آموزش ساخت محصولات جذاب برای سایت فروشگاهی | همیار آکادمی

آموزش ساخت محصولات جذاب برای سایت فروشگاهی | همیار آکادمی

درحال‌حاضر در عصر تجارت الکترونیک زندگی می‌کنیم و کسب‌وکارهای حضوری دارند به‌طور روزافزون کارایی و اثرگذاری خود را در بین مردم از دست می‌دهند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

ایران هم از سایر کشوهای جهان جدا نیست و کسب‌وکارهای اینترنتی قدرتمندی دارد که همگی برپایه وردپرس ساخته شده‌اند و ‌به‌طور صعودی به رشد و پیشرفت خود ادامه می‌دهند. راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به‌کمک فروشگاه‌ساز وردپرس یکی از رایج‌ترین و متداول‌ترین روش‌ها برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی است. سؤالی که برای بسیاری از کارآفرینان و علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی وجود دارد، این است که چگونه می‌توانیم محصولات جذابی برای سایت و فروشگاه اینترنتی خودمان ایجاد کنیم؟ اصلا ایجاد محصولات جذابی چگونه مشتری را تحت‌تأثیر خودش قرار می‌دهد؟ درصورتی‌که تمایل دارید توجه مشتری را به محصولات سایت خود جلب کنید، تا پایان این مقاله با همیار آکادمی همراه باشید.

شیوه ایجاد محصولات جذاب برای فروشگاه اینترنتی

اگر می‌خواهید محصولات جذاب برای سایت خودتان ایجاد کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که سایت اینترنتی عالی راه‌اندازی کنید. پس از راه‌اندازی سایت نوبت به تبدیل این سایت ساده به فروشگاه اینترنتی می‌رسد که باید این کار را به‌کمک فروشگاه‌ساز وردپرس انجام دهید. درنهایت هم محصولات مطابق با قالب شما به مخاطب نمایش داده می‌شود. روشی که در این مقاله به آن می‌پردازیم، بهترین روشی است که برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خاص و منحصر‌به‌فرد وجود دارد. درادامه این فرایند را به‌صورت گام‌به‌گام توضیح می‌دهیم و بهترین راهکارها را ارائه می‌کنیم.

گام اول: راه‌اندازی وب‌سایت به‌کمک سیستم مدیریت محتوای وردپرس

در گام نخست، باید وب‌سایت راه‌اندازی کنیم. مطالعات نشان می‌دهد که بهترین روش برای راه‌اندازی وب‌سایت این است که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس کمک گرفت. این سیستم از یک سوی کاملا رایگان و از سوی دیگر ایجاد قالب برای آن خیلی ارزان است و با هزینه بسیار مناسب می‌توان سایت اینترنتی زیبا، مخاطب‌پسند و جذاب ایجاد کرد. نکته مهم دیگر درباره وردپرس این است که متن‌باز (Open Source) است و اگر تمایل داشته باشید تغییر خاصی در قالب خودتان ایجاد کنید، خیلی راحت و به‌کمک برنامه‌نویس خبره می‌توانید این کار را انجام دهید.

یادگیری وردپرس برای تمام کسانی که می‌خواهند وب‌سایتی پرفروش راه‌اندازی کنند، واجب و الزامی است. اتفاقا همیار آکادمی هم دوره بی‌نظیری به نام آموزش وردپرس راه‌اندازی کرده است که یکی از دوره‌های خاص‌ و کم‌نظیر به‌حساب می‌آید. این دوره مخصوص کسانی است که می‌خواهند برای خودشان سایت راه‌اندازی کنند یا مدیریت سایت‌های وردپرسی مربوط به سایر افراد و کسب‌وکارها را برعهده بگیرند. در دوره آموزش وردپرس همیار آکادمی، به هیچ پیش‌زمینه و آشنایی قبلی نیازی  نیست؛ چون مدرس این دوره آموزش را از صفر شروع می‌کند و حتی شیوه خرید دامنه و هاست و نصب وردپرس روی هاست را توضیح می‌دهد.

با شرکت در این دوره می‌توانید روش افزودن صفحه و عکس به سایت خود را یاد بگیرید و با نصب قالب و افزونه روی آن آشنا شوید و درنهایت یاد بگیرید تنظیمات لازم را روی سایت خود انجام دهید. درصورتی‌که تمایل دارید بیشتر با سرفصل‌های این دوره و مدرس آن آشنا شوید، کافی است به آموزش وردپرس مراجعه کنید.

گام دوم: نصب فروشگاه‌ساز وردپرس روی سایت

دومین گام برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی مبتنی‌بر سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که فروشگاه‌ساز کاملا رایگان وردپرس به‌ نام ووکامرس را روی سایت خود نصب کنید. وقتی این کار را انجام دادید، محصولات را یکی پس از دیگری به وب‌سایت خود می‌توانید اضافه و فروشگاه اینترنتی جذاب و بی‌نظیر راه‌اندازی کنید. سؤال مهم برخی افراد این است که چرا ووکامرس یا همان فروشگاه‌ساز وردپرس یکی از روش‌های اصلی برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی است؟ مگر ووکامرس چه مزایایی دارد؟ ووکامرس درواقع پلاگین یا افزونه‌ای است که امکان اضافه‌کردن محصولات به فروشگاه اینترنتی را فراهم می‌کند.

مزایای ووکامرس؛ فروشگاه‌ساز وردپرس

  • با استفاده از ووکامرس می‌توانید محصولات خود را خیلی راحت به سایت اضافه کنید و ویژگی‌های آن‌ها را دراختیار مخاطب خود قرار دهید تا او بتواند خیلی راحت و با اطلاع از تمامی شرایط دست به انتخاب بزند.
  • امروز متخصصان زیادی استفاده از این فروشگاه‌ساز را به افراد مختلف پیشنهاد می‌دهند. آمار و ارقام نشان می‌دهد که میزان استفاده از فروشگاه‌ساز وردپرس به‌گونه‌ای است که اکنون ۴۲ درصد از فروشگاه‌های اینترنتی از این فروشگاه‌ساز استفاده می‌کنند.
  • خصوصیت مهم این فروشگاه‌ساز آن است که ظاهر بسیار جذابی دارد؛ به‌همین‌دلیل، توجه مخاطب را به بهترین شکل ممکن می‌تواند جلب کند.
  • ووکامرس امکان ایجاد درگاه پرداخت بانکی را برایتان فراهم می‌کند؛ ازاین‌رو، کاربر می‌تواند خیلی راحت خرید خودش را بلافاصله پس از انتخاب محصول انجام دهد.
  • ووکامرس بخش آنالیز هم دارد و درصورت تمایل، کاربر نمودارهای خرید خود را می‌تواند مشاهده کند.
  • با استفاده از فروشگاه‌ساز وردپرس، خیلی راحت تعداد نامحدودی محصول به وب‌سایت خود می‌توانید اضافه و تعدادشان در انبار را مشخص کنید تا اگر محصول کاملا فروش رفت، فروشگاه به‌صورت خودکار آن را ناموجود کند.
  • ووکامرس بسیار ایمن است و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد.
  • مطالعات نشان می‌دهد که ووکامرس توانسته رقبای خودش را کنار بزند و به محبوب‌ترین فروشگاه‌ساز در ایران تبدیل شود.

تمام این مزایا سبب شد همیار آکادمی به فکر برگزاری دوره غیرحضوری و بی‌نظیر در زمینه آموزش کار با ووکامرس بیفتد. در این دوره، ووکامرس از صفر تا صد به مخاطب آموزش داده می‌شود و دانشجوی همیار آکادمی پس از پایان این دوره بهترین فروشگاه اینترنتی را می‌تواند راه‌اندازی کند و محصولات دلخواهش را یکی پس از دیگری بفروشد.

دارندگان فروشگاه حضوری که قصد دارند محصولاتشان را درکنار روش حضوری، اینترنتی هم بفروشند، حتما در این دوره ارزشمند شرکت کنند؛ زیرا با شرکت در آن، مخاطبان زیادی را از سراسر کشور به‌سمت محصولاتشان می‌توانند جذب کنند و فروش خود را به‌طور درخورتوجهی افزایش دهند. هزینه شرکت در این دوره بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره این دوره ارزشمند و کاربردی کسب کنید، کافی است به فروشگاه ساز وردپرس مراجعه کنید.

گام سوم: اضافه‌کردن محصولات و محتوا به سایت فروشگاهی

اکنون که سایت راه‌اندازی و فروشگاه‌ساز وردپرس به آن اضافه شد، نوبت به آن می‌رسد که محصولات خود را یکی پس از دیگری به وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید. این کار هم بسیار آسان است و ازطریق تنظیمات و ابزارهای ووکامرس آن‌ها را به وب‌سایت می‌توانید اضافه کنید. درصورتی‌که در دوره آموزش ووکامرس همیار آکادمی شرکت کنید، خیلی راحت محصولات مدنظرتان را به بهترین شکل ممکن به سایت می‌توانید اضافه و سپس زمینه‌ها و امکانات لازم برای فروش این محصولات را فراهم کنید.

سه گامی که در این مقاله به آن اشاره شد، به شما کمک می‌کند فروشگاه اینترنتی‌تان را راه‌اندازی کنید و محصولات مدنظر خود را در این فروشگاه بفروشید. سؤالی که برای برخی از کاربران پیش می‌آید، این است: «اگر بخواهم وب‌سایت اختصاصی خودم را داشته باشم، چه کاری باید انجام دهم؟» برخی افراد تمایل دارند فروشگاهشان را طبق سلیقه خود طراحی کنند و با قالب‌های رایگان و پولی مختلف احساس راحتی نمی‌کنند. درادامه، راهکاری عالی برای این دسته از افراد ارائه می‌دهیم که واقعا شاهکار است.

طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی کاملا اختصاصی و منحصر‌به‌فرد

برخی از کاربران تمایل دارند وب‌سایتشان خاص و منحصر‌به‌فرد باشد و فروشگاه اینترنتی دیگری مشابه آن‌ها نباشد. وردپرس حتی این امکان را برای آنان فراهم کرده است. کافی است با برخی مفاهیم آشنا باشید تا بتوانید وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی اختصاصی‌تان را راه‌اندازی کنید و محصولاتتان را کاملا اختصاصی دراختیار مشتری قرار دهید. درادامه به این مفاهیم اشاره شده است.

مفاهیم موردنیاز برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اختصاصی

مفاهیم مختلفی وجود دارد که در صورت تمایل به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اختصاصی باید بدانید و فرابگیرید. درادامه این بخش به یک سری از این مفاهیم اشاره شده است:

۱. تجربه کاربری و رابط کاربری

منظور از تجربه کاربری (User Experience) آن حس و تجربه‌ای است که کاربر هنگام تعامل با بخش‌های مختلف سایت یا فروشگاه اینترنتی کسب می‌کند. منظور از رابط کاربری (User Interface) مجموعه تصاویر و صفحات و مؤلفه‌‌های بصری مثل آیکون‌ها و دکمه‌ها است که کاربر برای تعامل با فروشگاه اینترنتی شما از آن‌ها استفاده می‌‎کند.

این دو مفهوم اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اگر کسی بتواند از این دو مفهوم استفاده کند، خیلی راحت و سریع می‌تواند به فروش چشمگیری دست پیدا کند. پس تلاش کنید با این دو مفهوم آشنا شوید و از آن‌ها بیشترین و بهترین استفاده ممکن را ببرید. طراحی سایت یا فروشگاه اینترنتی اختصاصی نیازمند آشنایی کامل با تجربه و رابط کاربری است. درصورتی‌که این مفهوم را نشناسید و نتوانید از آن‌ها استفاده ببرید، مسلما در جذب مشتری به مشکل خواهید خورد.

۲. طراحی گرافیک

دومین مفهومی که برای طراحی سایت اختصاصی باید بدانید، طراحی گرافیک است؛ زیرا باید بتوانید سایت خودتان را طراحی کنید و اجزای مختلف را در جای مناسب قرار دهید. آشنایی با طراحی گرافیک امکان می‌دهد با رنگ‌های مختلف و میزان تأثیرگذاری آن‌ها بر مخاطب آشنا شود و از هر رنگ بهترین استفاده ممکن را بتوانید ببرید. همچنین، در ابتدا باید بتوانید در فتوشاپ طرح اصلی سایت را طراحی کنید تا بدانید تمایل دارید سایت اختصاصی‌تان چه شکل و ظاهری داشته باشد. وقتی این طرح آماده شد، با استفاده از زبان برنامه‌نویسی آن را به قالب اختصاصی می‌توانید تبدیل کنید.

۳. زبان برنامه‌نویسی CSS و HTML

وقتی طرح گرافیکی سایت خود را با فتوشاپ طراحی کردید، نوبت این است تا آن را به قالب وردپرسی تبدیل کنید. این کار را با استفاده از CSS و HTML می‌توانید انجام دهید و آن را روی سایت خودتان پیاده‌سازی کنید. درصورتی‌که قالب فروشگاهی خود را در فتوشاپ طراحی کرده باشید، خیلی راحت و ساده آن را به‌صورت وردپرسی می‌توانید دربیاورید. البته برای این کار با توابع فروشگاه‌ساز وردپرس (ووکامرس) باید کاملا آشنا باشید.

حال که با مفاهیم لازم برای طراحی سایت و فروشگاه اختصاصی مبتنی‌بر وردپرس آشنا شدیم، خیلی راحت می‌توانیم درک کنیم یادگیری این مفاهیم کار ساده‌ای نیست و ممکن است به زمان زیادی نیاز داشته باشد. همیار آکادمی خوشبختانه این نیاز را هم درک کرده و خیلی زود وارد عمل شده است. همیار آکادمی برای کارآفرینانی که دنبال وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی اختصاصی هستند، راهکاری عالی دارد.

دوره صفر تا صد آموزش طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی همیار آکادمی

وقتی راه‌اندازی وب‌سایت با استفاده از وردپرس و فروشگاه‌ساز وردپرس باب شد، بسیاری در پی راه‌اندازی وب‌سایت اختصاصی بودند و می‌خواستند فروشگاه آن‌ها درکنار وردپرسیبودن، اختصاصی و منحصر‌به‌فرد باشد. ازاین‌رو، همیار آکادمی پس از تحقیقات و پژوهش‌های فراوان به این نتیجه رسید که باید دوره آموزش طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی اختصاصی خودش را راه‌اندازی کند.

مدرسان این دوره علیرضا اعظمی و امیر دینی هستند که خودشان از بزرگان راه‌اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی در ایران محسوب می‌شوند و سعی کرده‌اند از مفاهیمی مانند رابط کاربری و تجربه کاربری، طراحی گرافیک و برنامه‌نویسی بهترین استفاده ممکن را ببرند و همان بخش‌های موردنیاز مخاطب را آموزش دهند. این دوره کاملا غیرحضوری است و در منزل از این آموزش‌ها می‌توانید بهره ببرید و وب‌سایتتان را طراحی کنید. این دوره یکی از دوره‌های خاص‌ و منحصر‌به‌فرد مجموعه آموزشی همیار آکادمی است که محتوایش در ایران بی‌نظیر است.

در این دوره، فقط راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی اختصاصی آموزش داده نمی‌شود؛ بلکه وب‌سایت‌های غیرفروشگاهی را هم خیلی راحت و بدون دردسر می‌توانید راه‌اندازی کنید. دوره یادشده کاملا پروژه‌محور و عملی است و به‌هیچ‌عنوان بر مبنای تئوری‌های بی‌کاربرد طراحی نشده است. با شرکت در این دوره هم وب‌سایت فروشگاهی مبتنی‌بر فروشگاه‌ساز وردپرس و هم وب‌سایت مخصوص مشاور املاک طراحی می‌کنید و حین طراحی این دو وب‌سایت با تمام مفاهیم لازم آشنا می‌شوید.

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره این دوره خاص و منحصر‌به‌فرد کسب کنید، کافی است روی تصویر زیر کلید کنید. با کلیک روی این تصویر، به صفحه اطلاعات این دوره منحصر‌به‌فرد هدایت می‌شوید و این دوره را نقد یا اقساط می‌توانید بخرید. توجه کنید که هزینه این دوره واقعا عالی و مناسب است و مطمئن باشید با شرکت در آن، می‌توانید وب‌سایت عالی طراحی کنید و درآمد چشمگیری به‌دست آورید.

آموزش طراحی سایت

با همیار آکادمی کسب‌و‌کار اینترنتی پردرآمد راه‌اندازی کنید

همیار آکادمی چندین سال است که در زمینه آموزش کسب‌و‌کار اینترنتی فعالیت می‌کند و تمرکزش را روی آموزش مهارت‌های جدید گذاشته است. خوشبختانه این کسب‌و‌کار خیلی سریع نیاز بازار ایران را درک و تلاش کرد که به‌سرعت نیاز مردم در زمینه اینترنتی‌کردن کسب‌وکارها را رفع کند. وب‌سایت همیار آکادمی پر از آموزش‌های رایگان و ارزشمندی است که شما را در راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی پردرآمد می‌تواند توانمند کند.

این مجموعه درکنار دوره‌های آموزشی، مقالات ارزشمندی دارد که در زمینه‌های مختلفی مثل بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ، رشد فردی، مدیریت کسب‌و‌کار، آموزش مهارت‌های جانبی کسب‌و‌کار اینترنتی است و با مطالعه آن‌ها، با قدرت و مهارت بیشتری به‌سمت محقق‌کردن اهداف و آرزوهایتان می‌توانید حرکت کنید. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره خدمات این مجموعه کسب کنید، به وب‌سایت همیار آکادمی سر بزنید.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید