اجی مجی؛ تکنولوژی آموزشی دروس ابتدایی در دوران کرونا

اجی مجی؛ تکنولوژی آموزشی دروس ابتدایی در دوران کرونا

از ابتدای شیوع ویروس کرونا، این بیماری سبب شد مدارس برای جلوگیری از فراگیری بیشتر بسته شوند. از همان ابتدا طرح مسئله آموزش از راه دور سبب شد والدین و مدیران آموزشی درگیر مسئله آموزش از راه دور شوند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

اجی مجی با فراهم کردن فضایی بدون نیاز به اینترنت، شیوه مناسبی برای برخورداری دانش‌آموزان دبستانی از فضای آموزشی است.

اجی مجی به‌دنبال فرصت برابر برای آموزش همه دانش‌آموزان

آموزش از راه دور در چند وقت اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا به یک مبحث داغ تبدیل شده است. هرکدام از ما بهنوعی با محدودیتهای ایجادشده به‌واسطه‌ی این شرایط درگیر هستیم. گروهی ریسک ابتلا به کرونا شرایط شغلی‌شان را دستخوش تغییرات کرده مانند آموزگاران و برخی هم شرایط تحصیلی خود را بی‌ثبات یافتند مانند دانش آموزان و دانشجویان. در این میان دانش آموزان مقطع ابتدایی به دلیل ناآشنایی با فضایی گوشیهای هوشمند احتمال میرود که بیشتر از بقیه گروه‌های محصل در معرض عقب‌افتادگی تحصیلی باشند؛ ازآنجاکه دسترسی به تلفن هوشمند و اینترنت همچنان برای برخی دانش آموزان غیر ممکن است گروه آموزشی اجی مجی محصولی با دسترسی آسانتر را مهیا کرده.

هدیه اجی مجی به همه دانش آموزان ایرانی

سایت اجی مجی

ما از محصولات اجی مجی آن‌چنان اطمینان خاطر داریم که ۲۰ درصد از منابع آموزشی اجی مجی را به‌رایگان دراختیار شما قرار می‌دهیم تا از کیفیت محصولات کاملا مطمئن شوید، برای این کار کافی است کلمه (اجی مجی) را به سامانه پیامکی 10004921 ارسال کنید.

آموزش از راه دور اجی مجی، راهکاری در دوران فراگیری ویروس کرونا

مدارس و دانشگاهها به دلیل پیشگیری از شیوع فراگیر این ویروس تعطیل شدند. حضور دانش آموزان دبستان در مدارس ریسک بالایی را به‌همراه دارد. وقتی ویروس کرونا مدارس را تعطیل کرد دانش آموزان برای بقیه سال تحصیلی نیاز به آموزش از راه دور داشتند این باعث شد که در ابتدا همه‌چیز پیچیده به‌نظر بیاید. ناگهان والدین، دانش آموزان و معلمان مجبور شدند شیوه جدید تحصیل را بیاموزند. با وجود ناراحتی اولیه، مزایای آموزش از راه دور بسیار فراتر از محافظت در برابر ویروس است.

تجربه آموزش از راه دور، برخلاف تجربه سنتی در کلاس، شامل تعدادی از روشهای آموزشی با کمک رایانه است که شامل برخی از ابزارها و نرمافزارهای رایانهای است. قبل از اینکه در مورد مزایای اصلی آموزش از راه دور بحث کنیم، بیایید در مورد دو دسته گسترده از انواع آموزش آنلاین بحث کنیم.

انواع آموزش مجازی:

در درجه اول ۲ نوع آموزش از راه دور وجود دارد:

  • همزمان: این نوع آموزش شامل یک تجربه آنلاین است. این تجربه شامل جلسات محدود به زمان است که هر دو معلم و دانش‌آموز باید در یک لحظه خاص مانند کلاس‌های آنلاین به رهبری مربیان آنلاین باشند.
  •  ناهم‌زمان: در این نوع، برخلاف آنچه در بالا بحث شد، دوره‌ها بهصورت همزمان انجام نمیشوند. این بدان معنا است که تعامل بین معلم و دانش‌آموز بنا بهراحتی آنها ممکن است اتفاق بیفتد. جلسات آموزشی ضبط‌شده مانند دی‌وی‌دی‌های آموزشی اجی مجی نمونه خوبی از این آموزش‌ها است.

مزایای اجی مجی چیست؟

۱بدون رفتوآمد. والدین دیگر لازم نیست عجله کنند تا فرزندان خود را برای سرویس مدرسه آماده کنند یا آن‌ها را به مدرسه برسانند. این امر نهتنها به دلایل مالی بلکه برای مدیریت زمان نیز مفید است. معلمان و دانش آموزان هر دو میتوانند از این وقت اضافی استفاده کنند. خواه برای کمی بیشتر چرت زدن یا زمان اضافی برای مطالعه؛ این قطعاً یک مزیت یادگیری از راه دور است.

۲دانش آموزان اکنون آزادی انتخاب برنامه خود را دارند. آنها قادر به یادگیری با سرعت  مناسب خود در یک محیط آرام هستند. دانش‌آموزانی که صبح‌ها بعد از خواب خوب یاد میگیرند، ممکن است تصمیم بگیرند که در هنگام بیدار شدن از پس موضوعات سخت‌ترشان برآیند. دانش‌آموزانی که جغد شب هستند، ترجیح میدهند که بعد از بیدار شدن کامل و توانایی ذهنی کامل تا اواخر روز صبر کنند. برای برخی، محیط خانه ممکن است کمتر استرسزا باشد.

۳اگرچه دانش آموزان ممکن است فعالیتهای فوق‌برنامه و روابط اجتماعی مدرسه را از دست بدهند، اما بسیاری گزارش کردهاند که هنگام مدرسه رفتن از خانه کمتر دچار استرس شدهاند. دانش آموزان میتوانند در جایی که احساس راحتی میکنند تحصیل کنند و میتوانند با کلیک یک دکمه در کلاس‌های خود بهصورت کنفرانس ویدیویی شرکت کنند یا با قرار دان یک دی‌وی‌دی مانند دی‌وی‌دی‌های آموزشی اجی مجی در دستگاه از آموزش بهرهمند شوند. هنگام تحصیل در خانه، انجام سایر سرگرمی‌ها و کارهای خانه که در غیر این صورت عقب می‌ماند نیز آسانتر است. با حضور در خانه، بسیاری از دانش آموزان میتوانند کارها را در یک محیط امن و آرام انجام دهند.

۴مهارت‌های مدیریت زمان برای موفقیت در آموزش از راه دور ضروری است. این مهارت‌ها در هر جنبه از زندگی، از حفظ تعادل در زندگی تا اتمام پروژه‌ها قبل از موعد مقرر، ضروری است. دانش‌آموزانی که در غیر این صورت برنامه مشخصی نداشتند، به دلیل بسته شدن مدرسه اکنون زمان بیشتری در دسترسشان قرار دارد. آموزش از راه دور دانش‌آموز را وادار میکند که بهترین راههای یادگیری را درک کرده و آن را در بهترین زمان‌ها پیادهسازی کند.

۵- یادگیری از راه دور به این معنی است که دانش آموزان وقت بیشتری را روی کامپیوترهای خود می‌گذرانند. این به‌نوبه خود به این معنی است که احتمال بیشتری برای مواجهه با خطرات آنلاین وجود دارد. دی‌وی‌دی‌های آموزشی اجی مجی با تولید محتوای مناسب و باکیفیت این امکان را فراهم کرده که والدین بتوانند بر محیط آموزشی فرزندان خود نظارت کافی را داشته باشند و در ضمن بسیاری از دانش آموزان از دسترسی به اینترنت و فناوری در خانه برخوردار نیستند که این دی‌وی‌دی‌های آموزشی اجی مجی فضای مناسبی را برای این دسته از دانش آموزان نیز فراهم کرده.

آدرس سایت رسمی و مرکزی اجی مجی چیست؟

گروه آموزشی اجی مجی بهترین شیوه برای یادگیری این مقطع سنی را آموزش ازطریق بازی می‌داند و تلاش میکند مفاهیم را به ساده‌ترین شیوه به دانش آموزان منتقل کند. اجی مجی  با ساخت عروسک و تصویرسازی‌ها و انیمیشن‌های کودکانه فضایی دلپذیر برای فرزندان این مرزوبوم فراهم کرده است. هدف ما در گروه آموزشی اجی  مجی ایجاد فرصت برابر آموزشی برای کودکان این سرزمین است.
آدرس سایت رسمی و مرکزی اجی مجی جهت دیدن نمونه تدریس‌های رایگان معلم‌های اجی مجی:

https://ajimaji.org//

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده