ابرآروان در جست‌وجوی ابریاران کوچ ابری

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
ویژگی‌های متمایز سرویس‌های ابری مانند دسترسی به منابع نامحدود، دسترسی همیشگی، بهبود کیفیت سرویس‌دهی به مشتریان، افزایش سرعت و امنیت اطلاعات درکنار مقرون‌به‌صرفه‌بودن سبب افزایش علاقه‌مندی شرکت‌ها به مهاجرت از زیرساخت‌های سنتی به زیرساخت‌های ابری شده است.

این مهاجرت گاهی با پیچیدگی‌های فراوانی همراه است؛ به‌همین‌دلیل، با همراهی تیم‌های متخصص در حوزه‌ی طراحی زیرساخت‌های یکپارچه‌ی ابری انجام خواهد شد. این تیم‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا بتوانند هزاران یا میلیون‌ها کاربر را هم‌زمان پوشش دهند، معماری چندلایه‌ی امنیتی داشته باشند، به طراحی پایدار (HA) و توزیع‌شده‌ی واحدی دست پیدا کنند و راهکارهای پردازشی و ذخیره‌سازی و استریمینگ یکپارچه داشته باشند.

مشاوران و متخصصان فناوری ابری به‌عنوان «ابریار» با ابر آروان همکاری می‌کنند. ابریار فرد یا تیمی است که با ارائه‌ی خدمات فنی و مشاوره‌ای مانند برگزاری جلسات فنی و انجام پروژه‌های کوچ ابری برای مشتریان ابر آروان، کسب‌وکارها را در مسیر کوچ ابری یاری می‌کند. تیم‌های ابریار کوچ ابری متناسب با تعداد اعضای تیم و با ساعت کاری ۱۶۰ تا ۶۰۰ ساعت در ماه، می‌توانند معادل ۸ تا ۸۷ میلیون تومان درآمد کسب کنند.

همراه ‌با بزرگ‌ترین بازار ابری کشور

ابرآروان ارائه‌دهنده‌ی متنوع‌ترین سرویس‌های ابری در سطح کشور است و درحال‌حاضر، بیش از ۴۰ هزار کسب‌وکار به آن اعتماد کرده‌اند. کسب‌وکارهای موفق بسیاری هم‌اکنون از زیرساخت رایانش ابری آروان استفاده می‌کنند و تلاش ابر آروان در انتخاب همکاران کوچ ابری این بوده که بهترین‌ها را درکنار خود داشته باشد. برخی از نمونه‌پروژه‌های کوچ ابری عبارت‌اند از:

 • نصب و یکپارچه‌سازی سرویس‌های متنوع مانند مانیتورینگ، مدیریت لاگ و...
 • اعمال تنظیمات امنیتی برای مقابله با حملات DDoS
 • بهینه‌سازی استفاده از سرویس CDN
 • طراحی و اجرای سرویس‌های مبتنی‌بر کانتینر
 • طراحی سرویس‌های مقیاس‌پذیر سازگار با معماری ابری
 • نصب و راه‌اندازی و پیرکربندی سرویس‌ها و پایگاه‌های داده
 • اختصاص فضای ابری و اجرای راه‌حل‌های ذخیره‌سازی
 • طراحی و اجرای راهکارهای استریمینگ و محتوای ویدیویی
 • انتقال سرویس یا وب‌سایت کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و بزرگ

با استقبال چشمگیر مشتریان، ابر آروان برای افزایش توان پاسخ‌دهی به این درخواست‌ها نیاز دارد افراد زبده‌ی بیشتری درکنار خود داشته باشد. درادامه‌ی این مطلب، توضیح می‌دهیم که ابر آروان از ابریاران چه انتظاراتی دارد و چه تیم‌هایی می‌توانند در این مسیر به آروان ملحق شوند.

ابریاران کوچ ابری آروان

ابریاران کوچ ابری تیم‌های تخصصی فنی و کسب‌وکاری هستند که در روند انتقال سرویس‌های مشتریان به ابر آروان همکاری می‌کنند. ابر آروان با بهر‌ه‌مندی از بیشترین سهم بازار ابری کشور با بیش از ۴۰ هزار مشتری و ۱۰ هزار ابرک فعال و نیز حضور مستمر در بازار ابری، بستر مناسبی برای درآمدزایی ابریاران کوچ ابری خود ایجاد می‌کند. تیم‌ها با پیوستن به این شبکه می‌توانند علاوه‌بر ارتباط سریع و پیوسته با مشتریان، کسب‌وکار خود را گسترش دهند و آن را به دیگران معرفی کنند.

ابر آروان در چهار سطح همیار کوچ ابری جذب می‌کند: کوچ‌پیشه، کوچ‌بان، کوچ‌سالار و کوچ‌بُد. درادامه، این سطوح را بیشتر معرفی می‌کنیم.

کوچ‌پیشه

نخستین سطح ابریاران آروانی کوچ‌پیشه نام دارد. در این سطح، انتظار می‌رود که تیم دونفره‌ی فنی با دست‌‌کم سه سال سابقه‌ی کاری، به مفاهیم شبکه و سرویس‌های تحت‌شبکه مسلط باشد. توانمندی‌های موردانتظار از این سطح عبارت‌اند از:

 • آشنایی با مفاهیم اولیه‌ی مجازی‌سازی
 • داشتن دانش کافی در حوزه‌ی تکنولوژی وب و اینترنت دانش کافی
 • آشنایی کامل با وب‌سرورها
 • داشتن تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی کار با Wordpress

این تیم باید بتواند در ساعات اداری پاسخ‌گوی مشتریان باشد و پورتفولیو آنلاین ارائه دهد. کوچ‌پیشگان در وب‌سایت ابر آروان معرفی می‌شوند و درآمد ماهانه‌ی تیمی آنان معادل ۸ میلیون تومان برای ۱۶۰ ساعت کار خواهد بود.

کوچ‌بان

سطح دوم ابریاران آروان کوچ‌بان است. این تیم باید متشکل از سه نیروی فنی و یک نیروی کسب‌وکاری باشد. کوچ‌بان‌ها به‌جز داشتن توانمندی‌های سطح کوچ‌پیشه، باید پنج سال سابقه‌ی کار داشته باشند. افزون‌براین، تسلط به مفاهیم کلی محصولات DNS ،CDN ،IaaS ،PaaS ،Video ،Live ،Object Storage ،Cloud Security و آشنایی با مفاهیم اولیه‌ی امنیت ابری از توانمندی‌های موردنیاز این سطح است.

درآمد ماهانه‌ی تیمی کوچ‌بانان بیش از ۱۹ میلیون تومان برای ۲۴۰ ساعت کار خواهد بود. این تیم‌ها در وب‌سایت ابر آروان معرفی می‌شوند و می‌توانند در دوره‌های آموزشی تا سقف ۳۰۰ دلار روی کمک ابر آروان حساب کنند.

کوچ‌سالار

سومین سطح ابریار آروان کوچ‌سالار نام دارد. کوچ‌سالار علاوه‌بر داشتن توانمندی‌های سطوح قبلی، باید به ساختارهای Container و سیستم‌های Orchestration مانند Docker و Kubernetes و فرایندهای CI/CD کاملا آشنا باشند.

این تیم باید از پنج نیروی فنی و دو نیروی کسب‌وکاری تشکیل و هفت سال سابقه‌ی کاری داشته باشد. امکان پشتیبانی ۲۴ ساعته‌ در دو سطح (Tier1/Tier2) در تمام روزهای سال، از دیگر لازمه‌های سطح کوچ‌سالار است. برخی از توانمندی کوچ‌سالاران ازاین‌قرارند:

 • تسلط به دست‌کم یک زبان اسکریپت‌نویسی (Python, Bash)
 • تسلط به سیستم‌عامل و شبکه و نگه‌داری زیرساخت‌های نرم‌افزاری در لود سنگین
 • قابلیت بهبود طراحی معماری زیرساخت سرویس‌ها برای پیاده‌سازی در لود سنگین
 • درک عمیقی از TCP/IP
 • آشنا با مفاهیم و نر‌م‌ا‌فزارهای مجازی‌سازی
 • قابلیت تحلیل و عیب‌یابی سیستم و بهبود مستمر معماری

درآمد ماهانه‌ی کوچ‌سالاران معادل ۴۰ میلیون تومان برای ۴۰۰ ساعت کار خواهد بود. این تیم‌ها در وب‌سایت ابر آروان معرفی می‌شوند؛ به‌علاوه، برای پرداخت هزینه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی تا سقف ۵۰۰ دلار از ابر آروان کمک‌هزینه دریافت می‌کنند.

کوچ‌بُد

چهارمین سطح ابریاری کوچ‌بُد است. تمام توانمندی‌های سطوح دیگر برای این سطح لازم است و این تیم باید متشکل از دست‌کم هفت نیروی فنی و سه عضو کسب‌وکاری باشد. این تیم باید ۱۰ سال سابقه‌ی کاری داشته باشد و پشتیبانی ۲۴ ساعته‌ در دو سطح (Tier1/Tier2) از توانمندی‌های موردنیاز این تیم است.

تیم کوچ‌بُد علاوه‌بر توانایی‌های تیم کوچ‌سالار، باید به ساختارهای Container و سیستم‌های Orchestration مانند Docker و Kubernetes و نیز فرایندهای  CI/CD کاملا مسلط باشد. کوچ‌بُد علاوه‌بر معرفی در وب‌سایت ابر آروان، ماهانه‌ می‌تواند ۸۷ میلیون تومان برای ۶۰۰ ساعت کار درآمد کسب کند. همچنین، ابر آروان به کوچ‌بُد هزینه‌ی شرکت در دوره‌های آموزشی را تا سقف ۱۰۰۰ دلار اختصاص می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شیوه‌ی همکاری در فرایند کوچ ابری، می‌توانید ازطریق این پست الکترونیک adoption@arvancloud.com رزومه‌های خود را برای ابر آروان ارسال کنید و منتظر تماس آروانی‌ها باشید.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود