ظهور یک Market Place جدید؛ فروشگاه «تیمچه» با سرمایه‌گذاری لندو و فینووا آغاز به کار کرد

ظهور یک Market Place جدید؛ فروشگاه «تیمچه» با سرمایه‌گذاری لندو و فینووا آغاز به کار کرد

فروشگاه اینترنتی «تیمچه»، به‌عنوان بازیگری جدید در صنعت خرده‌فروشی آنلاین کشور آغاز به کار کرد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

تیمچه در حال حاضر ۳۰ هزار کالای آماده فروش در دسته‌های متنوع دارد؛ از کالاهای دیجیتال و لوازم خانگی تا لوازم آرایشی و بهداشتی و... این فروشگاه اینترنتی که به‌جز تنوع کالا، مزایای رقابتی دیگری مثل ارسال رایگان به سراسر کشور بدون محدودیت مبلغ سفارش، ضمانت ۱۰ روزه بازگشت کالا و یک برنامه وفادارسازی با برگرداندن بخشی از مبلغ خرید به مشتری (Cash Back) در نظر گرفته است، برنامه بلندمدتی برای اتخاذ یک جایگاه درخور در میان فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی دارد.

فروشگاه آنلاین تیمچه با مدل تجاری مارکت ‌پلیس (Market Place) وارد بازار شده است و در شروع کار با نزدیک به ۱۰۰ فروشنده برتر همکاری می‌کند. در این مدل تجاری، هر فروشنده‌ای در سراسر کشور که کالایی قابل عرضه داشته باشد، می‌تواند از طریق این پلتفرم و طبق ضوابطی که مارکت ‌پلیس تعیین می‌کند کالاهای خود را به فروش برساند.

لندو، بنیان‌گذار تیمچه

فروشگاه اینترنتی تیمچه با سرمایه‌گذاری مشترک لندو (ایران‌رنتر سابق) و فینووا راه‌اندازی شده است. لندو فعالیت خود را از سال ۱۳۹۴ شروع کرد و در حال حاضر به‌عنوان بزرگ‌ترین استارتاپ حوزه خرید اقساطی کشور شناخته می‌شود. این مجموعه، «تلاش برای ایجاد یک فضای رقابتی سالم در راستای تأمین انواع کالاهای مورد نیاز مشتریان در سراسر کشور» را به‌عنوان یکی از اهداف خود برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی تیمچه عنوان کرده است.

در همین راستا، در تیمچه برای فروشندگان هم مزایایی در نظر گرفته شده  استکه از آن جمله باید به تسویهی زودهنگام، اعطای وام به فروشندگان برتر، کمیسیون رقابتی، نظارت بر اساس Seller Score به‌جای جریمه نقدی، فرایند مرجوعی ساده و سریع و همچنین عدم اخذ هزینه‌های جانبی بسته‌بندی و ارسال اشاره کرد.

فروشگاه اینترنتی تیمچه

ارسال رایگان بدون محدودیت مبلغ سفارش!

یکی از خدمات قابل‌ توجه تیمچه که در حال حاضر از سوی سایر فروشگاه‌های اینترنتی مشابه ارائه نمی‌شود، ارسال رایگان به سراسر کشور، آن‌هم بدون محدودیت مبلغ سفارش است. درواقع با وجود اینکه در تیمچه کالاهایی در دسته‌های متنوع و با بازه قیمتی گسترده‌ای به فروش می‌رسد، ارسال به دورترین نقاط کشور، حتی برای یک کالای بسیار ارزان‌قیمت به‌رایگان انجام می‌شود. چنین رویکردی علاوه بر اینکه یک مزیت رقابتی مهم محسوب می‌شود، از نظر استراتژی کسب‌وکار قابل تامل است و این در حالی است که تیمچه برای ارائه این سرویس، بازه زمانی تعیین نکرده و گویا خدمتی همیشگی‌ است.

ضمانت اصالت کالا و پرداخت خسارت بابت غیر اصل بودن کالا

درمورد اصالت کالا تیمچه تضمین کرده است تمامی کالاهایی که از تأمین‌کنندگان دریافت می‌کند، اصل هستند و در صورت اصل نبودن آن‌ها علاوه بر تعویض با کالای اصل، مبلغی به‌عنوان خسارت به مشتری خواهد پرداخت.

خرید اقساطی و پاداش نقدی به مشتریان

ازآنجاکه لندو به‌عنوان یکی از سرمایه‌گذاران تیمچه، مجموعه‌ای‌ است که از شش سال پیش در حوزه لندتک و خرید اقساطی فعالیت می‌کند، از همان ابتدا انتظار می‌رود در تیمچه امکان خرید اقساطی فراهم باشد. این امتیازی است که تیمچه در آغاز کار وعده‌ داده و خرید اقساطی بدون نیاز به چک و ضامن را به‌عنوان یکی از مزایای خرید از تیمچه مطرح کرده است.

علاوه‌بر این، سازوکاری برای جذب وفاداری مشتریان طراحی شده است که در گذر زمان و با گسترش فعالیت می‌توان تحلیل دقیق‌تری روی آن ارائه کرد. در این سازوکار، مشتریان می‌توانند مقداری از مبلغ سفارش‌ خود را پس بگیرند. به ‌این ترتیب که برای هر یک از کالاهای عرضه‌شده در تیمچه مبلغی با عنوان «پاداش نقدی» مشخص می‌شود و مشتریانی که مشمول عضویت در گروهی به نام «شاه‌نشین» شوند، مجموع این مبالغ را به‌صورت Cash Back در حساب خود خواهند داشت.

۴۰ هزار تومان تخفیف اولین خرید از تیمچه

هدیه فروشگاه اینترنتی تیمچه برای مشتریان، ۴۰ هزار تومان تخفیف در خرید اول است. این تخفیف از طریق صفحه معرفی وب‌سایت، برای همه مشتریان خرید اولی در دسترس است. در این صفحه می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره فروشگاه اینترنتی تازه‌تأسیس تیمچه به دست آورید و کد تخفیف ۴۰ هزار تومانی دریافت کنید.

در مجموع شاید بررسی کیفیت حضور و تأثیرگذاری یک کسب‌وکار نوپا در بدو ورود چندان دقیق نباشد؛ اما می‌توان پیش‌بینی کرد فروشگاه اینترنتی تیمچه که با مزایای رقابتی مثل ارسال رایگان بدون تعیین کف سفارش و امکان خرید اقساطی به میدان آمده است، به‌زودی جایگاه خود را در بازار ای‌کامرس ایران پیدا می‌کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده