مدیریت تمام امور مالی و حسابداری با نرم افزار حسابداری هلو

مدیریت تمام امور مالی و حسابداری با نرم افزار حسابداری هلو

 در دنیای امروز سرعت و دقت در انجام هر کاری بسیار ضروری بوده و بازتاب آن در امور حساس حسابداری نیز دیده می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

کسب و کارهایی که در آن‌ها از نرم ‌افزارهای حسابداری استفاده می‌شود، در مقایسه با سایر مشاغلی که حسابداری آن‌ها به‌صورت دستی انجام می‌شود، پیشرفت قابل توجهی دارند. اما نرم ‌افزار حسابداری چیست و چگونه این پیشرفت را حاصل می‌کند؟

نرم ‌افزار حسابداری چیست؟

نرم‌ افزار حسابداری برنامه‌ای است که بر پایه مفاهیم حسابداری و جهت تسهیل امور و یاری حسابداران طراحی شده و این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند تا به مدیریت معاملات مالی خود بپردازند. این نرم‌افزارها بسته به نیاز هر کسب‌و‌کار، در طبقه‌بندی‌های مختلف ارائه می‌شود و به‌طور گسترده در حوزه‌های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی نرم ‌افزارها برای مشاغل ساده و کوچک و برخی برای مدیریت امور مالی و حسابداری کسب و کارهای بزرگ طراحی شده‌اند. با استفاده از نرم‌ افزار حسابداری می‌توان به‌راحتی از منابع و اطلاعات بخش حسابداری استفاده کرد و اشتباهات حسابداری آن را کاهش داد.

مزایای استفاده از نرم‌ افزار حسابداری هلو چیست؟

دقت در انجام محاسبات

یک محاسبه‌ی نادرست در ابتدا یا میانه‌ی فرایند حسابداری، تأثیر بسیار زیادی بر محاسبات بعدی خواهد گذاشت. با کمک نرم‌افزارهای حسابداری، در راستای کامپیوتری شدن محاسبات و حذف اغلب فرایندهای حسابداری دستی، بسیاری از خطاهای انسانی کاهش یافته و حتی حذف می‌شوند. بااین‌حال نرم‌افزار حسابداری از خطاهای انسانی ناشی از ورود داده‌ها مصون نیست.

افزایش سرعت و دسترسی ساده‌تر به اطلاعات

با توجه ‌به اینکه در نرم‌افزار حسابداری، فرایند محاسبات به کامپیوتر سپرده می‌شود و از آن جایی که کامپیوتر در پردازش ارقام بسیار سریع‌تر از مغز انسان عمل می‌کند، با استفاده از نرم ‌افزار حسابداری، پردازش حساب‌ها با سرعت بیشتری انجام می‌شود. از طرفی دسترسی به اطلاعات دیجیتالی در مقایسه با اطلاعاتی که به‌صورت دستی ثبت و نگه‌داری می‌شوند، بسیار سریع‌تر و راحت‌تر صورت خواهد گرفت.

کاهش هزینه‌ها

استفاده از نرم‌افزار حسابداری این اجازه را به تیم حسابداری می‌دهد که در زمان کمتر کار بیشتری انجام دهند؛ به این ترتیب به نیروی انسانی کمتری برای انجام امور حسابداری نیاز است که این موضوع، هزینه‌های کلی و هزینه‌های مرتبط به آموزش پرسنل و استخدام کارشناسان حسابداری را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

دریافت انواع گزارش

با استفاده از نرم ‌افزار حسابداری، کارکنان می‌توانند اطلاعات مالی دقیقی را هر زمان که بخواهند دراختیار داشته باشند. اکثر نرم ‌افزارهای حسابداری قادر هستند گزارش‌هایی را بر اساس فیلترهای تعریف‌ شده (برای مثال گزارش‌هایی در بازه‌های زمانی دلخواه از عملکرد فروش و ...) استخراج کنند. بسیاری از نرم‌افزارهای حسابداری این امکان را به کاربر می‌دهند تا تنها با چند کلیک به گزارش‌های مالی متنوع دسترسی پیدا کنند. این در حالی است که تهیه و ایجاد چنین گزارش‌هایی به‌صورت دستی می‌‌تواند بسیار زمان‌بر بوده و انرژی و تمرکز زیادی صرف کند.

کاهش فرایند محاسبه مالیات

فرایند پیچیده محاسبه و پرداخت مالیات کسب ‌و‌ کار شما به کمک نرم‌افزارهای حسابداری تسهیل شده و در مدت زمان کمتر و با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

ویژگیهای یک نرم ‌افزار حسابداری خوب و مناسب چیست؟

محیطی زیبا و ساده با کاربری آسان

نرم‌ افزارهای حسابداری، برای تسهیل امور کاربران طراحی می‌شوند، نه برای سردرگم کردن آن‌ها. هر چقدر یادگیری و کار با بخش‌های مختلف یک برنامه حسابداری آسان‌تر باشد، کاربران بیشتر و بهتر با آن برنامه ارتباط برقرار کرده و به کار با آن نرم ‌افزار ترغیب می‌شوند. همینطور ظاهر دلنشین و زیبای نرم‌افزار، کاربر را به خود جذب کرده و عملیات سنگین، زمان‌بر و طاقت‌فرسای حسابداری را برای او شیرین می‌کند.

طبق تحقیقی که در کشور دانمارک انجام شده، ضریب خطای کاربران در کار با نرم ‌افزارهایی که در آن از فونت و ظاهر ناحوشایند و نامناسبی استفاده شده، ۹% بیشتر از باقی نرم ‌افزارها بوده که این عدد در حوزه حسابداری یک فاجعه محسوب می‌شود!

ویژگی‌های بصری

با وجود اینکه حسابداری یک فرایند مبتنی بر اعداد و ارقام است، اما ارائه تصاویر و نمودارهای گرافیکی که دارای جذابیت بصری هستند، به درک بهتر و شفاف‌تر وضعیت مالی کسب‌و‌کار کمک می‌کند و ارائه گزارش‌هایی که دارای نمودارهای متنوع باشند، ارتباط حسابرسان و مدیران مالی با مدیران ارشد را تسهیل کرده و بهبود می‌بخشد.

دریافت خدمات پشتیبانی با کیفیت

دیجیتالی شدن و تسهیل کار حساس حسابداری، به خرید یک نرم ‌افزار ساده ختم نمی‌شود. خدمات پس از فروش و پشتیبانی همیشگی، یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین اهداف شرکت‌های نرم‌افزاری است. بسیاری از شرکت‌ها از راه‌های مختلف مانند تماس تلفنی، چت آنلاین، اعزام کارشناس، امکان ریموت، مراجعه حضوری و ارائه‌ی ابزارهای آموزشی، کاربران خود را پشتیبانی می‌کنند تا در هر ساعت از شبانه روز که در کار با نرم‌ افزار خود به مشکل می‌خورند، بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل خود را رفع کرده و خللی در فرایند‌ی حسابداری‌شان وارد نشود.

امنیت بالای نرم ‌افزار حسابداری و در امان بودن اطلاعات

حفظ داده‌ها و اطلاعات حسابداری در هر کسب و کاری بسیار مهم بوده و از دست رفتن آن می‌تواند به قیمت آسیب جدی و حتی شکست آن کسب‌و‌کار تمام شود. از طرفی این اطلاعات باید به‌صورت محرمانه نگه داشته شده و دردسترس افراد سودجو نگیرد.

یک نرم‌افزار حسابداری خوب باید بتواند امنیت اطلاعات کاربران را تأمین کند و خطر نفوذ به نرم‌افزار را به صفر برساند. از طرفی امکانی برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی اطلاعات داشته باشد تا در صورتی که بخشی از اطلاعات آسیب دید، بتوان آن را به سرعت و بدون مشکل بازیابی کرد.

امکان شخصی‌سازی و گسترش نرم‌افزار

هر کسب و کاری بنابر شرایط خود، نیازهای متفاوتی در زمینه حسابداری دارد. از طرفی بسیاری از کسب و کارها در بستر زمان رشد کرده و دستخوش تغییراتی می‌شوند که این تغییرات در نهایت بر سیستم حسابداری آن کسب‌و‌کار نیز اثر می‌گذارد. ممکن است سازمانی در ابتدا به سیستم دریافت و پرداخت نیاز داشته باشد و پس از مدتی با افزایش پرسنل، به سیستم حقوق و دستمزد هم نیاز پیدا کند.

یک نرم ‌افزار حسابداری خوب، باید قابلیت شخصی‌سازی و همچنین گسترش داشته باشد. به‌علاوه، وجود امکانات افزودنی مختلف به نرم‌افزار مثل خدمات مربوط به فاکتور، گزارش‌ها و بسیاری از امکانات دیگر دست کاربران را باز گذاشته و امکان دراختیار داشتن یک نرم‌افزار دلخواه برای رفع تمام نیازهای حسابداری را به آن‌ها می‌دهد.

بهترین نرم‌ افزارهای حسابداری دنیا در سال 2020 کدام است؟

در دنیا نرم ‌افزارهای حسابداری زیادی وجود دارد که از بهترین نمونه‌های آن در سال ۲۰۲۰ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نرم‌ افزار حسابداری QuickBooks یکی از بهترین و محبوب‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری در آمریکا و اروپا است که برای کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی شده است.
  • نرم ‌افزار حسابداری کاملا رایگان Manager که برای مشاغل کوچک و استارتاپ‌ها طراحی شده و در سراسر دنیا دارای محبوبیت زیادی است.
  • مجموعه نرم‌افزارهای Microsoft Dynamics تولید مجموعه بزرگ مایکروسافت که از بهترین نرم‌افزارهای حسابداری است و شامل نرم‌افزارهای مدیریت فروش و مشتریان – نرم‌افزار مالی و سیستم جامع مدیریت منابع سازمان است که با نام های Microsoft Dynamics 365، Dynamics AX، Dynamics NAV، Dynamics GP و Dynamics CRM عرضه شده است.

اگر به‌دنبال یک نرم‌افزار حسابداری خوب ایرانی باشیم...

شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو با ۲۲ سال سابقه در ارائه‌ی نرم‌افزارهای حسابداری در سطوح مختلف و برای کسب و کارهای گوناگون، سال‌ها است توانسته جایگاه خود را به‌عنوان یکی از بهترین، قدرتمندترین و پرکاربرترین نرم‌افزارهای حسابداری کشور تثبیت کند. نرم‌افزار هلو باتوجه‌به مزایا و خدمات بسیارش می‌تواند یکی از مطمئن‌ترین و بهترین گزینه‌ها میان نرم‌افزارهای حسابداری موجود باشد.

سهولت غیرقابل تصور و همچنین یادگیری آسان نرم‌ افزار حسابداری هلو، آنرا به یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزار‌های حال حاضر در ایران کرده است. ظاهر زیبا و سادگی استفاده از تک‌تک منوهای این برنامه نیز به سهولت و جذابیت کار با نرم‌افزار هلو می‌افزاید.

درکنار این زیبایی و سهولت، شرکت هلو با استفاده از روش‌های مدرن احراز هویت و تعیین سطوح دسترسی و انجام آزمون‌های امنيتی و تست نفوذ به نرم‌افزار، کلیه اطلاعات و داده‌های حسابداری را در بستری امن حفظ کرده و از دستیابی غیرمجاز به نرم‌افزار و انجام هرگونه سوء‌استفاده، تغییرات و حذف عمدی یا غیرعمدی داده‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد.

نرم‌افزار تخصصی اصناف

شرکت مهندسی نرم ‌افزار هلو، بیش از ۲۰۰ گروه شغلی مختلف را پوشش می‌دهد و برای مشاغل مختلف، پنل‌های ویژه‌ای را طراحی و ارائه کرده است. فرقی نمی‌کند مدیر یک شرکت باشید، یک تولیدی را اداره کنید یا صاحب یک رستوران باشید. شرکت هلو برای انواع مشاغل شرکتی، فروشگاهی و تولیدی نرم‌افزارهای تخصصی ارائه کرده که پاسخ‌گوی تمام نیازهای حسابداری و صنفی آن‌ها خواهد بود.

سخن آخر

انتخاب یک نرم‌ افزار حسابداری خوب و مناسب شاید در قدم اول کاری سخت به‌نظر برسد، اما با در نظر داشتن تمام ویژگی‌هایی که یک نرم‌ افزار خوب باید دارا باشد و همچنین با اطلاع از کلیه‌ی نیازهایی که در کسب ‌و‌ کار خود احساس می‌کنید، کار سختی برای انجام دادن باقی نمی‌ماند. با پرس و جو از سایر افراد فعال در حوزه‌ی خود درباره‌ی نرم‌افزار حسابداری مورد استفاده‌شان و با یک بررسی اجمالی می‌توانید به دیدگاه شفافی در مورد نرم‌ افزار حسابداری که مناسبتان باشد برسید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

منبع هلو

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید