دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد شرکت پایوند

دستگاه حضور و غیاب و کنترل تردد شرکت پایوند

شرکت مهندسی فناوری‌های نوین پایوند به‌عنوان یکی از شرکت‌های تخصصی همکاران سیستم، ارائه‌دهنده راهکارهای متنوع در حوزه فناوری‌های نوین است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

شرکت پایوند در حوزه RFID و بایومتریک و اینترنت اشیاء راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌روزی ارائه می‌دهد. یکی از این راهکارها، سیستم مدیریت تردد است که از دستگاه تردد و حضور و غیاب پایوفای و نرم‌افزار مدیریت تردد تشکیل شده است.

پایوفای به‌عنوان اولین دستگاه حضور و غیاب ساخت ایران با قابلیت خواندن بلوتوث موبایل کاربر شناخته می‌شود. در این دستگاه از جدیدترین فناوری‌‌های روز دنیا استفاده شده است و قابلیت توسعه و خصوصی‌سازی بالایی دارد. در حال حاضر بر اساس قابلیت‌های موجود، پایوفای در دو نوع معمولی و پلاس به بازار عرضه می‌شود. دستگاه پایوفای امکان خواندن کارت، اثر انگشت، چهره و بلوتوث موبایل دارد و می‌تواند به انواع درها و گیت‌های کنترلی متصل شود. استفاده از ارتباط مبتنی بر وب‌سرویس در پایوفای علاوه بر ایجاد پرتابل مدیریتی دستگاه، امکان اتصال به سیستم‌های ابری و خصوصی‌سازی دستگاه را فراهم می‌کند. برقراری ارتباط با نرم‌افزار از طریق شبکه  LAN و Wifi امکان‌پذیر است و در صورت قطعی شبکه، امکان ذخیره‌سازی بالغ بر ۲ میلیون رویداد حافظه پایوفای وجود دارد.

ویژگی‌های نرم‌افزار حضور و غیاب و مدیریت تردد پایوفای

پایوند

نرم‌افزار مدیریت تردد، اطلاعات دستگاه حضور و غیاب پایوفای را از طریق شبکه دریافت و بر اساس شیفت و تقویم اختصاص داده‌شده به پرسنل، کارکرد افراد را محاسبه می‌کند. همچنین کنترل دسترسی کارت، اثر انگشت و چهره افراد به گیت‌های مختلف از طریق نرم‌افزار صورت می‌گیرد. نرم‌افزار حضور و غیاب با استفاده از قابلیت‌های موتور گردش کار و قواعد‌ساز فرایند‌های ثبت و تأیید تردد، مرخصی و مأموریت سازمانی را پیاده‌سازی می‌کند. پرسنل از طریق خدمات الکترونیک امکان مشاهده تردد، ثبت مرخصی و مأموریت و اصلاح کارکرد خود را دارند. مدیران نیز می‌توانند از طریق کارتابل مدیریتی درخواست‌های پرسنل را تأیید یا رد کنند. پشتیبانی از شیفت‌های چرخشی و پیچیده و محاسبات کارکرد بر اساس عوامل متنوع و مورد درخواست مشتری از دیگر ویژگی‌های این سیستم است. در حال حاضر پایوند مشتریان بزرگی از جمله شرکت ارتباطات سیار، گروه پتروشیمی باختر، اسنپ، لبنیات میهن و بیمه دانا دارد. آقای سیدیان، مدیر پروژه سیستم تردد گروه باختر، از تجربه به‌کارگیری سیستم مدیریت تردد پایوفای می‌گوید: «با استفاده از سیستم حضور و غیاب پایوفای، اطلاعات تردد و مرخصی و مأموریت شرکت‌های زیرمجموعه با حفظ استقلال آن‌ها در هلدینگ مادر گردآوری می‌شود و فرآیندهای مرتبط با محاسبات کارکرد تا حد زیادی تسهیل شده است.»

برنامه‌های پیش روی شرکت پایوند

با توجه به پیشرفت چشم‌گیر فناوری در حوزه تشخیص چهره و افزایش نیازهای مشتریان، شرکت پایوند در حال تولید الگوریتم تشخیص چهره‌ای است که علاوه بر کاهش هزینه خرید دستگاه، دقت بالایی داشته باشد. با کمک این الگوریتم فاصله شناسایی چهره افزایش می‌یابد و این امر سبب افزایش سرعت خواندن چهره‌ها می‌شود و از ازدحام جلوگیری می‌کند. دستگاه‌های جدید پایوفای روی سیستم عامل لینوکس ارائه می‌شود که امکان اتصال به سنسورها و خروجی‌های بیشتر را فراهم می‌کند و از کارایی بالاتری برخوردار است.

نرم‌افزار مدیریت پارکینگ و مدیریت مراجعات از جمله سیستم‌هایی است که در سال‌های اخیر با استقبال مشتریان مواجه شده. بنابراین با استفاده از امکانات فرایار همکاران سیستم این نرم‌افزارها در حال پیاده‌سازی هستند و برای کارایی بیشتر و ایجاد یکپارچگی به زیرساخت سیستم مدیریت تردد هم متصل هستند.  ردیابی افراد و وسایل در فضاهای باز و بسته از دیگر دغدغه‌های سازمان‌ها است که این نیاز توسط تیم تحقیق و توسعه پایوند و با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء در حال پیاده‌سازی است.

منبع پایوند
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده