وب سایت آدرس چه خدماتی برای شما دارد؟

وب سایت آدرس چه خدماتی برای شما دارد؟

اگر به‌تازگی طعم جابه‌جایی اسباب خانه به‌جای جدید را چشیده باشید، متوجه دو اتفاق بزرگ بوده‌اید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

جمع‌کردن وسایل خانه و نحوه کارتن‌بندی آن یک طرف و پیدا کردن خانه جدید که با شرایط شما جور باشد هم طرف دیگر! هر کدام از این دو اتفاق به قدری بزرگ هستند که ذهن شما را در طول روز مشغول کنند. سایت آدرس تصمیم دارد راجع به یکی از آن‌ها صحبت کند و آن را با جزئیات بررسی کند.

با آنلاین شدن خدمات، اولین موضوعی که به ذهن می‌رسد، بحث صرفه‌جویی در زمان است. این موضوع برای پیدا کردن خانه مدنظر اهمیت بیشتری هم دارد. تصور کنید موعد قرارداد اجاره شما نزدیک باشد. اگر مالک خانه قیمت خوبی را پیشنهاد کند و البته خودتان هم برای تمدید قرارداد رضایت داشته باشید، بهترین حالت ممکن است. در این صورت فقط باید برای تمدید قرارداد اجاره و مذاکره درباره قیمت آن زمان گذاشته شود.

اما اگر قرار باشد، خانه فعلی را تخلیه کنید و به‌دنبال خانه جدید باشید، باید زمان زیادی را برای این اتفاق بگذارید.

با فرض اینکه تمامی مراحل را بخواهید به‌صورت سنتی پیش ببرید، مراحل زیر قابل پیش‌بینی است:

 1. از مالک فرصتی برای پیدا کردن خانه جدید و جابجایی بگیرید.
 2. به آژانس‌های املاک محله مدنظر مراجعه کرده و شرایط برای رهن و اجاره خانه را شرح دهید.
 3. در همین بین وسایل خانه را بسته‌بندی و برای اسباب کشی آماده کنید.
 4. مشاوران املاک پس از یکی دو روز با شما تماس می‌گیرند تا برای بازدید حضوری از پیشنهاد‌ها املاک آماده شوید.
 5. حالا باید زمانی را بگذارید تا به‌صورت حضوری برای بازدید خانه‌ها بروید. تجربه نشان داده برای این مرحله انرژی زیادی باید بگذارید و حتی گاهی هم از این تغییر، ناامید هم خواهید شد. چرا که شما براساس گفته‌ها و تعریف‌های مشاور املاک به بازدید خانه‌ای می‌روید که شاید ممکن است با سطح انتظار شما فاصله زیادی هم داشته باشد.
 6. زمانی‌که بعد از بارها بازدید حضوری، خانه مدنظر خودتان را پیدا کرده باشید، حالا باید زمانی را برای عقد قرارداد و مذاکره درباره مدت و قیمت اجاره خانه با صاحب ملک بگذارید.

وب سایت آدرس؛ از انتخاب تا قرارداد

وب‌سایت آدرس، سامانه تخصصی رهن و اجاره در تهران است. برای استفاده از این پلتفرم، لازم است ۲ نکته را بدانید:

 • تمامی اطلاعات توسط کارشناس‌های معمار به‌رایگان ثبت می‌شود. این مرحله شامل عکس‌برداری از فضای داخلی خانه و نمای ساختمان و کوچه، اطلاعات دقیق با جزئیات و تهیه پلان خانه است.
 • قیمتی که درون سایت مشاهده می‌کنید از سوی صاحب ملک مشخص می‌شود.

مزایای استفاده از پلتفرم آدرس

در نگاه اول شما اطلاعات شمار زیادی از خانه‌ها از محل مدنظر را دراختیار دارید. این اطلاعات به توسط افراد متخصص و کسانی که سال‌ها مشغول تحصیل در رشته معماری بودند، ثبت شده است. بنابراین سعی شده این اطلاعات از دید یک فرد حرفه‌ای ثبت شود.

از معضلاتی که در فایلینگ خانه‌ها با آن رو‌به‌رو می‌شویم، قدیمی‌بودن آگهی خانه است. حتما برای شما هم پیش آمده، زمانی‌که برای کسب اطلاعات از آگهی اجاره خانه با شماره مربوطه تماس گرفتید، متوجه شوید که خانه مدنظر اجاره داده شده و آگهی قدیمی است. آدرس برای حل این مشکل، تاریخ ثبت آگهی را در سایت لحاظ می‌کند و البته اگر قراردادی برای آن تنظیم شود، از لیست آگهی‌ها حذف می‌شود.

اگر یکی از پیشنهادهای خانه روی وب سایت آدرس را باز کنید، ۵ دسته اطلاعات را مشاهده خواهید کرد:

وب‌سایت آدرس

 • تصاویر

اطلاعات تصویری از زوایای مختلف خانه‌ها درون سایت بارگذاری می‌شوند.

برای اینکه یک ذهنیت درست از فضای داخلی خانه مدنظر برای شما ایجاد کنیم، یک پلان تصویری هم از برای هر خانه قرار می‌دهیم. در این پلان می‌توان محل قرارگیری آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام و محل در ورودی خانه را مشاهده کنید.

گاها شما تصویری از نمای ساختمان و کوچه را هم مشاهده می‌کنید.

 • قیمت و اطلاعات اصلی

مبلغ ودیعه و اجاره در این قسمت نمایان می‌شود.

اطلاعاتی از امکانات مهم خانه را در این قسمت ببینید. اطلاعاتی مانند: طبقه، وجود آسانسور یا عدم آن، پارکینگ، انباری و سن ساختمان اطلاعاتی است که حتما در تصمیم‌گیری شما تأثیر خواهد گذاشت.

 • مزیت‌ها

این خانه چه امتیازهای دیگری دارد؟ بعضا دیده‌ایم که بسیاری از مالکان، تمایلی به عقد قرارداد اجاره خانه با مجردها را ندارند. این کار می‌تواند دلایل شخصی برای او داشته باشد. اما امروزه باتوجه‌به تغییر در سبک زندگی، بسیاری از جوانان می‌خواهند به حس استقلال برسند. از این رو حساسیت مالکان هم برای این موضوع کاهش پیدا کرده است. اما جا دارد این گزینه به‌صورت صریح داخل سایت برای مخاطب نمایش داده شود.

برای مثال اگر مالک خانه، شروطی برای این موضوع نداشته باشد، عبارت «اجاره به مجرد» را در بخش مزیت خانه می‌توان دید.

گزینه‌های دیگری مانند مستر روم و حیاط هم در این بخش ذکر می‌شوند.

 • جزئیات

یکی دیگر از بخش‌های وب سایت آدرس، جزئیات خانه‌هاست. تا این قسمت اطلاعات کلی از خانه دراختیار مخاطب قرار گرفته، اما کسی که جویای خانه جدیدی برای رهن و اجاره باشد، به جزئیات بیشتری از خانه‌ها نیاز دارد. این قسمت می‌تواند تعیین کند که پیشنهاد مدنظر روی سایت تا چه حد با توقعات مخاطب نزدیکی دارد.

برای انتخاب خانه سوالات زیر در ذهن شما شکل می‌گیرد. سایت آدرس به تمامی آن‌ها پاسخ می‌دهد.

 • خانه مدنظر طبقه چندم ساختمان است؟
 • ساختمان در کل چند طبقه دارد؟
 • هر طبقه چند واحد دارد؟
 • نمای ساختمان با چه متریالی ساخته شده است؟ سیمانی است یا قدیمی یا سنگ یا ...
 • جهت ساختمان و واحد مدنظر، جنوبی است یا شمالی؟
 • نورگیری واحد از قسمت جنوب است یا شمال؟
 • نوع جنس کف واحد چیست؟ سرامیک؟ سنگ؟ یا غیره
 • آشپزخانه کابینت دارد؟ یا خیر
 • جنس کابینت‌ها چیست؟
 • سرویس بهداشتی فرنگی دارد؟ سرویس بهداشتی ایرانی دارد؟
 • جنس در اتاق خواب چیست؟
 • ارتفاع سالن چند متر است؟
 • کوچه فضای سبز دارد؟ درختکاری کوچه برای بسیاری از افراد در تصمیم‌گیری مهم است.
 • ساختمان یک بر است؟ یا دو بر؟
 • عرض کوچه چقدر است؟
 • حیاط دارد؟
 • موقعیت حدودی

با زوم‌کردن روی نقشه می‌توان موقعیت خانه را مشاهده کرد.

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که برای انتخاب یک خانه مورد بررسی قرار می‌گیرد، نوع دسترسی آن است. امروزه دسترسی به مترو ملاکی برای انتخاب خانه‌هاست. در این قسمت از وب سایت آدرس می‌توان نزدیکترین مترو به خانه مدنظر را مشاهده کرد.

فاصله زمانی خانه از مترو با خودرو محاسبه شده و در سایت آدرس درج می‌شود.

در قسمت موقعیت حدودی یکی دیگر از قابلیت‌های سایت آدرس را می‌توان دید. دسترسی به مسجد، پارک، کافی‌شاپ و بیمارستان با ذکر فاصله زمانی مشخص می‌شود.

امکان درخواست بازدید به‌صورت آنلاین

تا امروز اگر شخصی به روش سنتی به‌دنبال خانه مدنظر می‌گشت، باید برای بازدید حضوری از خانه با آژانس املاک صحبت می‌کرد تا مشاور املاک بتواند با مالک تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم را برای مراجعه انجام دهد.

حتی در بسیاری از موارد باید زمانی را در آژانس املاک منتظر می‌ماند تا مالک، خانه را برای بازدید آماده کند. بنابراین بخش زیادی از زمان افراد به هدر می‌رفت.

از سوی دیگر، گاهی اوقات مالک باید برنامه‌های کاری و شخصی خودش را تغییر می‌داد تا برای فروش یا اجاره خانه‌اش، بتواند مستاجری پیدا کند. پس از جانب مالک هم اتفاق‌هایی این چنین رخ می‌داد.

حالا تصور کنید، اگر امکان هماهنگی بازدید حضوری از خانه به‌صورت آنلاین باشد، زمان زیادی برای مستاجر و هم مالک صرفه‌جویی می‌شود.

وب‌سایت آدرس

یکی از جالب‌ترین اتفاقاتی وب سایت آدرس رقم زده، امکان هماهنگی برای بازدید از خانه به‌صورت کاملا آنلاین است. اگر یکی از آگهی‌های خانه در address.ir را در قسمت جست‌وجو مشاهده کنید، در سمت راست صفحه، دکمه «درخواست بازدید» نمایان می‌شود. با زدن این دکمه صفحه‌ای باز می‌شود که انتخاب زمان دلخواه و زودترین زمان ممکن را نشان می‌دهد. این بازه برای روز فعلی و یک روز بعد را شامل می‌شود تا مخاطب براساس برنامه‌های خود، بتواند ساعت مناسبی را برای بازدید از خانه انتخاب کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید