چند نکته از کاربوم برای نوشتن رزومه

چند نکته از کاربوم برای نوشتن رزومه

کاربوم درباره نحوه آماده‌سازی رزومه: به قول معروف «شیطان در جزئیات است». به این معنا که بعد از پرداختن به ساختار اصلی رزومه‌، توجه به جزئیات آن است که شما را از سایر متقاضیان واجد شرایط متمایز می‌کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 وب‌سایت کاربوم، به برخی نکات لازم و مشکلات معمول جهت ساخت رزومه که لازم است موردتوجه قرار دهید، می‌پردازد.

توصیه‌ها و نکات برگزیده برای موفقیت دررزومه‌‌نویسی

هنگام نوشتن رزومه از قراردادن لیست‌های طولانی برای شرح مسئولیت‌هایتان بپرهیزید. درعوض، روی دستاوردهای واقعی خود تمرکز کنید و هرکدام را با یک کلمه یا عبارت عملی پویا مانند «طراحی»، «سرپرستی»، «ارزیابی»، «تعهد»، «تحت‌نظارت»، «سازمان‌یافته»، «مدیریت» و «تغییر» شروع کنید.

رزومه‌ی خود و بخش‌های مختلف آن را تا حد امکان مختصر بنویسید. به این معنا که اطلاعات لازم را وارد کنید اما آن را به‌طور خلاصه و فقط با استفاده از جزئیات مربوطه توضیح دهید، زیرا جزئیات بیش از حد و متن طولانی، فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. بنابراین سعی کنید از یک الگو برای قالب‌بندی رزومه و همچنین از نقاط گلوله‌ای (bullet points)  استفاده کنید تا اطلاعاتتان به‌راحتی قابل‌فهم باشند.

آگهی‌های استخدام اصفهان در کاربوم

با نوشتن یک توضیح مختصر در صورت لزوم (ممکن است در خارج از کشور مسافرت می‌کردید، بچه‌دار می‌شدید یا در حال تحصیل بودید) هرگونه شکاف آشکار در زمان‌های اشتغال به کار خود را برطرف کنید.

کاربوم

بسیاری از آژانس‌های استخدام و در واقع، برخی از شرکت‌های بزرگ‌تر از نرم‌افزار ویژه‌ای برای اسکن کلمات و عبارات خاص استفاده می‌کنند که به آن‌ها «کلمات کلیدی» می‌گویند. برای افزایش شانس دیده شدن رزومه‌ی خود، بهتر است مطمئن شوید که رزومه‌ی شما حاوی کلمات کلیدی مربوط به شرح وظایف نقش و صنعت شما باشد تا از مرحله‌ی اول بررسی‌ها عبور کند. کلمات کلیدی متداول شامل «مدیریت پروژه»، «توسعه‌ی تجارت»، «خدمات مشتری»، «مدیریت حساب»، «توسعه‌ی نرم‌افزار» و «رهبری» است. به لیست‌های مربوطه دقت کنید تا متوجه شوید کدام کلمات تکرار می‌شوند و آن‌ها را در متن رزومه‌ی خود بگنجانید.

اصول نگارشی را به‌درستی رعایت کنید. فقط ۱ یا ۲ خطای املایی در رزومه‌ی شما می‌تواند به‌معنی رد درخواستتان توسط کارفرما باشد.

حریم خصوصی می‌تواند یک مسئله‌ی اساسی در دنیای فناوری پیشرفته امروز باشد. از رازداری کارفرما اطمینان حاصل کنید و هرگز اطلاعاتی در رزومه‌ی خود فاش نکنید که بتواند حریم خصوصی شما را در معرض خطر قرار دهد. به همین ترتیب، هرگونه اطلاعات شخصی محرمانه به استثنای شماره تماس، آدرس و آدرس ایمیل باید ازمتن رزومه حذف شود.

منبع کاربوم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده