پشت‌پرده خودروهای دست دوم به‌روایت همراه مکانیک

پشت‌پرده خودروهای دست دوم به‌روایت همراه مکانیک

بازار خودرو با اخبار جنجالی همچنان همراه است. ممنوعیت واردات خودرو‌های خارجی و کمبود خودروهای داخلی نسبتا پرتقاضا، افراد زیادی را به‌سمت خرید خودروهای کارکرده ترغیب کرده است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

قیمت این خودروها بسته ‌به عوامل مختلف، ازجمله سلامت فنی و بدنه خودرو بسیار متغیر است که اگر به آن‌ها توجه نکنید، ممکن است هزینه‌ زیادی را متحمل شوید. بیشتر از ۸۵ درصد فروشندگان خودروهای کارکرده ادعا می‌کنند خودروشان کاملا سالم است؛ اما ماجرا از چه قرار است؟

طبق آمارهای به‌دست‌آمده از هفت سال فعالیت مجموعه همراه مکانیک، ۷۲ درصد خودروهای موجود در بازار دست‌دوم حداقل یک ایراد فنی یا بدنه‌ دارند که تنها ازطریق کارشناسی کامل خودرو مشخص می‌شوند. این ایرادها اغلب پنهان هستند و به‌آسانی زمینه‌ساز بروز مشکلاتی هزینه‌بر در آینده می‌شوند که شیرینی خرید خودرو را به کام خریداران تلخ خواهد کرد.

(همراه مکانیک با بیش از ۱۵۰ هزار کارشناسی خودرو موفق در خدمت شما است. برای ثبت سفارش کارشناسی روی این لینک کلیک کنید.)

همراه مکانیک

حدود سه‌چهارم خودرو‌های کارکرده کاملا سالم نیستند!

طبق آمار به‌دست‌آمده، حدود سه‌چهارم خودرو‌های کارکرده مشکلات فنی، بدنه، کیلومتر دست‌کاری‌شده و... دارند که در اینفوگرافیک اول متن به‌تفکیک آورده شده است. ازاین‌رو، اهمیت بحث کارشناسی خودرو بیش‌ازپیش مطرح می‌شود؛ تاجایی‌که متأسفانه گاهی خودرو‌هایی با سابقه‌ تصادف‌های شدید را با عنوان خودروهای کم‌کارکرد در بازار دست‌دوم معامله کرده‌اند.

خرید خودرو‌های کارکرده ذاتا کار پرمخاطره‌ای است؛ چراکه خریدار از وضعیت نگه‌داری مالک قبلی آگاهی ندارد. ناگفته نماند بررسی و شناسایی معایب و مشکلات خودرو کار چندان آسانی نیست و به نیروی متخصص نیاز دارد. درنهایت، ضرر و زیان اصلی خرید خودرو نامناسب، تنها متوجه خریدار خواهد بود.

به‌عنوان مثال، خودرو جک s5 مدل ۹۸ را در نظر بگیرید. قیمت کارشناسی این خودرو درصورت کاملا سالم بودن ۵۵۵ میلیون تومان است؛ اما قیمت همین خودرو با یک در تعویضی به ۵۳۲ میلیون تومان کاهش پیدا می‌کند و با بی‌اطلاعی از این موضوع، به‌راحتی ۲۲ میلیون تومان ضرر خواهید کرد.

در کارشناسی خودرو چه بخش‌هایی بررسی می‌شوند؟

در کارشناسی خودرو بخش‌هایی مانند وضعیت بدنه ماشین و رنگ‌شدگی، شاسی و ستون‌ها، بخش فنی خودرو مانند مجموعه موتور، جعبه‌دنده و...، آپشن‌­ها و تجهیزات جانبی، آزمایش رانندگی و سیستم تعلیق خودرو و به‌عبارتی صفر تا صد خودرو بررسی می‌شود.

وضعیت بدنه ماشین و رنگ‌شدگی

کارشناسی بدنه ماشین و رنگ‌شدگی خودرو بخش بسیار مهمی است؛ چراکه یکی از عوامل اصلی قیمت‌گذاری خودرو‌های کارکرده وضعیت بدنه آن‌ها است. برای مثال، تفاوت قیمت تیگو ۵ اکسلنت مدل ۹۷ بدون رنگ با یک گل‌گیر رنگ، ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان است.

شاسی و ستون

مرکز ثقل هر خودرو شاسی آن است. شاسی آسیب‌دیده از تصادف سنگین خبر می‌دهد و کوچک‌ترین مشکلی در این بخش، اصلا ‌چشم‌پوشیدنی نیست. پیشنهاد می‌شود خرید خودرو با شاسی ضربه‌خورده یا خودرو چپی را به‌کل فراموش کنید.

بخش فنی خودرو (مجموعه موتور، جعبه‌دنده و...)

در اینجا، تمامی بخش‌های مجموعه موتور به‌طورکامل بررسی و عیب‌های فنی خودرو با دستگاه دیاگ بررسی می‌شود. مشکلاتی نظیر روغن‌سوزی و مشکلات پیستون نیز در همین قسمت بررسی می‌شود تا بعدا هزینه‌های هنگفتی به شما تحمیل نکند.

آپشن‌­ها و تجهیزات جانبی

نحوه کارشناسی آپشن‌ها به فهرست امکانات و تجهیزات رفاهی خودرو بستگی دارد و در همه خودروها یکسان نیست؛ ولی تأثیر زیادی روی قیمت خودرو می‌گذارد. به‌عنوان نمونه، تمام لکسوس‌های NX مدل هفت کلید مشابه هم نیستند و بسته‌ به کشور واردکننده می‌توانند آپشن‌های متفاوتی داشته باشند.

آزمایش رانندگی و سیستم تعلیق خودرو

در این بخش، شتاب، عملکرد ترمز‌ها، سیستم تعلیق خودرو، وضعیت فرمان و عملکرد جعبه‌دنده و وضعیت لاستیک‌ها و سلامت فنی سیستم هندلینگ خودرو به‌دقت بررسی می‌شود.

همراه مکانیک

همراه مکانیک اولین ارائه‌کننده سرویس «کارشناسی خودرو در محل» در ایران است که از سال ۱۳۹۲ تابه‌امروز توانسته ۱۵۰ هزار کارشناسی خودرو موفق را در کارنامه ثبت کند. این شرکت با کمک اطلاعات موجود از کارشناسی خودروهای مختلف، اینفوگرافیک اول متن را تهیه کرده است. در این اینفوگرافیک، می‌بینید ۴۵ درصد خودروهای کارکرده غیرسالم مشکلات بدنه داشته‌اند. مشکلات فنی نیز با ۳۴ درصد حجم چشمگیری را به‌خود اختصاص داده‌اند. همه این اعداد به ما نشان می‌دهند که کارشناسی خودرو حلقه گم‌شده معاملات خودرویی در بازار ایران است.

کارشناس خودرو همراه مکانیک با حضور سریع در محل مدنظر شما، صفر تا صد خودرو را بررسی و گزارش کامل کارشناسی تهیه می‌کند. تیم کارشناسان قیمت همراه مکانیک نیز باتوجه‌به این گزارش و قیمت روز خودرو در بازار، قیمت پیشنهادی برای خودرو ارائه می‌دهند تا بتوانید معامله منصفانه‌ای را تجربه کنید.

مرکز کارشناسی و تشخیص رنگ همراه مکانیک واقع در شهرک غرب تهران، حضوری در خدمت شما است تا درصورت تمایل برای کارشناسی به‌همراه مکانیک مراجعه کنید؛ درغیراین‌صورت کافی است درخواست خود را در این صفحه ثبت کنید تا بعد از هماهنگی‌های لازم، کارشناس خودرو در مدت ۳۰ دقیقه به محل مدنظرتان مراجعه کند. در همراه مکانیک منتظر شما هستیم!

با همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده