فراخوان اولین رویداد آنلاین نوین‌ کمپ؛ سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی در استارتاپ‌های حوزه Wealthtech

فراخوان اولین رویداد آنلاین نوین‌ کمپ؛ سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومانی در استارتاپ‌های حوزه Wealthtech

راه‌اندازی استارتاپ و نوآوری در ذات خود کاری سخت، پرریسک و پیچیده است؛ اما این سختی در برخی فضاها مانند صنعت مالی بیشتر می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

حجم بالای قوانین، نیاز به انواع مجوز برای فعالیت‌های مختلف و حساسیت اطلاعاتی که وجود دارد، راه‌اندازی و توسعه استارتاپ‌های تکنولوژی مالی را با پیچیدگی‌های مختلفی رو‌به‌رو می‌کند. تا جایی که ممکن است تیم استارتاپی احساس کند با یک دیوار غیر قابل عبور رو‌به‌رو شده است. این موضوع گریبانگیر سازمان‌ها و مؤسسات مالی موجود نیز هست. آن‌ها با توجه به اهمیت امنیت در این فضا ملزم به رعایت انواع قواعد، پروتکل‌ها و چارچوب‌ها هستند و البته به مرور زمان در این کار تخصص پیدا کرده‌اند؛ از سوی دیگر این سازمان‌ها و مؤسسات، برای توسعه و حفظ جایگاه خود نیاز به نوآوری دارند.

مفهوم نوآوری باز و به‌خصوص بانکداری باز در صنعت مالی به نزدیکی مؤسسات مالی بزرگ و سنتی با شرکت‌ها و استارتاپ‌های تکنولوژی محور منجر شد. مؤسسات مالی و بانک‌ها توانایی رسیدگی و مدیریت چارچوب‌ها و قوانین و همچنین دسترسی به زیرساخت و اطلاعات دارند؛  استارتاپ‌ها نیز توانایی نوآوری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در اختیار دارند.  البته این اتصال بدون چالش نیست و خود نیازمند چارچوب‌ها و فرآیندهایی مشخص است.

مجموعه رویداد نوین‌کمپ و نوین‌کمپ ۱

شتاب‌دهنده نوین‌تک به‌عنوان بازوی نوآوری باز گروه مالی اقتصاد نوین، مأموریت اتصال تیم‌های نوآور به شرکت‌های این مجموعه را دارا است و رویدادهای نوین‌کمپ در همین راستا، به‌عنوان فرایندی برای تسهیل این اتصال توسط نوین‌تک طراحی شده است.

اولین رویداد نوین‌کمپ با محوریت حوزه تکنولوژی‌های مدیریت ثروت (Wealthtech) در تاریخ ۱۸ دی‌ماه سال جاری آغاز خواهد شد. مخاطبان این رویداد از یک طرف می‌توانند افراد و تیم‌های علاقمند به این فضا باشند که در این رویداد می‌توانند شناخت خود را نسبت به مدیریت سرمایه افزایش دهند، با چالش‌ها و فرصت‌های آن آشنا شوند و با دریافت آموزش‌های لازم ایده خود را برای ایجاد نوآوری در آن شکل دهند. از سوی دیگر مخاطبان رویداد می‌توانند تیم‌هایی باشند که مدتی است در این حوزه فعالیت دارند و برای پیشبرد کار خود نیازمند زیرساخت، داده، همکاری با شرکت‌های مربوطه یا جذب سرمایه هستند.

در افتتاحیه رویداد به بیان چالش‌ها و فرصت‌های حوزه مدیریت ثروت پرداخته می‌شود و موقعیت‌های همکاری با گروه مالی اقتصاد نوین و به‌ویژه شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری تأمین سرمایه نوین بیان خواهد شد. در ادامه کارگاه‌های رویداد از تاریخ ۲ بهمن‌ماه آغاز و در بیش از ۲۰ کارگاه، به آموزش مباحث مختلف مورد نیاز برای ایجاد نوآوری در این فضا پرداخته خواهد شد. کارگاه‌ها در سه دسته (۱) بازار سرمایه و سرمایه‌گذاری (۲) نوآوری و توسعه کسب‌و‌کار (۳) بررسی چالش‌های فنی این حوزه برگزار می‌شود که به مدت سه هفته در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه خواهند بود. مدرسین این کارگاه‌ها از شرکت مشاور سرمایه‌گذاری تأمین سرمایه نوین، شتاب‌دهنده نوین‌تک و مرکز نوآوری دانشگاه تهران (کارولوکس) انتخاب شده‌اند تا بتوانند تجربیات و آموزش‌های خودشان را در زمینه‌های مربوطه به تیم‌ها و افراد شرکت‌کننده منتقل کنند؛ همچنین افراد امکان دریافت زمان‌های مشاوره با مدرسین خواهند داشت. تمامی کارگاه‌ها به‌صورت آنلاین و امکان دریافت ویدیوی آن‌ها از طریق وب‌‎سایت رویداد ممکن خواهد بود.

زیرساخت‌ها

ایجاد بسیاری از سرویس‌های جدید نیازمند داده تاریخی و آنی است؛ از این رو در این رویداد با همکاری شرکت‌های فرابوم، فینوتک، نوآوران امین، اکسیر و کوانت ون API-های حوزه‌های بانکی، بازار سرمایه و رمزارزها در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت؛ همچنین محیط تست توسط فرابوم، ماشین مجازی نوآوران امین و پلتفرم کوانت ون فراهم شده است تا شرکت‌کنندگان بتوانند الگوریتم‌ها و محصولات خود را ایجاد و آزمایش کنند.

سرمایه‌گذاری و اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین

برای افزایش امکان جذب سرمایه تیم‌ها، علاوه بر گروه مالی اقتصاد نوین، صندوق سرمایه‌گذاری پرشیا و شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان به‌عنوان شرکای سرمایه‌گذاری در این رویداد حضور خواهند داشت و تا سقف ۲۰ میلیارد تومان امکان سرمایه‌گذاری روی تیم‌های خروجی این فرایند وجود دارد. استارتاپ‌های بالغ می‌توانند در کارگاه‌های رویداد شرکت نکنند و مستقیما بعد از ارتباط‌گیری با نوین‌تک وارد مرحله بررسی برای سرمایه‌گذاری و اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین شوند.

افراد و تیم‌های شرکت‌کننده از زمان شروع رویداد می‌توانند با استفاده از آموزش‌ها و مشاوره‌های موجود طرح‌های خود را آماده و اصلاح و همچنین با استفاده از زیرساخت‌های موجود آن‌ها را پیاده‌سازی و تست کنند. پس از گذشت ۳ هفته از کارگاه‌ها (از ۱۷ بهمن‌ماه)، جلسات بررسی نهایی تیم‌ها برگزار خواهد شد؛ بعد از برگزاری جلسات بررسی نهایی، بسته به آمادگی تیم و محصولش نحوه ادامه همکاری با استارتاپ مشخص می‌شود که به سه صورت زیر است:

۱) ادامه همکاری از طریق شتاب‌دهنده نوین‌تک و ورود به دوره شتابدهی و سرمایه‌گذاری اولیه

۲) تعیین بازه زمانی مشخص برای استارتاپ در راستای رسیدن به اهداف تعیین‌شده و پس از آن، سرمایه‌گذاری و اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین

۳) در صورت بالغ بودن استارتاپ، اتصال به گروه مالی اقتصاد نوین و سرمایه‌گذاری تا سقف ۲۰ میلیارد تومان توسط، vc مدیریت ثروت ستارگان و صندوق سرمایه‌گذاری پرشیا  و گروه مالی اقتصاد نوین.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و در جریان قرار گرفتن از آخرین اخبار رویداد به این لینک مراجعه کنید. 

منبع نوین تک
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده