درحالی‌که حداکثر مطلق درجه حرارت آن، تا ۴۱ درجه سانتی‌گراد و حداقل مطلق منهای ۱۶ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است. آب و هوای اصفهان باعث شده است که این شهر در فصول بهار و پاییز میزبان مسافران زیادی باشد. با نزدیک شدن به تابستان یا زمستان، مسافرانی که از پایتخت در این شهر مهمان هستند ترجیح می‌دهند با پرواز تهران از اصفهان به شهر خود بازگردند.

رسپینا۲۴

دیدنی‌های اصفهان

آثار تاریخی و جاذبه‌های توریستی این شهر آن قدر زیاد است که برای بازدید از همه آن‌ها نیاز دارید حداقل سه الی چهار هفته در این شهر اقامت داشته باشید! از جمله اماکن و آثار تاریخی و گردشگری اصفهان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

میدان نقش جهان، کلیسای وانک، مسجد شیخ لطف‌الله، پل خواجو، عمارت عالی‌قاپو، سبزه‌میدان اصفهان (میدان امام علی)، خانه معتمدی (خانه ملاباشی)، محله جلفا، حمام قاضی، آرامگاه صائب تبریزی، موزه‌ تاریخ طبیعی اصفهان، مسجد جمعه اصفهان، بازار قیصریه، قلعه شاه‌ دژ، موزه هنرهای تزیینی اصفهان، خانه تاریخی زهتاب، منارجنبان، انگورستان ملک، کاخ چهل‌ستون، پل چوبی، کلیسای بیت لحم، موزه موسیقی اصفهان، عمارت هشت‌بهشت، مسجد سید اصفهان، آتشگاه اصفهان، پل شهرستان، خانه قزوینی‌ها، موزه هنرهای معاصر، خانه تاریخی دهدشتی، قبرستان تخت فولاد، مدرسه چهارباغ، خانه تاریخی دهدشتی، آرامگاه اشعیای نبی، مدرسه جلالیه اصفهان، موزه علوم و فنون اصفهان، گنجینه میراث اسلامی (خانه تاریخی مشیرالملک)، موزه خصوصی حسین پناه، مسجد حکیم (جورجیر) اصفهان، موزه هلال احمر اصفهان، خانه امین، موزه آموزش و پرورش اصفهان و ...

مکان‌های نام برده‌شده، فقط جزو آثار و بناهای تاریخی شهر اصفهان هستند؛ درحالی‌که اصفهان دارای جاذبه‌های طبیعی و تفریحی بسیاری است. شاید به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند به ‌جای سفر با تور تهران کیش، به اصفهان سفر کنند و از تماشای تاریخ در این شهر لذت ببرند.

رسپینا۲۴

سوغات و خوراکی‌های اصفهان

این شهر باقدمت، دارای فرهنگی غنی است؛ بنابر این انتظار آداب‌ورسوم و سنن مختلف، غذاهای محلی متنوع و سوغات خاص از این شهر دور از انتظار نیست. از جمله سوغات و خوردنی‌های شهر اصفهان می‌توان به سوهان، شیرینی کرکی، گز، پولکی، دوغ و گوشفیل، بریانی، خورش ماست و صنایع دستی مثل قلم‌زنی، خاتم‌کاری، مس‌گری، قلم‌کاری، میناکاری، فیروزه‌کوبی و... اشاره کرد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید