آسود؛ حامی الکام استارز

آسود؛ حامی الکام استارز

الکام‌استارز یکی از مهم‌ترین رویدادهای استارت‌آپی ایران است که همه‌ساله در نمایشگاه الکامپ برگزار می‌شد؛ اما امسال با حال و هوای مجازی برگزار خواهد شد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

همسو با جریانات جهانی، اکوسیستم استارت‌آپی ایران نیز در مسیر رشد قرار دارد. یکی از مهم‌ترین رویدادهای استارت‌آپی ایران، الکام‌استارز است که معمولا در قلب نمایشگاه الکامپ برگزار می‌شد؛ اما امسال این نمایشگاه نیز در سایه شیوع کرونا فرصت برگزاری پیدا نکرد.

در یک سال گذشته، استارتاپ‌ها نقش بسیار مهمی در حوزه کسب‌وکار، سلامت و آموزش ایفا کردند و اهمیت خود را به‌خوبی نشان دادند. به همین دلیل، فعالان حوزه فناوری اطلاعات کشور در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برآن شدند که امسال الکام‌استارز را به‌صورت مستقل و با حال و هوای مجازی برگزار کنند.

در الکام‌استارز امسال چه می‌گذرد

امسال الکام‌استارز در سه بخش الکام‌پیچ، آوردگاه سرمایه و پاویون شتاب برگزار می‌شود که فرصت بسیار ارزشمندی برای استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. امسال هم شاهد ارائه‌های جذابی خواهیم بود که پس از داوری، به بهترین‌ها جوایزی تعلق خواهد گرفت. در پاویون شتاب، مشاوره‌های ارزشمندی از طرف مربیان کارآزموده به‌رایگان در اختیار استارتاپ‌ها قرار خواهد گرفت و در یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها، با همکاری بیش از ۲۰ مجموعه سرمایه‌گذاری به ۶ استارتاپ برتر درمجموع ۴ میلیارد تومان وام ارزان‌قیمت و فرصت دریافت اعتبار تا ۱۸ میلیارد تومان از طریق هم‌سرمایه‌گذاری اعطا خواهد شد.

آسود

معرفی آسود

چهار سال پیش، کسب‌وکار آسود درست مانند بسیاری از شرکت‌کنندگان الکام‌استارز، تقریبا چیزی ‌غیر از یک ایده و مقدار زیادی انگیزه نبود. آسود در واقع یک راهکار آنلاین توزیع کالای دیجیتال از واردکنندگان اصلی به خرده‌فروشی‌ها است. پدیدآورندگان و اعضای این استارتاپ، طی چهار سال گذشته با عبور از تمام مشکلات و موانع، امروز آسود را در بازار (B2B) کالای دیجیتال کشور به یک برند محبوب و یک کسب‌وکار پیشرو تبدیل کرده‌اند. هزاران فروشگاه در تمام شهرهای کشور آسود را به‌عنوان تأمین‌کننده خود انتخاب کرده و از خدمات آن منتفع شده‌اند.

اما شاید بتوان بزرگ‌ترین دستاوردهای آسود را که فراتر از حد انتظار بوده است، در دو چیز خلاصه کرد. اول، ایجاد تغییر بزرگی در ساختار توزیع کالا در بازار دیجیتال کشور که تا پیش از آن، کاملا سنتی و در انحصار واسطه‌های متعدد بود. دومین دستاورد را می‌توان استقبال درخشان مشتریان در شهرهایی ازجمله اشنویه، اورامان تخت، بوزانات، نیمور، شلمزار، رودان و صدهای شهر مشابه دیگر دانست که امروز از بهترین همراهان این کسب‌وکار هستند. این امر به ‌این ‌علت حائز اهمیت است که طبق گفته مدیران ارشد آسود، از ابتدا دسترسی عادلانه به محصولات در سراسر کشور همواره یک هدف و ارزش در این کسب­‌و­کار بوده است.

آسود

چرا آسود حامی الکام استارز شده است

در فضای پر چالش اقتصادی امروز، فعالیت اقتصادی جتی برای کسب‌وکارهای بزرگ و ریشه‌دار دشوار شده است؛ چه رسد به استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا. حمایت از استارتاپ‌ها از این منظر برای آسود حائز اهمیت است که این اکوسیستم می‌تواند نقش مهمی در بهبود ساختار اقتصادی کشور داشته باشد. اما تبدیل یک ایده به یک کسب‌وکار موفق، نیازمند انگیزه فراوان، دانش لازم و تلاش و بی‌پایان است. آسود به‌عنوان حامی الکام‌استارز از این جریان درخشان اقتصادی حمایت می‌کند.

منبع آسود
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده