ایستکول یکی از پرفروش‌ترین یخچال و فریزرها در دیجی‌کالا

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
مهرداد محمدی مدیرعامل شرکت تکران‌مبرد (ایستکول) از کسب رتبه اول بیشترین فروش تعدادی و ریالی یخچال در وب‌سایت دیجی‌کالا خبر داد. شرکتی که سابقه‌ی فعالیتش به سال ۱۳۵۶ و تأسیس آن توسط برادران محمدی برمی‌گردد.

فعالیت تکران‌مبرد با تولید یخچال‌های صنعتی در استان قم شروع شد و در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ تولید یخچال‌ها و فریزر‌های سایز کوچک آن‌ها با نام تجاری ایستکول استارت خورد.

حالا براساس جدید‌ترین گزارش منتشر شده‌ی وب‌سایت دیجی‌کالا برای فروش سال ۱۳۹۸ در حوزه‌ی لوازم‌خانگی و علی‌الخصوص یخچال فریزرها، یخچال ۵ فوت و یخچال ۹ فوت ایستکول رتبه اول و دوم را از نظر تعداد فروش در وب‌سایت دیجی‌کالا کسب کرده‌اند. همچنین یخچال ۵ فوت از نظر ارزش ریالی رتبه اول و یخچال ۹ فوت هم رتبه سوم را در وب سایت دیجی‌کالا از آن خود کرده‌اند.

مدیرعامل تکران‌مبرد در گفت‌وگو با خبرگزاری دنیای اقتصاد/ عصر ایران اعلام کرد: «ایستکول پس از موفقیت‌های خود در محصولات صنعتی به سمت تولید محصولات خانگی و تجاری رفت. محصولات ایستکول در سه گروه محصولی یخچال فریزر، آبسردکن‌های دو منظوره و دستگاه‌های تصفیه‌هوا قرار دارد. در محصولات خانگی، فریزرهای کوچک و تصفیه‌هوا و در محصولات اداری و تجاری یخچال‌های ۵ و ۹ فوت ایستکول حرف اول را در بازار می زند. محمدی از تغییراتی در تولیدات این شرکت در طول سالیان گذشته می‌گوید که از این جمله می‌‌توان اضافه‌شدن سالانه محصولات جدید براساس نیازسنجی بازار را سیاست اصلی توسعه محصول این شرکت دانست.

محصولات شرکت تکران‌مبرد شامل یخچال‌خودرو، یخچال جذبی بدون کمپرسور، یخچال‌های دی‌سی ۱۲ ولت مخصوص کمپینگ، یخچال‌ فریزر، چندین کلاس از آبسردکن‌های دومنظوره و دستگاه‌های تصفیه‌هوا است.

مهرداد محمدی در زمینه ورود این شرکت به حوزه‌ی تولید آبسردکن می‌گوید: «باتوجه‌به اضافه شدن آبسردکن‌ها به سبد محصولات اداری و تجاری در کشور‌های اروپایی و چین، نیاز به تولید این محصول در ایران هم دیده شد و با افتتاح اولین خط تولید آبسردکن در ایران توانستیم طی چند سال ۵۰ درصد از سهم بازار را به‌دست آوریم. زمانی‌که محصول آبسردکن توسط ما وارد ایران شد، بازخورد‌ها به‌گونه‌ای بود که مردم حس یک محصول غیرضروری نسبت به آن داشتند، اما با گذر زمان وقتی که مشخص شد اضافه شدن این محصول به ادارات، سازمان‌ها و مراکز فروشگاهی باعث بهینه‌شدن کار می‌شود، مردم از این محصول بیشتر استقبال کردند.»

او در زمینه‌ی فروش محصولات ایستکول در سطح کشور اضافه می‌کند: «۸۰ درصد فروش محصولات ازطریق نمایندگان رسمی انجام می‌شود. علاوه بر فروش آنلاین در سایتwww.eastcool.com مشتریان ما می‌توانند برای خرید حضوری به نمایشگاه مرکزی ایستکول مراجعه کنند.»

از مدیر‌عامل تکران‌مبرد در زمینه خط تولید کاملا داخلی محصولات یخچال و فریزر و آبسردکن می‌پرسیم. محمدی روند را این‌گونه توضیح می‌دهد: «تولید ۱۰۰درصد داخلی محصولات لوازم خانگی در ایران و اکثر کشور‌های جهان علمی و امکان‌پذیر نیست و توجیه اقتصادی هم ندارد. به همین دلیل حتی کشور‌های اروپایی و آمریکایی مواد اولیه و برخی از قطعات خود را به دلیل تولید با تیراژ بالا و هزینه‌های تولید کمتر از کشورهایی مثل چین وارد می‌کنند. در این موضوع بهینه‌بودن سهم قطعات وارداتی مطرح می‌شود که خوشبختانه در تمامی محصولات تولیدی، ایستکول در جایگاه بهینه و ارزبری پایین قرار دارد.»

در بحث توان رقابتی با برند‌های دیگر هم محمدی از توانایی بالای شرکتش می‌گوید: «بالاترین سهم بازار در محصولات یخچال‌های سایز کوچک و آبسردکن از آن ایستکول است و در حوزه آبسردکن، عمده دیگر محصولات موجود در بازار، قاچاق یا برند‌های متفرقه هستند. از این رو می‌توان گفت نیمی از سهم بازار با درنظرگرفتن محصولات متفرقه و اجناس قاچاق، دراختیار ایستکول است. همچنین با تکیه بر سطح بالای خدمات مشتریان درکنار محصولات با کیفیت، با وجود حضور برندهای بزرگ و قدیمی، ایستکول جایگاه رقابتی و ممتاز خود را حفظ کرده و به سرعت در حال ورود به حوزه‌های جدید بازار است.»

مدیرعامل تکران‌مبرد در زمینه گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش چنین توضیح می‌دهد: «ما بیش از ۳۰۰ مرکز خدمات پس از فروش در کل کشور داریم. با درنظرگرفتن شاخص‌های خدمات مشتریان، ما استانداردهای مهمی شامل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۴، ایزو ۵۰۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۲ و ایزو ۱۴۰۰۱ دریافت کرده‌ایم، در ۴ سال متوالی، تندیس نقره‌ای سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان را دریافت کرده‌ایم و به همین دلیل از این منظر در بالاترین سطح کشور قرار داریم. زمان پاسخگویی به مشتریان در تکران‌مبرد بسیار کم است و هیچ هزینه پنهانی مانند هزینه‌های ایاب و ذهاب برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کنیم. گاهی تأمین قطعه‌های وارداتی هزینه‌های قابل توجهی برای شرکت دارد اما یکی از دلایل خوش‌نامی خدمات مشتریان ما، تأمین قطعه به هر قیمت جهت رضایت مشتریان است.»

محمدی اضافه می‌کند: «همین وسواس برای تأمین قطعات در خدمات پس از فروش، یک مزیت رقابتی در برابر برند‌های با سهم قطعات وارداتی بالاتر به حساب می‌آید. این موضوع در آبسردکن‌ها و دستگاه‌های تصفیه‌هوا از اهمیت بالاتری برخوردار است چرا که بسیاری از قطعات آبسردکن مانند فیلتر‌های تصفیه‌‌آب و در تصفیه‌هوا، فیلترهای هپا و کربن قطعات مصرفی هستند و نیاز به تأمین قطعه وجود دارد.»

در پایان مدیرعامل تکران‌مبرد به حضور محصولات این شرکت در عرصه‌های گوناگون اشاره کرده و می‌گوید: «شعار ما ایستکول همه جا است. محصولات ما در حوزه خدمات رفاهی، تجاری، خانگی، درمانی و اداری حضور گسترده دارند. البته بسته به محصول این موضوع متفاوت است. به‌طور مثال محصولات فریزر ما در کاربری خانگی و محصولات یخچال‌های سه فوت و پنج فوت ما در هتل‌ها، بیمارستان‌ها و اداره‌ها حضور قدرتمندی دارند. آبسردکن‌های ایستکول هم در فروشگاه‌ها، دفاتر و اداره‌‌ها در حال استفاده هستند.»

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود