اکسکوینو؛ با ارز دیجیتال دای نگران فریز شدن تتر نباشید

شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌تازگی اخباری درباره در خطر بودن دارایی تتر کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها شنیده می‌شود. اکسکوینو در راستای حفاظت از دارایی کاربران، امکان تبدیل و برداشت استیبل کوین محبوب دای ‌را فراهم کرده است.

کارشناسان معتقدند که باید به فکر جایگزینی امن مانند استیبل کوین «دای» برای تتر بود. انجمن بلاک‌چین و کمیسیون بلاک‌چین و رمزارز نظام صنفی کامپیوتری کشور (نصر) در تاریخ ۲۴ آذر، اطلاعیه‌ای رسمی دراین‌باره منتشر کردند. این دو تشکل، در مورد امکان فریز شدن استیبل کوین تتر هشدار دادند و کاربران را به استفاده از جایگزین‌های معقول تتر مانند دای تشویق کردند.

دای (DAI) ارز دیجیتال غیر متمرکزی با ارزش ثابت است که بر بستر بلاک‌چین اتریوم فعالیت می‌کند. شرکت میکر (Maker) اواخر سال ۲۰۱۷ استیبل کوین دای را ایجاد کرد. این رمزارز مبتنی بر استاندارد ERC-20 و از پشتوانه‌ای معادل ۱ دلار بهره‌مند است. هر دای، ارزشی ثابت برابر با ۱ دلار دارد که این ثبات قیمت از طریق سیستم امانت‌گذاری در شبکه اتریوم مدیریت می‌شود.

دای با اختصاص بیش از ۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون دلار حجم بازار، در رتبه ۲۴ بازار ارز‌های دیجیتال قرار گرفته است. تراکنش‌های دای با سرعتی بالا و کارمزدی معقول صورت می‌گیرد. از سوی دیگر، این ارز دیجیتال در اکوسیستمی به نام میکردائو با سازوکاری کاملا شفاف فعالیت می‌کند. از مزایای دای می‌توان به ارائه خدمات مالی بدون مرز، امکان انتقال آسان، سیستم غیر متمرکز و اکوسیستم متن‌باز اشاره کرد

خرید، فروش و نگه‌داری استیبل کوین دای

برخلاف استیبل کوین‌های دیگر مانند تتر که قیمت آن‌ها با پشتوانه پول فیات ثابت باقی می‌ماند، دای با استفاده از یک قرارداد هوشمند غیر متمرکز و تنظیم عرضه و تقاضا با استفاده از کارمزد حفظ ثبات، ارزش خود را همواره در محدوده ۱ دلار ثابت نگه می‌دارد. همین امر به افزایش محبوبیت و کاربرد دای در بین معامله‌گران منجر می‌شود. بسیاری برای محافظت از دارایی خود در برابر نوسانات بازار ارز‌های دیجیتال به سراغ استیبل کوین دای می‌روند.

اکسکوینو، در راستای حفاظت از دارایی کاربران خود، امکان تبدیل، معامله و برداشت استیبل کوین محبوب دای ‌را فراهم کرده است. کاربران این پلتفرم قادر خواهند بود با استفاده از دای، ارزش سرمایه خود را در بازار پر‌نوسان رمزارزها حفظ کنند. هم‌اکنون می‌توانید استیبل کوین محبوب دای را در اکسکوینو در کنار ۴۳ رمزارز دیگر معامله کنید. اکسکوینو ضمن ارائه بستر امن معاملاتی، استیبل کوین اکسکوین را به‌عنوان  جایگزین مناسبی برای تتر یا دای عرضه کرده است. هر واحد این استیبل کوین ارزشی معادل یک فرانک سوئیس دارد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود