نرم افزار پخش مویرگی کارا، اهمیت صنعت پخش مویرگی چیست؟

نرم افزار پخش مویرگی کارا، اهمیت صنعت پخش مویرگی چیست؟

یکی از صنعت‌هایی که در سال‌های اخیر توسعه و پیشرفت چشمگیری داشته است، صنعت توزیع کالا و خدمات است. این پیشرفت به‌گونه‌ای است که هر روزه بر اهمیت صنعت توزیع کالا افزوده می‌شود.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

توزیع و پخش کالاها از دیرباز یک صنعت بسیار تاثیرگذار بوده، بطوریکه بسیاری از بازیگران سنتی کسب‌وکار یکی از ارکان موفقیت را داشتن یک سیستم توزیع خوب می‌دانند، حال آنکه این موضوع با گسترش استفاده از اینترنت کمرنگ نشده و حتی پررنگ‌تر از پیش نیز شده است. 

اهمیت صنعت پخش مویرگی در سال‌های اخیر

یکی از روش‌های توزیع کالا پخش مویرگی است. به قدری این صنعت امروزه رایج شده که اکثر تولید‌کنندگان کالاها خصوصا تولیدکنندگان مواد غذایی و بهداشتی از این نوع پخش استفاده می‌کنند. درواقع پخش مویرگی برای تأمین کالاهای تند مصرف و فروش مستقیم مواد غذایی و بهداشتی است. ما در این مطلب واضح تر توضیح می دهیم که پخش مویرگی چیست؟

نرم‌افزار پخش مویرگی، سفارشگیر آنلاین، لیست سوپر مارکت های تهران و... از محصولات کارا است

قابلیت های نرم‌افزار پخش مویرگی کارا

 •  قابلیت کارکرد از راه دور، بدلیل طراحی خاص برنامه (تحت وب)
 • استفاده از پیشرفته‌ترین و به‌روزترین تکنولوژی روز دنیا در طراحی برنامه پخش مویرگی
 • تعیین اعتبارهای متنوع برای هر یک از مشتریان و کنترل خودکار سیستم برای عدم صدور فاکتور بیشتر از اعتبار در نرم‌افزار پخش مویرگی
 • انبار پخش مویرگی، با قابلیت تعریف چندین انبار، انبارک، صدور رسید و حواله انبار بوسیله محیط تحت وب با قابلیت کارکرد از راه دور
 • گروه‌بندی مشتریان پخش مویرگی و تعیین قیمت‌های مختلف برای کالاها، متناسب با نوع گروه مشتری، منطقه مسیر یا هر دو آیتم
 • تعریف ویزیتورها، سرپرستان فروش، موزعین و راننده‌ها و تعریف میزان پورسانت هرکدام به‌صورت داینامیک و پوبا
 • تأیید همه یا تعدادی از سفارش‌ها، توسط مدیریت‌های پخش و عامل شرکت به منظور نظارت بر فرآیندهای پخش مویرگی
 • حسابداری آسان و دقیق با تفضیلی شناور اسناد خودکار برای اسناد خرید، فروش، انبار، خزانه و حقوق و دستمزد
 • حسابداری چهار سطحی شامل سطوح گروه، کل، معین و تفضیلی و دارای تفضیلی چندلایه برای شرکت‌های پخش مویرگی
 • دارای کلیه حساب‌های استاندارد در سطوح مختلف گروه، کل، معین و تفضیلی با امکان اضافه، ادغام و حذف حساب های دلخواه در سطوح مختلف
 • قابلیت جست‌وجو، مرتب‌سازی، آرشیو، ادغام، کنترل، ویرایش، حذف و بازیابی اسناد حسابداری
 • قابلیت ثبت چک‏ و فاکتورهای سوختی و حساسیت بالای نرم‌افزار پخش مویرگی به این مشتریان در آینده (افزودن آن‌ها به لیست سیاه)
 • دارای گزارش های متنوع انبار، اعم از کاردکس و موجودی، مغایرت موجودی به‌صورت تعدادی و ریالی با فیلترهای متنوع و متغییرهای بالا
 • امکان ثبت نقطه سفارش برای کالاهای مختلف و ارائه نیازمندی های خرید به‌صورت خودکار و متناسب با نیازمندی پخش مویرگی
 • محاسبه خودکار حقوق، هزینه ایاب و ذهاب، پورسانت های کارکنان و جریمه های برگشت
 • قابلیت دسته‌بندی پیش فاکتورها و محاسبه سرجمع براساس دسته‌بندی های متنوع مناطق و مسیرهای پخش در نرم‌افزار پخش مویرگی
 • قابلیت تعریف صدها نوع فرمول تخفیف و محاسبه خودکار آن‌ها در سیستم
 • گزارش های متنوع، جامع و کاربردی با در اختیار قراردادن خروجی های چاپی، اکسل و نمودارهای متنوع که متناسب با نیاز شرکت‌های پخش مویرگی طراحی شده‌اند.
 • قابلیت گرفتن گزارش های روزانه، هفتگی و ماهیانه از فروش در قالب نمودارهای گرافیکی متنوع
 • تنظیمات و شخصی‌سازی سیستم توسط مدیریت برای هماهنگی هرچه بیشتر محصول با نیازهای متنوع مشتری
 • امکان پشتیبان‌گیری و بازیابی بانک اطلاعاتی سیستم به‌صورت خودکار (دارای الگوریتم هوشمند به منظور استفاده بهینه از فضای هارد)
 • امکان جستجوی تمامی مشتریان و چک‌های ثبت شده در تمامی فرم‌های سیستم  امکان
 • انتقال اطلاعات مشتریان و کالاهای ثبت شده در سیستم‌های نرم‌افزاری دیگر در زمان تهیه نرم‌افزار (این اقدام در زمان تهیه نرم‌افزار یکبار به‌صورت رایگان انجام خواهد شد.)
 • درخواست پشتیبانی تلفنی و ارتباط با پشتیبان‌های تخصصی به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر از سوی تگروه نرم‌افزاری کارا
 • امنیت بالا همراه‌ با تعریف کاربران با سطوح دسترسی مختلف و کاربری آسان

کارا

پخش مویرگی چیست؟

موضوع این رپورتاژ ما به اهمیت صنعت پخش مویرگی اختصاص یافته است و بدون شک پس از شنیدن این جمله اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که اصلا پخش مویرگی چیست؟ پخش مویرگی به زبان ساده‌تر به این معنی است که افراد تولید کننده بخش بندی بازار را نادیده گرفته و به آن توجهی نمی‌کند. همچنین تولید‌کنندگان محصولات را بدون توجه به این مسئله به تمام بازار عرضه می‌کند.

درواقع ایده و هدف اصلی پخش مویرگی به این دلیل است که محصول یا خدمات مورد نظر تولید کننده در همه جا و همه بازارها در دسترس باشد به همین دلیل است که بدون درنظرگرفتن بازار محصول، کالا و محصول در تمام بازارها توزیع می‌شود. دلیل این ایده هم این است که تمام خریداران بتوانند به محصول و کالای مورد نظر دسترسی داشته باشند و کالای مورد نظر بیشترین خریدار را داشته باشد.

درواقع اهمیت صنعت پخش مویرگی زمانی مشخص می‌شود که خریداران و مشتریان با انبوهی از برندهای متفاوت روبه رو شوند. در این زمان است که پخش مویرگی کالا ضرورت پیدا می‌کند.

پخش مویرگی و ایجاد شبکه فروش مزایای مختلفی ائم از کاهش ریسک مالی و مدیریت بازار را نیز دارد همچنین موجب کنترل اقتصادی نیز می‌شود.

درواقع امروزه استفاده از پخش مویرگی منافع زیادی هم برای تولیدکنندگان و هم مشتریان دارد. پخش مویرگی که یک استراتژی فروش و پخش است سبب شده که مصرف‌کنندگان و مشتریان و خرده فروشان به‌سادگی و ﺁسانی نیازهای خود را در محل کار و زندگیشان برطرف سازند.

میزان توزیع کالاها و محصولات به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می‌توان به ظرفیت تولید کالا، سیاست‌های قیمت گذاری، اندازه بازار مورد نظر برای کالا و محصول تولید شده، سیاست‌های بازاریابی و نیازهای فصلی مشتری به کالا و محصول اشاره نمود.

کارا

هدف از پخش مویرگی چیست؟

درواقع هدف از پخش مویرگی این است که ابتدا مکان‌های فروشی که برای محصولات در دسترس است را شناسایی و سپس با استفاده از این مکان‌ها می‌توان بیشترین بازار موجود برای توزیع و فروش محصولات را تحت پوشش قرار داد. که بدانید پخش مویرگی زمانی به کار گرفته می‌شود که یک کالا یا محصولی استفاده زیادی داشته باشد و همچنین برندهای زیادی نیز این کالا یا محصول را عرضه کنند.

در چنین مواقعی که عرضه یک کالا با برندهای مختلف زیاد است معمولا استراتژی پخش مویرگی به کار گرفته می‌شود. چرا که امکان دارد مشتری کالای شما را انتخاب نکند و همین کالا با یک برند دیگر را بخرد. در چنین مواقعی مهم ترین هدف و ایده این است که کالا یا محصول را به‌صورت گسترده توزیع کرد. از این رو پخش مویرگی به کار گرفته می‌شود.

اهمیت صنعت پخش مویرگی

درواقع روش توزیع محصولات مهم ترین عامل موفقیت است و از این رو هرچه محصولات در فروشگاه‌های عرضه کننده محصولی بیشتری قرار بگیرد فروش نیز بیشتر می‌شود. که این فروشگاه‌ها حتما نباید فیزیکی باشد بلکه محل توزیع می‌تواند در فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین نیز باشد. اتفاقا توزیع آنلاین امروزه به دلیل گسترش خرید اینترنتی از سوی مردم مؤثرتر و بهتر نیز است. این مسئله سبب شد که امروزه شرکت‌های تولید کننده عرضه محصولات برای خرید و فروش آنلاین و ارتباط با مشتریان به سمت اینترنت بروند.

لذا این روش سبب می‌شود که کالای مورد نظر در مکان های عمومی دیگری همچون رستوران ها و هتل‌ها و شیرینی فروشی‌ها و دکه های روزنامه فروشی و ... نیز در دسترس باشد. درواقع این خاصیت پخش مویرگی است که محصولات و کالا عرضه شده در مکان های مختلفی توزیع شود.

فواید پخش مویرگی چیست؟

درواقع محصولی را می‌توان به‌صورت پخش مویرگی به فروش رساند که برای مشتری استفاده روزانه داشته باشند. از جمله این محصولات می‌توان به مواد غذایی و مواد آرایشی و بهداشتی و موادی مثل خمیر دندان و صابون و سیگار و ... اشاره نمود. این محصولات از جمله محصولاتی هستند که قابلیت بازاریابی عمده و وسیع داشته باشند. دلیل این امر هم این است که این محصولات بسیار عادی هستند و قابلیت این را دارند که در هر فروشگاهی به فروش برسند.

از جمله فواید پخش مویرگی عبارت‌اند از:

 • پول: هرچه محصول توزیع گسترده تری داشته باشد سبب می‌شود که فروش بیشتری داشته باشد درنتیجه درآمد و سود بیشتری نیز به دست می ﺁید. درواقع هرچه محصول بیشتر دیده شود فرشو آن نیز بیشتر است.
 • آگاهی از محصول: یکی از مهم ترین فواید پخش مویرگی افزایش آگاهی از محصول است. درواقع با این روش سبب می‌شود که محصول مورد نظر در اکثر فروشگاه‌ها توزیع شود لذا مشتریان با دیدن گسترده محصول مورد نظر بیشتر به آن اعتماد می‌کنند و محصول مورد نظر به‌عنوان یک برند شناخته می‌شود.
 • خرید کردن بدون برنامه: بسیاری از بازاریاب ها بر این اعتقادند که خرید بدون برنامه اصلا سودآور نیست. در صورتی که اگر مشتریان برندهای معتبر را نبینند و برندهای ناآشنا را می خرند و می بینید که خرید بدون برنامه سودآور است.
 • تولید کننده: اولین کسی که از این روش سود می‌برد تولیدکننده است.

ارتباط با نرم‌افزار پخش مویرگی کارا:

 • آدرس سایت: www.karasite.ir
 • تلفن‌های تماس: ۰۹۱۹۹۱۰۰۰۵۲ - ۰۲۱۴۴۰۱۵۲۷۳ - ۰۲۱۴۴۰۱۵۲۷۳
 • کرج - گرمدره - پارک تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات - ساختمان 4
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده