خرید میز چوبی از زد دیزاین

یک‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
مطالعه 6 دقیقه
افرادی که به‌دنبال خرید محصولاتی مثل میز چوبی ساده یا گرد با پایه‌ی فلزی، میز تلویزیون و مطالعه، میز عسلی و... هستند، با مراجعه به سایت زد دیزاین می‌توانند توضیحات و فهرست قیمت و عکس محصولات را مشاهده کنند و درصورت تمایل آن‌ها را بخرند.
تبلیغات

مجموعه زد دیزاین درزمینه‌ی تولید لوازم بهداشتی ساختمانی و لوازم دکوراسیون داخلی فعالیت می‌کند و رضایت مشتریان مهم‌ترین رسالتش به‌شمار می‌آید و با تولید ارگانیک، به‌دنبال افزایش کیفیت محصولات خود است.

سبک روستیک

سبک دکوراسیون روستیک، سبکی است که در آن از اِلِمان و سازه‌های طبیعی و روستایی استفاده می‌شود. درواقع، روستیک (Rustic) از ریشه‌ی واژه‌ی «روستایی» گرفته شده است. در سبک روستیک یا روستیکال عمدتا سازه‌های محیط از چوب درختان یا سنگ‌های طبیعی و دیگر اِلِمان‌های طبیعی هستند و در تمامی این سازه‌ها، بیشترین توجه به حفظ حالت طبیعی اشیاء است.

زد دیزاین

در سبک روستیک، از چوب‌های صاف و صیقلی یا سنگ‌های کارخانه‌ای خبری نیست و هیچ آیتمی به‌صورت آنکاردشده استفاده نمی‌شود. قدمت دکوراسیون روستیک درواقع به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد؛ زمانی‌که روستاها شکل گرفت و استفاده از اِلِمان طبیعت در منازل به‌شکل ابتدایی و به دور از هرگونه طراحی و ایده بوده است. اِلِمان‌های سبک دکوراسیون روستیک عبارت‌اند از: چوب، سنگ، استفاده از پوست و خز حیوانات، گیاهان وحشی طبیعی و بسیاری آیتم‌های دیگر. 

مجموعه زد دیزاین که کارش درزمینه‌ی لوازم دکوراتیو، لوازم ساختمانی و روشویی را در خرداد ۱۳۹۷ آغاز کرده، تمامی ایده‌های خود را درزمینه‌ی دکوراسیون روستیک به‌کار گرفته است. در این مجموعه، محصولات با الهام از طبیعت و با هدف بهبود وضعیت محیط‌زیست و معماری سبز، تولید و روانه بازار می‌شود. خوشبختانه این مجموعه توانسته در مدت زمان کوتاهی نظر بسیاری از مشتریان داخلی و خارجی را به محصولات روستیک و دست‌ساز خود جلب کند.

راهنمای کامل خرید میز غذاخوری چوبی

انواع سبک میز غذاخوری

به‌طورکلی، چهار سبک مهم برای میز غذاخوری وجود دارد که در وب‌سایت زد دیزاین، هریک به‌تفصیل توضیح داده شده‌اند:

 • سبک چیدمان صنعتی
 • سبک چیدمان وینتچ
 • سبک چیدمان مدرن
 • سبک چیدمان روستیک

مشتریان معمولا به‌دنبال سه طرح دایره‌ای و مستطیلی و مربعی شکل هستند که ابعاد کالا وابسته به تعداد افراد استفاده‌کننده از میز چوبی متغیر است.

بودجه و هزینه

باتوجه‌به تنوع بسیار زیاد محصولات دست‌ساز و ارگانیک، مشتریان می‌توانند براساس بودجه‌ی درنظر گرفته‌شده، برای خرید میز چوبی زد دیزاین اقدام کنند.

زد دیزاین

استانداردهای میز چیست؟

این سبک میزها نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. اگر میز کوتاه‌تر از قفسه‌ی سینه باشد، مخاطب باید روی بشقاب خم شود که موجب گردن درد می‌شود. اگر هم بلندتر از استاندارد باشد، احساس بد خفگی به افراد دست خواهد داد. معمولا استاندارد این میزها تا زیر قفسه‌ی سینه است. در انتخاب میز غذاخوری روستیک، توجه به حس راحتی و آرامش بسیار مهم است. باید توجه کنید عرض و پهنای صندلی‌ها نباید کمتر از ۵۰ سانتی‌متر باشد؛ وگرنه حس خوب نشستن به مصرف‌کننده دست نمی‌دهد.

کیفیت چوب‌های زد دیزاین

برای استفاده از چوب طبیعی، اول از همه باید از خشک‌کردن اسلب چوبی شروع کرد. کیفیت درخورتوجه چوب طبیعی امری ضروری محسوب می‌شود و در تولید مبلمان و میزهای مختلف، لوازم دکوری، سرویس خواب، دروپنجره، کمد و ویترین و بسیاری از موارد دیگر امری مهم و مؤثر است. توجه کنید چوب را بلافاصله بعد از برش باید سریعا خشک کرد؛ حتی چند ساعت بعد یا چند روز بعد، مدت بسیاری است که تأثیر مستقیمی روی کیفیت چوب می‌گذارد. در زد دیزاین، متخصصان تمامی این نکات را بررسی می‌کنند.

مهم‌ترین نکات درباره‌ی چوب گردو

 • تنوع رنگی زیادی دارد؛
 • نگه‌داری آن سخت و دشوار نیست؛
 • به‌راحتی اره و رنده می‌شود؛
 • جزء چوب‌های محکم و مقاوم است؛
 • به‌راحتی پیچ‌و‌مهره در آن قرار می‌گیرد؛
 • درمقایسه‌با چوب‌های دیگر، نقش و نگارهای زیباتری دارد؛
 • دربرابر ریش‌ریش و جدا شدن الیافش در آب مقاوم است؛
 • دربرابر رطوبت چوب مناسبی است و به‌راحتی خراب نمی‌شود؛
 • وزنش حدود ۶ تا ۷ گرم در سانتی‌متر مکعب است؛
 • در کشور ایران، به مقدار لازم یافت می‌شود و همیشه دردسترس است.

ابعاد استاندارد انواع میز چوبی

ابعاد استاندارد میز ناهارخوری گرد

میزهای گرد توانایی زیادی در ایجاد فضای صمیمی و دل‌پذیر دارد. افراد هنگامی که اطراف میز گرد نشسته‌اند، به‌راحتی می‌توانند بدون چرخاندن گردن با هرکه دور میز نشسته، صحبت کنند. بااین‌حال، اگر قرار است برای این میز صندلی‌های بسیاری تهیه شود، ممکن است در بهترین حالت ممکن نتوان از آن استفاده کرد؛ زیرا با آنکه دیدن همه‌ی افراد آسان است، افرادی که دور میز چوبی نشسته‌اند، برای ادامه‌ی گفت‌وگو مجبورند بلندتر صحبت کنند تا صدایشان به گوش افراد دیگر برسد. همچنین، دسترسی به غذا و مخلفات موجود در مرکز این میزها دشوار است؛ به‌همین‌دلیل، ساخت اندازه‌‌های بزرگ (برای تعداد هشت نفر به بالا) از میزهای گرد چندان متداول نیست.

 • قطر میزهای گرد برای ۲ نفر       ۹۰ سانتی‌متر
 • قطر میزهای گرد برای ۴ نفر        ۱۰۰ سانتی‌متر
 • قطر میزهای گرد برای ۶ نفر        ۱۲۰ سانتی‌متر
 • قطر میزهای گرد برای ۸ نفره      ۱۴۲ سانتی‌متر

ابعاد استاندارد میز ناهارخوری مستطیل

 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیل ۲ نفره       ۱۱۰ در ۷۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیل ۴ نفره       ۱۵۰ در ۷۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیلی ۵ نفره     ۹۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیلی ۸ نفره     ۹۰ در ۱۸۰ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیلی ۱۰ نفره   ۱۲۰ در ۲۴۳ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مستطیلی ۱۲ نفره   ۱۲۰ در ۳۳۵ سانتی‌متر

ابعاد استاندارد میز ناهارخوری مربع

 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۲ نفره      ۶۰ تا ۷۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۴ نفره      ۸۰ تا ۱۰۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۶ نفره    ۱۱۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۸ نفره    ۱۲۰ تا ۱۳۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۱۰ نفره  ۱۴۰ تا ۱۵۵ سانتی‌متر
 • ابعاد میز ناهارخوری مربع ۱۲ نفره   ۱۶۵ تا ۱۸۵ سانتی‌متر

امروزه، تمامی وسایل زندگی به شکل‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند. از در‌های بازشو و آکاردئونی گرفته تا صندلی‌های تاشو که در برخی از مدل‌ها‌ می‌توان آن‌ها را جمع کرد تا به کوچک‌ترین حالت ممکن برسد. باوجوداین، میزهای نهارخوری موجود در خانه‌ها، هنوز ساختار سنتی خود را حفظ کرده‌اند و گرد یا مستطیل هستند.

در اینجا، این سؤال پیش می‌آید: میز نهارخوری گرد بهتر است یا مستطیل؟ بدون شک، میز نهارخوری و چیدمان صندلی‌های آن یکی از عناصر مهم در چیدمان خانه است؛ ولی وقتی تصمیم بر این می‌شود که چه نوع میز نهارخوری‌ انتخاب شود، افراد به‌دلیل تنوع محصولات مختلف، از انتخاب‌های اساسی غافل خواهند شد.

چند نکته قبل از خرید میز جلومبلی و عسلی

افرادی که می‌خواهند میز چوبی تهیه کنند، باید قبل از خریدن میز جلومبلی و عسلی ابتدا مشخص کنند که دقیقا برای چه منظوری محصولشان را می‌خرند؟ تا بتوانند بهترین انتخاب را ازلحاظ اندازه و رنگ و داشته باشند. برای مثال، باید بدانند میز چوبی را برای پذیرایی می‌خواهند استفاده کنند یا بازی شطرنج یا گذاشتن لوازم دکوری. درضمن، اگر میز چوبی در محل رفت‌وآمد زیاد قرار دارد، از میزی با لبه‌های امن و غیرتیز استفاده کنند.

اگر در منزل کودک دارید، درست است که میز مستطیل کاربرد بیشتری در منازل دارد؛ ولی امروزه میزهای بیضی، دایره، هشت‌ضلعی و حتی پازلی بسیار موردتوجه قرار گرفته است. برای نشیمن مجبور نیستند حتما از میز جلومبلی استفاده کنید و می‌توانید از میزهای عسلی به‌خاطر ظرافتشان بهره ببرید. همچنین، میزهای چندتایی و تاشو گزینه‌ی مناسبی است که درصورت استفاده‌نشدن، می‌توان داخل هم کرد تا فضا را بیشتر و بزرگ‌تر کند.

نحوه‌ی نظافت میزهای چوبی زد دیزاین

باتوجه‌به تنوع بسیار زیاد محصولات چوبی و نحوه‌ی متفاوت نظافت آن‌ها، در این مقاله امکان توضیح آن نیست؛ بنابراین، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی تمیزکردن اصولی محصولات چوبی‌، به قسمت بلاگ وب‌سایت زد دیزاین مراجعه و مقالات مرتبط با نظافت چوب را مطالعه کنند.

انواع پایه‌های فلزی مجموعه‌ی زد دیزاین

امروزه، میزهای گوناگونی ساخته و روانه بازار می‌شود. قسمت مهم این سازه‌ها پایه‌ی میز آن است که انواع و اقسام گوناگونی دارند. همچنین، پایه‌ی میز چوبی بخش مهمی از ساخت میز است که ذهن مخاطب را درگیر می‌کند؛ به‌همین‌دلیل، انتخاب پایه‌ی مناسب با سبک میز انتخابی مخاطب خیلی مهم است.

امروزه مانند گذشته، برای ساخت میز از یک صفحه و چهار عدد پایه استفاده نمی‌شود؛ بلکه تنوع زیادی برای هر محصول وجود دارد و پایه‌های گوناگونی برای آن‌ها طراحی شده است که روی بسیاری از میزهای شیشه‌ای و چوبی اجراشدنی است. به‌دلیل اینکه تمام سنگینی و وزن میز روی پایه‌های آن قرار دارد، انتخاب پایه‌ی مناسب با نوع میز خیلی اهمیت دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات