بهار در استارتاپ باسلام

سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مطالعه 4 دقیقه
با تصمیم رئیس اتاق اصناف ایران، تمام نمایشگاه‌های بهاره تعطیل شدند؛ به‌جز یک نمایشگاه.
تبلیغات

شما هم قبول دارید که تکاپوی آخر اسفند از خود تعطیلات عید شیرین‌تر است؟ یک ماه آخر سال را می‌دَویم تا به لحظه‌ی آغاز سال هزار و ... شمسی برسیم. اصلا تمام لذت و آرامش تعطیلات عید به‌خاطر هیجانی است که قبلش داریم.

نمایشگاه بهاره؛ بازی دوسربرد برای فروشنده و مشتری

هرسال رنگ‌و‌بوی عید از در‌و‌دیوار شهر می‌بارید. قدم‌به‌قدم دست‌فروش‌ها نشسته بودند و هفت‌سین‌های رنگی می‌فروختند. به هر پارک و بوستانی سرمی‌زدی، جشنواره‌های فروش بهاره برقرار بود و از آجیل عید تا سنگ‌های تزیین تنگ ماهی‌ات را می‌توانستی با قیمت مناسب بخری. فروشنده‌ها و تولیدکننده‌ها هم روی فروش آخر سالشان حساب ویژه‌ای بازمی‌کردند تا بتوانند شب عید با دست پر به خانه بروند. بااین‌حال، امسال عیدمان چیزی کم دارد. تلاش‌های آخر سال در تور ویروس چشم‌بادامی چینی گیر افتاده و نمی‌گذارد مثل قبل شاد باشیم. نمی‌گذارد ذوق‌و‌شوق خرید در شلوغی‌های آخر سال را دوباره تجربه کنیم.

نمایشگاه‌ها را تعطیل و همه را خانه‌نشین کرده است. فروشنده‌ها هم با ترس و اکراه کرکره‌ها را بالا می‌دهند و مشتری‌ها برای حفظ سلامتی‌شان خانه‌نشین‌ شده‌اند و دیگر کسی در مرکز خرید و نمایشگاه، دنبال رخت‌و‌لباس نو نیست. تنها تکاپوی این روزها، تلاش برای خریدن ماسک و الکل و زودتر رسیدن به خانه است.

راستش خودمان هم دلمان گرفت؛ چرا نتوانیم مثل سال‌های قبل شاد باشیم و لذت خرید وسایل سفره‌ی هفت‌سین را از خودمان دریغ کنیم؟ چرا طعم شیرینی نخودچی‌های خوشمزه‌ی عید را نچشیم؟ چرا به‌علت بیماری از تمام لذت‌های سال نو محروم شویم؟ این روزها به‌هرحال می‌گذرد و صدای توپ آغاز سال را از تلویزیون می‌شنویم؛ پس حداقل به این روزهایی که به غمگین‌ترین و سردترین شکل ممکن می‌گذرد، جان دوباره بدهیم.

نمایشگاه‌ بهاره دوباره برپا می‌شود

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد به‌دلیل پیشگیری از شیوع کرونا، نمایشگاه‌های بهاره برگزار نمی‌شود. خُب، ما هم فکر کردیم عید بدون نمایشگاه بهاره که نمی‌شود! پس تصمیم گرفتیم نمایشگاهی برگزار کنیم که مطمئن شویم هیچ‌کس در آن کرونا نمی‌گیرد.

حُسن این نمایشگاه‌ها آن است که می‌توانید از فرق سر تا نوک پای خودتان و فرزندانتان و منزلتان را با هزینه‌ی مناسب نو و جدید کنید. خبر خوشحال‌کننده این است که امسال هم نمایشگاه بهاره برقرار است و این‌بار به‌صورت آنلاین. امسال در جشنواره‌ی فروش عیدانه‌ی باسلام، هرچه دوست دارید بخرید؛ ظروف زیبای هفت‌سین، تنگ ماهی، گلدان سنبل، آجیل عید، شیرینی‌های خانگی، لباس، زیورآلات و حتی کفش یا هرچیز دیگری که فکرش را بکنید.

مثل سال‌های قبل به غرفه‌ها سر بزنید؛ ولی این‌ دفعه غرفه‌های مجازی. با غرفه‌دار صحبت کنید و چانه بزنید و حتی تخفیف بگیرید. محصولات مختلف را امتحان کنید و بهترین را به بقیه هم پیشنهاد دهید. چه بهتر از اینکه در خانه بنشینیم و سین‌های هفت‌سین یکی‌یکی و با پای خودشان بیایند و زنگ خانه را بزنند؟

از هرجای ایران دوست دارید خرید کنید، هزینه‌ی ارسالش با ما

یکی از دلایلی که خیلی‌ها را از خرید اینترنتی منصرف می‌کند، هزینه‌ی ارسال است؛ مخصوصا در روزهای آخر سال که تنوع خریدها زیاد است و برای هر خرید باید هزینه‌ی پست جداگانه پرداخت کرد. خرید از باسلام دو مزیت عالی برایتان دارد: ۱. باسلام نمایشگاه بهاره برگزار کرده و شما می‌توانید مثل سال‌های قبل همه‌ی خریدهایتان از آجیل و شیرینی عید تا تنگ ماهی را با هم سفارش دهید؛ ۲. رایگان‌بودن هزینه‌ی ارسال است. باسلام به‌مناسبت جشنواره‌ی بهاره و برای مدتی محدود، در ازای خریدهای بیش از ۶۰ هزار تومان، هزینه‌ای بابت ارسال از شما دریافت نمی‌کند؛ پس این فرصت را از دست ندهید.

خیالتان از بابت بهداشت و سلامت بسته‌ها راحت باشد

دغدغه‌ی اصلی این روزهای مشتریان، ضدعفونی و بهداشتی بودن بسته‌هایی است که به‌صورت آنلاین می‌خرند. خریدهای باسلام از سه جنبه ضدعفونی و تمیز می‌شوند:

  • اخبار خوبی که از اداره‌ی پست می‌رسد، خیالمان را راحت می‌کند. پست اعلام کرده است همه‌ی کارکنان از ماسک و دستکش استفاده می‌کنند و محیط کارشان هم هرروز ضدعفونی می‌شود؛ پس بابت دریافت بسته‌ها از پست خیالتان آسوده باشد.
  • بعضی محصولات باسلام برای اینکه زودتر و یک‌جا به‌دست مشتری برسد، به‌صورت متمرکز از «انبار یه‌کاسه» ارسال می‌شوند. انبار یه‌کاسه هم این روزها مدام ضدعفونی می‌شود تا نگرانی بابت بهداشت محصولات وجود نداشته باشد
  • باسلام به‌صورت اختصاصی به غرفه‌داران روش‌های تولید و بسته‌بندی بهداشتی را آموزش داده است. همه‌ی غرفه‌دارها می‌دانند با چه اصولی محصولات را تولید و بسته‌بندی و ضدعفونی کنند.

سکه‌ی سفره‌ی هفت‌سین را از باسلام دربیاورید

سال نو، اصلا از اسمش پیدا است: تصمیمات نو، زندگی نو، لباس نو، کسب‌و‌کار نو. اگر فروشنده هستید و هرسال منتظر بودید تمام حساب‌و‌کتاب‌هایتان را با فروش آخر سال سر‌و‌سامان دهید، امسال کارتان کمی سخت شده است؛ زیرا مردم کمتر به مغازه‌ها سرمی‌زنند و احتمالا به مشکل برمی‌خورید. جای شما در جشنواره‌ی عیدانه باسلام خالی است. می‌توانید با باسلام حسابی کسب‌و‌کارتان را سکه کنید. بدون هزینه‌ و به‌رایگان غرفه افتتاح کنید و محصولتان را در نمایشگاه عیدانه عرضه کنید. شاید از فروش حضوری هم درآمد بیشتری عایدتان شد!

هرروز حساب‌و‌کتابتان را انجام دهید

همیشه که عیدی و اخبار خوب برای مشتری‌ها نیست، باسلام به غرفه‌دارها هم عیدی می‌دهد. غرفه‌دارها می‌توانند هرروز تمام حساب‌و‌کتابشان را انجام دهند و باسلام روزانه با آن‌ها تسویه می‌کند؛ یعنی دیگر لازم نیست چند روز صبر کنند تا پول به حسابشان واریز شود. در این روزهای نزدیک سال جدید، همه به کوچک‌ترین درآمدشان نیاز دارند. باسلام هم این موضوع را به‌خوبی می‌داند و تاحدممکن درکنار غرفه‌دارها است تا سال جدید را با خوشحالی شروع کنند.

باسلام جای قهرمان‌ها است

این مشکلات می‌گذرند. کرونا هم چندوقتی اینجا است و بعد راهش را می‌گیرد و می‌رود. آنچه می‌ماند مردمی هستند که قهرمانانه به زندگی ادامه می‌دهند و کار و تلاش می‌کنند و از پس مشکلات برمی‌آیند. اینجا پر از این آدم‌هاست؛ پر از این قهرمانان. جای شما کنار قهرمانان دیگر خالی است!

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات