الی گشت؛ در هواپیما چگونه با کودک خود رفتار کنیم؟

الی گشت؛ در هواپیما چگونه با کودک خود رفتار کنیم؟

سفرهای هوایی یکی از چالش برانگیزترین زمان هایی است که مسافرینی که همراه‌با کودکان خود سفر می‌کنند، باید با آن رو‌به‌رو شوند. اما نگران نباشید!

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

دانایی می‌گفت که برای هر مشکلی راه حلی است. نزدیک تعطیلات نوروز هستیم و این ایام، بهترین زمان برای رفتن به مسافرت و تجدید قوا برای سال جدید است. امروز در این مقاله می خواهیم تا به این موضوع بپردازیم که در سفرهای هوایی چگونه باید با کودک خود رفتار کنیم. پس اگر شما بلیط هواپیما خریداری کرده‌اید و می‌خواهید با فرزندانتان به سفر بروید، تا انتها با ما همراه باشید.

اصول و قوانین رفتار با کودکان در سفرهای هوایی

بدون شک این حس برای همه کسانی که مسافر هواپیما بوده‌اند پیش آمده است که با دیدن کودکی در پرواز با خود فکر کنند که قرار است تا آخر سفر، با صدای گریه کودکان یا شیطنت‌های آنان سر کنند؛ اما ما به شما مخصوصا که اگر والدین کودکی هستید، توصیه می‌کنیم که این فکر را از سر خود بیرون کنید و در عوض با حفظ آرامش خود به‌دنبال راهکار باشید! راهکارهای پیشنهادی ما عبارت‌اند از:

استرس را از خود دور کنید!

هر زمان که کودک شما بی‌تاب شد و قرار بر بی‌قراری گذاشت، اصلا نگذارید که نگاه‌های دیگران یا واکنش‌های احتمالی ناشی از بی‌حوصلگی آنان شما را دچار حالت استرس و ناراحتی کند. در عوض با حفظ آرامش، مشکل او را شناسایی کنید و در پی برطرف کردن آن بربیایید. مطمئن باشید که می‌توانید از مهمانداران پرواز هم در این راستا کمک بگیرید و اول از همه آرامش دلبندتان و بعد از همه، کابین پرواز را دوباره برقرار کنید.

 با مسافران دیگر مهربان باشید

به هر حال ممکن است که برخی از مسافران هواپیما، در برابر شیطنت‌های کودک شما صبور نباشند. به هر حال کارهایی مثل آواز خواندن، خندیدن یا حتی کوبیدن پا به صندلی جلویی از هرکودکی در پرواز ممکن است سر بزند. حتی گاهی کودکان در راهروی هواپیما شروع به راه رفتن می‌کنند. در این مواقع ممکن است این دسته از مسافرینی که در بخش اول این قسمت برایتان توصیف کردیم، به هر طریقی ناراحتی خود را به شما ابراز کنند. در این زمان سعی کنید که با این مسافران بسیار آرام و مودبانه برخورد کنید و تنها با گفتن جملاتی همچون: «من تمام تلاشم را می ‌کنم، اما واقعا متاسفم» آن‌ها را آرام کنید. جملاتی از این دست همیشه جوابگو بوده است.

با کودک خود منطقی برخورد کنید

در اینطور مواقع، برخورد عصبی با کودکان اصلا راه‌حل خوبی نیست. به هر حال شما چه بلیط هواپیما یا چه تور مسافرتی خریده باشید، قصدتان تفریح و خوش‌گذرانی است. پس از همین ابتدا و جلوی چشم دیگر مسافرانی که قطعا چشمانشان روی شما است، با کودک خود اصلا تندی نکنید. درعوض با او خیلی منطقی و آرام برخورد کنید. مثلا باتوجه به رفتارشناسی کودکان می‌توانید به او بگویید «متاسفانه عزیزم تو نمی‌توانی به صندلی جلویی خود دست بزنی!» شما می‌توانید با استفاده از این جمله، هم فرزندتان را کنترل کنید و هم همراهی مسافران دیگر را جذب کنید.

گاهی کودک خود را آزاد بگذارید

به هر حال پرواز برای هر کودکی، فرایندی طولانی است و ممکن است هر فرد خردسالی با هر خلق و خویی ناراحت و کلافه شود. در اینجا دیگر باید به فکر فرزندتان باشید و با دیدن اولین نشانه‌های کلافگی و بی‌حوصلگی، آن‌ها را راه ببرید و از حالت سکون درآورید. در این زمان والدین می ‌توانند بلند شوند و همراه کودک خود در راهروی هواپیما قدم بزنند؛ همان‌طور که سایر مسافران عادی رفت‌و‌آمد می‌کنند. فقط توجه داشته باشید که با آرامش این کار را انجام دهید تا آرامش دیگر مسافران به هم نریزد. همچنین بگذارید تا دلبندتان در حد متعادلی برای مدت کوتاهی هم که شده، کمی شیطنت کند تا غریزه او ارضا شود.

بلیط هواپیما

از قبل به فکر سرگرمی کودک خود باشید

این دیگر به آینده نگری شما باز می‌گردد که برای کودک خود در سفر چه تمهیدی اندیشیده اید تا او را در طول سفر، سرگرم نگه دارید. پیشنهاد می‌کنیم تا هر وسیله ای که باعث سرگرمی فرزندتان در سفر شود و در عین حال، موجب اذیت و آزار دیگر مسافران نشود یا مغایرتی با محیط هواپیما نداشته باشد را با خود به‌همراه بیاورید. تبلت و هدفونی که برای کودک مناسب باشد، خوراکی، عروسک و اسباب بازی‌های فکری مناسب گروه سنی فرزندتان را به‌همراه ببرید تا آن‌ها سرگرم شوند. توجه کنید که یک یا نهایتا دو اسباب بازی محبوب فرزندتان را به‌همراه ببرید.

در این مطلب بهترین راه‌حل‌هایی که می‌توان در سفر با هواپیما در برابر فرزندانتان داشته باشید را برای شما مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد می‌کنیم تا این راه‌حل ها را به کار ببندید تا سفر آرام و خوبی را به‌همراه فرزند خود داشته باشد. همچنین در هنگام خرید بلیط هواپیما حتما ایرلاینی را انتخاب کنید که خدمات مناسبی برای کودکان داشته باشد. در انتها سفر خوبی را برای شما و دلبندتان آرزو می‌کنیم.

اطلاعات تماس الی گشت:

منبع: eligasht.com

تلفن: 0218540

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷

منبع الی گشت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده