تابه‌حال ۸۲۶۹۱ نفر خودروی خود را با همراه مکانیک فروخته‌اند، شما چطور؟

تابه‌حال ۸۲۶۹۱ نفر خودروی خود را با همراه مکانیک فروخته‌اند، شما چطور؟

یک ویروس کوچک زندگی این روزهای ما را حسابی به ‌هم ریخته است. اگر قصد فروش خودرو خود در این ایام را داشته باشید، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ آن را به دلالان و مراکز خرید و فروش می‌سپارید یا به بازدیدهای مکرر تن می‌دهید؟

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

پزشکان می‌گویند حتی یک ملاقات با فرد ناقل کرونا نیز ممکن است باعث بیمارشدن شما بشود، بین اعتماد به نمایشگاه و به خطر افتادن سلامتی خود و خانواده‌تان کدام را انتخاب می‌کنید؟ ابتدا به معرفی روش‌های مختلف فروش خودرو می‌پردازیم و در نهایت نیز درمورد روش فروش خودرو که ۸۲۶۹۱ نفر از آن استفاده کرده‌اند صحبت می‌کنیم.

همراه مکانیکواگذار کردن فروش خودرو به نمایشگاه‌های ماشین

این روش که قدیمی‌ترین روش فروش خودرو است، ۲ عیب بزرگ دارد:

  • باید خودروی خود را در نمایشگاه بگذارید تا خریداران بتوانند آن را از نزدیک ببینند. این یعنی برای مدت نامعلومی بدون خودرو شخصی رفت‌وآمد کنید که خطرات زیادی در وضعیت فعلی فراگیری کرونا دارد.
  • به دلیل بازار بسیار متلاطم و پرنوسان خودرو، مجبورید به هر قیمتی که صاحب نمایشگاه روی خودرو می‌گذارد تن دهید و معطل نکنید تا مبادا قیمت‌ها پایین بیاید؛ بدون آنکه مطمئن باشید این قیمت چقدر با ارزش واقعی خودرو فاصله دارد. چه بسا که بعضی بنگاه‌داران، قیمت‌های متفاوتی را به فروشنده و خریدار اعلام می‌کنند تا سود بیشتری ببرند.

آگهی کردن خودرو در سایت‌های مختلف و هماهنگی بازدیدهای حضوری

آگهی کردن خودرو در سایت‌ها یکی از روش‌های متداول فروش خودرو است، ولی مثل یک شمشیر دولبه عمل می‌کند؛ آن هم به ۳ علت:

  • تنها راهی که برای قیمت‌گذاری خودرو خود دارید، این است که به تک تک آگهی‌های دیگر زنگ بزنید و قیمت ماشین آن‌ها را بپرسید. این قیمت‌گذاری ممکن است بسیار با ارزش خودروی شما متفاوت باشد؛ زیرا دو مدل خودروی یکسان، باتوجه‌به میزان کارکرد و نقاط تعویضی و رنگ‌شدگی می‌توانند قیمت بسیار متفاوتی داشته باشند. مثلا یک رنو ساندرو مدل ۹۸ خودکار ۳۱۵ میلیون تومان قیمت دارد، در حالیکه اگر کاپوت همین خودرو تعویض شده باشد، قیمت آن ۱۹ میلیون تومان کم می‌شود و به ۲۹۶ میلیون تومان می‌رسد! شما چطور می‌خواهید این موضوع را از روی آگهی‌ها تشخیص دهید؟
  • باید در تمام طول روز گوش به زنگ باشید و به تلفن افراد مختلف که گاها حتی خریدار هم نیستند و فقط به‌دنبال پرسیدن قیمت خودرو هستند، پاسخ بدهید. پس مجبور هستید از کار و زندگی خود بزنید تا هیچ خریداری را از دست ندهید، بلکه خودروی شما را به قیمت بالاتری بخرند.
  • و از همه مهم‌تر، مجبورید با تمام خریداران احتمالی برای بازدید حضوری از خودرو قرار بگذارید. علاوه بر صرف وقت فراوان برای هماهنگی این بازدیدها، چنین کاری در دوران فراگیری کرونا اصلا عاقلانه نیست.

همراه مکانیک

فروش سریع خودرو، فقط با یک تماس و بدون خارج شدن از خانه

این روش به‌عنوان یکی از جدیدترین متدهای فروش خودرو، مدت‌ها است که در خارج از کشور رواج دارد و البته چند سالی است که در ایران نیز توسط شرکت همراه مکانیک اجرا می‌شود. برای استفاده از این خدمت باید مراحل زیر را طی کنید:

  • با ورود به صفحه ثبت سفارش فروش در سایت همراه مکانیک به آدرس hamrah-mechanic.com/car-sell درخواست فروش سفارشی خودرو خود را ثبت کنید.
  • مشاور همراه مکانیک در زمان مقرر شده با شما تماس می‌گیرد و طبق نظر شما، زمانی را برای مراجعه کارشناس ویژه خودرو تعیین می‌کند. کارشناس خودرو نیز فقط یک بار از خودروی شما بازدید می‌کند و ضمن عکاسی و تهیه گزارش کارشناسی کامل آن، قیمت خودرو را مشخص می‌کند. ضمنا تمامی این اقدامات، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از شما انجام خواهند شد.
  • در این مرحله، یک مشاور فروش خودرو به شما اختصاص داده می‌شود. ایشان خودروی شما را در نمایشگاه خودروهای کارشناسی‌شده همراه مکانیک و دیگر کانال‌های دسترسی به خریداران آگهی می‌کند و به تلفن افراد پاسخ می‌دهد تا بهترین خریدار را پیدا کند.
  • در نهایت بعد از بازدید کارشناس خودرو و خریدار و انجام توافق نهایی، در حضور خریدار مجددا خودرو کارشناسی می‌شود. سپس تمام مراحل تنظیم و عقد قرارداد در محل را با همکاری مشاور حقوقی همراه مکانیک انجام خواهید داد تا خیالتان از بابت تمامی مسائل حقوقی فروش خودرو راحت باشد. در این فرایند، به خریدار نیز ضمانت‌ کارشناسی خودرو و پرداخت خسارت داده می‌شود. در تمام این مراحل به‌هیچ‌وجه لازم نیست به جایی مراجعه کنید یا از منزلتان به جز برای امضا قرارداد خارج شوید.

تا امروز ۸۲۶۹۱ نفر از این روش فروش خودرو در ایران استفاده کرده‌اند، آیا شما نمی‌خواهید نفر بعدی باشید؟! ضمنا در ویدئو زیر نیز می‌توانید تمام مراحل کارشناسی خودرو در همراه مکانیک را از نزدیک ببینید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده