رویداد عمق بلاک‌چین در تاریخ ۲ بهمن ۹۹ به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود

چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
رویداد «عمق بلاک‌چین» با هدف آسان‌سازی فهم سازوکار فناوری بلاک‌چین، روشن‌سازی تبعات مثبت و منفی آن از منظر فنی، امنیت سایبری، روانشناسی و اجتماعی، در تاریخ ۲ بهمن ۹۹ برگزار می‌شود.

در این رویداد که از ساعت ۱۵ تا ۱۸ پنجشنبه جاری به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد، متخصصان حوزه‌های مختلف در رابطه با فناوری بلاک‌چین سخنرانی می‌کنند.

بلاک‌چین اصطلاح و فناوری جدیدی است که در چند سال گذشته با جا افتادن رمزارزها راه خود را به ادبیات حوزه فناوری جهان باز کرده است. در ابتدا که شناخت صحیح و کاملی از بلاک‌چین برای عموم مردم و مسئولان وجود نداشت، شاهد اظهار نظرهایی برای برطرف کردن مشکلات ریز و درشت با استفاده از بلاک‌چین بودیم و از دانش کم مخاطبان در این حوزه برای رسیدن به مقاصد مختلف بهره‌برداری می‌شد. این موضوع هرچند کمتر ولی هنوز هم مشاهده می‌شود و آنطور که باید آشنایی با این فناوری برای عموم مردم اتفاق نیفتاده است. از این رو ضروری است که در رابطه با ظرفیت‌های بلاک‌چین بیش‌ازپیش به زبان ساده سخن گفت.

در رویداد عمق «بلاک‌چین» به زبان ساده به سؤالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

 • بلاک‌چین چیست؟
 • نقش فناوری بلاک‌چین در رمزارزها چیست؟
 • آیا ظرفیت بلاک‌چین محدود به استفاده در حوزه رمزارزها است؟
 • بلاک‌چین چه نقشی در امنیت سایبری دارد؟
 • بلاک‌چین چگونه به حفاظت از کپی‌رایت آثار هنری و فرهنگی کمک می‌کند؟
 • چگونه می‌توان بر اثرات روانی تبلیغات سوء مرتبط با فناوری بلاک‌چین غلبه کرد؟
 • بلاک‌چین چگونه از انتشار فیک‌نیوز جلوگیری می‌کند؟
 • آیا بلاک‌چین توسعه نسل جدید وب‌سایت‌ها را متحول خواهد کرد؟

  در رویداد عمق بلاک‌چین سخنرانان در بخش‌های زیر به سؤالات فوق پاسخ خواهند داد:

  مکانیزم بلاک‌چین

  علی خوش‌خلق،کارشناس سامانه‌های نهفته و بهزاد قاسمی،کارشناس امنیت سایبری در رابطه با پیاده‌سازی یک شبکه بلاکچین در رویداد سخنرانی خواهند داشت.

  قدرت بی‌نهایت بلاک‌چین

  در بخش قدرت بی‌نهایت بلاک‌چین سجاد عمرانی و کیانا شبانی که طراح و گرافیست هستند، در رابطه با کپی‌رایت در بلاک‌چین سخن خواهند گفت. محمد امین ناطقیان، فعال حوزه رسانه در رابطه با جلوگیری از انتشار فیک نیوز صحبت خواهد کرد. زهرا نیکو‌عقیده، کارشناس تحقیق و توسعه، سخنران دیگر این بخش در رویداد عمق بلاک‌چین درباره بررسی تأثیر اجتماعی بلاکچین و تولید محتوا صحبت خواهد کرد.

  دنیای رمز ارزها

  بهزاد قاسمی، کارشناس امنیت سایبری و زهرا نیکوعقیده، کارشناس تحقیق و توسعه در رابطه با دنیای رمزارزها سخنرانی خواهند داشت.

  بررسی بلاک‌چین از دیدگاه روانشناسی

  سخنران این بخش، دکتر محمد کریمی، روانکاو و روانشناس بالینی به بررسی بلاک‌چین و دنیای رمزارزها از منظر روانشناسی می‌پردازد.

  امنیت بلاک‌چین و امنیت سایبری

  بهزاد قاسمی، کارشناس امنیت سایبری و و علی خوش‌خلق، کارشناس سامانه‌های نهفته در رابطه با نقش بلاک‌چین در بالا بردن امنیت سایبری سخنرانی و امنیت سایبری را از این منظر آسیب‌شناسی خواهند کرد.

  وب ۳

  بهزاد قاسمی،کارشناس امنیت سایبری و سید امیرمحمد حسینی، کارشناس حوزه وب، در بخش وب ۳ در رابطه با آینده وب و نسل جدید وب‌سایت‌ها که بر بستر بلاک‌چین توسعه داده می‌شوند، سخنرانی خواهند کرد.

  همچنین مهندس سید مهدی موسوی کارشناس ارشد ارزهای دیجیتال، تحلیل‌گر بورس رمز ارزها و برنامه نویس بر روی شبکه بلاک چین، به معرفی شبکه بلاکچین ترون خواهد پرداخت.

  برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رویداد عمق‌بلاک‌چین اینجا کلیک کنید

  مطالب مشابه

  نظرات

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود

  درخواست ناموفق بود