امکانات همه درگاه‌های پرداخت در درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی

امکانات همه درگاه‌های پرداخت در درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی

دیجی‌پی، عرضه‌کننده خدمات پرداخت در ایران و یکی از شرکت‌های زیرمجموعه دیجی‌کالا، با عرضه راهکارهای نوآورانه در حوزه پرداخت و به‌طور مشخص درگاه پرداخت هوشمند، تلاش می‌کند میزان خطا در فرایند پرداخت فروشگاه‌های اینترنتی را تاحدممکن کاهش دهد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

شرکت نوآوران پرداخت مجازی ایرانیان با نام تجاری دیجی‌پی درگاه پرداخت هوشمندی (Smart IPG) به بازار درگاه‌های پرداخت عرضه کرده که باتوجه‌به قابلیت‌هایش، با درگاه‌های پرداخت عادی متمایز است. این درگاه پرداخت اولین‌بار در خود فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا استفاده شد. پس از گذشت چند سال از پیاده‌سازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی و باتوجه‌به علاقه کسب‌وکارهای آنلاین به امکانات هوشمند این درگاه، شرکت مذکور امکان استفاده از آن را برای سایر وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها فراهم کرده است. درگاه پرداخت هوشمند چیست و چگونه کار می‌کند؟

درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی چگونه کار می‌کند؟

دیجی‌پی الگوریتم پرداخت خود را براساس کمترین میزان خطا در انجام تراکنش و کمترین زمان در پاسخ به درخواست تراکنش طراحی کرده است. این الگوریتم حجم زیادی از تراکنش‌ها روی درگاه‌های پرداخت شرکت‌های پی‌اس‌پی (PSP) را لحظه‌ای بررسی می‌کند و به هر درگاهی امتیاز می‌دهد.

امتیازهای هر درگاه در لحظه براساس عملکرد آن تغییر می‌کند و حجم تراکنش‌های ارسالی به آن متناسب با عملکرد تنظیم می‌شود؛ بنابراین، اگر به‌دلیل مشکلات موجود در شبکه کیفیت یکی از درگاه‌ها برای لحظه‌ای کاهش پیدا کند، الگوریتم دیجی‌پی آن را تشخیص و امتیاز درگاه را تا زمان رفع مشکل کاهش می‌دهد. درنتیجه پردازش لحظه‌ای این الگوریتم تراکنش‌های کمتری به‌سوی درگاه دارای امتیاز پایین یا همان درگاه مشکل‌دار ارسال می‌کند؛ بنابراین بخت انجام موفق تراکنش افزایش می‌یابد. درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی با به‌کارگیری همین رویه تراکنش‌های وب‌سایت دیجی‌کالا را مدیریت می‌کند.

درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی چه ویژگی‌هایی دارد؟

بنابر اعلام وب‌سایت رسمی دیجی‌پی، صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی ازاین‌پس می‌توانند به‌جای ثبت چندین قرارداد با PSPهای مختلف، فقط با راه‌اندازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی از خدمات متنوع درگاه‌های پرداخت معتبر و برتر کشور استفاده کنند. البته به‌گفته‌ کارشناس‌های این شرکت، مزایای درگاه پرداخت دیجی‌پی فقط در هوشمندی آن خلاصه نمی‌شود و ویژگی‌های دیگری هم دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • همه درگاه‌ها با یک مسیر قراردادی: راه‌اندازی درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی فروشگاه‌های اینترنتی را از پیگیری جداگانه قرارداد با سایر شرکت‌های عرضه‌کننده درگاه پرداخت بی‌نیاز می‌کند. درواقع، آن‌ها می‌توانند با راه‌اندازی یک درگاه و به‌کمک کارشناسان دیجی‌پی، از خدمات همه درگاه‌های پرداخت استفاده کنند.
  • راه‌اندازی آسان: دیجی‌پی رابط نرم‌افزاری آسان و کاربرپسندی برای دسترسی به همه روش‌های پرداخت دراختیار فروشگاه‌های اینترنتی قرار می‌دهد. راه‌اندازی این رابط نرم‌افزاری به دانش تخصصی نیاز ندارد و صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند با هماهنگی کارشناسان دیجی‌پی، آن را پیاده‌سازی کنند.
  • پنل اختصاصی: هر فروشگاه اینترنتی در دیجی‌پی پنلی اختصاصی دارد. صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی با مراجعه به پنل اختصاصی‌شان در دیجی‌پی، گزارش‌های مختلفی از همه سرویس‌های پرداخت دریافت می‌کنند.
  • دریافت‌نکردن کارمزد تراکنشی از درگاه‌های مستقیم: طبق گفته کارشناسان شرکت، دیجی‌پی درحال‌حاضر هیچ کارمزدی برای استفاده از درگاه‌های مستقیم از تراکنش‌های شما کسر نمی‌کند و این درگاه‌ها خدمات را به‌رایگان دریافت می‌کنند.
  • پشتیبانی شبانه‌روزی: تیم پشتیبانی این شرکت ۲۴ساعته عملکرد درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی را کنترل می‌کند و خطاها را به کمترین میزان کاهش می‌دهد. مشتریان و کاربران دیجی‌پی می‌توانند پرسش‌ها و مسائل خود را در هر ساعتی با آن‌ها در میان بگذارند.

شرایط تسویه درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی چیست؟

فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی طرف قرارداد با دیجی‌پی به‌عنوان پذیرنده در درگاه پرداخت هوشمند تعریف می‌شوند. حساب‌های بانکی هر پذیرنده هم به‌نام خود آن کسب‌وکار خواهند بود. شرایط تسویه درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی هم مانند سایر درگاه‌های مستقیم است و طبق سیکل واریزی شاپرک انجام می‌شود. بنابر اعلام این شرکت، اگر از خدمات درگاه پرداخت جامع دیجی‌پی استفاده کنید، واریزی‌ها از مسیر درگاه پرداخت مبتنی‌بر کیف‌پول شما نیز به‌صورت خودکار و روزانه به حسابتان واریز می‌شوند.

درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی احتمال بروز خطا در فرایند پرداخت آنلاین را به حداقل ممکن می‌رساند. همین مزیت آن را به گزینه مناسبی برای درگاه پرداخت فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای عرضه‌کننده محصولات و خدمات در بستر اینترنت تبدیل می‌کند. درضمن، درگاه پرداخت هوشمند دیجی‌پی به‌دلیل بازپرداخت خودکار وجه هنگام بازگرداندن کالا، زمان موردنیاز برای دریافت وجه بازگشتی را در بیشتر خریدها به کوتاه‌ترین زمان ممکن کاهش می‌دهد. همه این‌ ویژگی‌ها رضایت خریداران و همین‌طور صاحبان کسب‌وکار را از انجام تراکنش‌های موفق به‌ارمغان می‌آورد.

منبع دیجی پی
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده