الی گشت؛ سفری به بهشت آسیایی زمین تایلند

الی گشت؛ سفری به بهشت آسیایی زمین تایلند

سفر برای بسیاری از آدم‌ها مانند تفریحی روزانه به حساب می‌آید. آدم‌های خوش سفر به‌محض به‌دست‌آوردن فرصتی، به‌سرعت بار سفر برمی‌دارند و به گوشه‌ای از دنیا سفر می‌کنند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در سفر باید اکثرا سمت کشورها و شهرهایی رفت که شگفتی بیشتری دارند و همچنین از فضا و اقلیمی زیبا و عجیبی برخوردار هستند. یکی از این مقاصد گردشگری کشور زیبای تایلند است که در قدیم، آن را بهشت زمین می‌نامیدند. در این فرصت می‌خواهیم قدم به بهشت زمین بگذاریم و کمی رطوبت جنگل‌های آن را روی پوستمان حس کنیم. برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما پاتایا اینجا را کلیک کنید.

تایلند، اکتشاف تاریخ و جغرافیای دور 

در نقشه‌های قدیمی که معلوم نیست دقیقا به کدام تاریخ و سلسله تعلق دارند، تصویری از کشورهای آسیای شرقی طراحی شده که حیرت‌برانگیز است. عده‌ای از جغرافی‌دانان باستانی معتقد بودند بهشتی که از آن بارها صحبت به میان آمده، در جایی دور از دسترس قرار گرفته است و جایگاهی هم برای آن روی نقشه‌های سخت‌خوان قدیمی مشخص کرده‌اند؛ به آسیای دور و مرکزی تعلق دارد و بعد از هزاران یا صدها سال، از روی همان نقشه‌ها پی برده‌اند که منظور از بهشت، همان کشورهای آسیای دور است و بی‌شک یکی از آن‌ها تایلند نام دارد. فضای دوستانه، دارای غذاهای لذیذ، جذاب، تاریخی، متمدن، بی همتا؛ این‌ها القابی هستند که مسافران تایلند و شهرهای آن تا به حال در رسانه‌های جمعی از تایلند گفته‌اند. اما یک جمله در مورد تایلند بیش از هر چیز نظر را جلب می‌کند: «تایلند مانند یک لبخند از جنس طلا است که از کیلومترها آن‌طرف‌تر، انسان را به خود مجذوب می‌کند.» در متون قدیمی و در میان نوشته‌های جهانگردان قدیم این جمله بسیار دیده شده است. اینکه تایلند مانند یک لبخند طلایی می‌ماند، از چند جنبه کاملا یک تشبیه درست و به‌جا است؛ اول از همه باید گفت که تایلند پر از معادن طلا است! تاحدی که بسیاری از معابد، قصرها و قلعه‌های این سرزمین سبز و زیبا از این عنصر گران‌بها به‌وفور استفاده کرده‌اند. دوم، طبیعت پر رمز و راز و فراوانی نعمت در آن، هر مسافر و گردشگری را به فکر فرو می‌برد و در نهایت این جمله‌ی معروف را به زبان آن جاری می‌کند که بی‌شک خاک این کشور از طلا است!

تایلند، میزی پر از غذاهای هوس‌انگیز!

هر کس که یک بار به شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت در تایلند سفر کرده باشد و از غذاهای متنوع این کشور خورده باشد، حتی بعد از سالیان سال، وقتی به یاد طعم غذاها و خوراکی های آن می‌افتد، آب از دهانش سرازیر می‌شود. غذاهای تایلند با فرهنگ این کشور پیوندی عمیق دارد. فرهنگ تایلند و شهرهای آن، گرم، دوستانه و آرام‌بخش است؛ و بالطبع، غذاهای این کشور همچنین ویژگی‌هایی را دارند. غذاهای دریایی در تایلند، تنوع زیاد و همچنین طرفدارهای زیادی دارند. وجود طعم‌های شیرین، ترش و تند در میان غذاهای این بهشت زمینی، نشان می‌دهد که مردم این کشور از انواع ذائقه‌ها برخودارند و به همین منوال، به تمام سلیقه‌ها نیز خوش‌آمد می‌گویند. ظرف‌های اسپاگتی که از آن‌ها بخار بلند می‌شود و میگوی نمک سور شده‌ای که در کنار ظرف قرار گرفته، دل هر مسافر و گردشگری را برای امتحانش به تب و تاب می‌اندازد. همه می‌دانند که خوردن یک وعده غذای خوشمزه، لذت‌بخش است اما اگر در کنار منظره‌ای بی‌نظیر، غذایی خورده شود، لطف چشیدن غذا چند برابر می‌شود. درحالی‌که یک کاسه سوپ داغ میگو در دست دارید و جرعه جرعه از آن می‌خورید و به درختان باستانی و تنومند جنگل های بانکوک نگاه می‌کنید و کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده ی دوردست را از نظر می‌گذرانید، این فکر به ذهن‌تان می‌رسد که بار دیگر، چه زمانی می‌توانید دوباره این تجربه‌ی لذت‌بخش را تکرار کنید.

بانکوک، سادگی در عین تفاوت

از هر کسی در مورد بانکوک سؤال کنید، سری تکان می‌دهد و می‌گوید: « شهر خوبی است!» و بعد با چشمانی که برق می‌زند می‌گوید: « اما متفاوت از هر جایی است که تا به حال دیدم!» دلیل این تفاوت از همان اقلیم خاصش نشأت می‌گیرد؛ شاید باورش سخت باشد اما تنوع غذایی این شهر به بیش از هزار نوع می‌رسد. تنها یک وجه مشترک میان صدها نوع غذای بانکوک وجود دارد و آن هم، غوطه‌ور بودن مواد غذایی آن در انواع ادویه‌ها است. کمتر غذایی را در بانکوک می‌توان یافت که با ادویه تفت داده نشده باشد. بی‌تعارف باید گفت که بانکوک یکی از بهترین مقاصد برای امتحان خوراکی های جدید و متفاوت است. در مسیر کوچه و خیابان های بانکوک که قرار بگیرید، مردم با شما معاشرت گرمی خواهند داشت. نیازی نیست غریبی کنید! زبان مردم بانکوک، زبانی محلی و کمیاب است اما صورت خندان و گرم و پذیرای بانکوکی‌ها از هر زبانی قوی‌تر است؛ طوری که به خود می‌آیید و می‌بینید آن چیزی را که می‌خواسته‌اید، از خوراکی گرفته تا پوشاک، فراهم شده است. برای دریافت اطلاعات کامل هتل‌های بانکوک اینجا را کلیک کنید.

الی گشت

پوکت، جزیره های آهکی و سواحل آرام

امواج شیطان به هوا بلند می‌شوند و با هر بار اوج‌گرفتن، هزاران رنگین‌کمان بزرگ و کوچک بر آسمان سواحل ماسه سفید پوکت می‌سازند. گاهی در پوکت فراموش می‌کنید که خانه‌ای دارید و باید به آن برگردید. پنداری از اول در پوکت متولد شده‌اید و به همین سواحل سفید تعلق دارید. دو پارک ملی در پوکت وجود دارد که به‌عنوان بزرگ‌ترین زیست بوم تایلند به ثبت رسیده‌اند. گونه های جانوری این دو پارک به‌حدی قابل‌توجه هستند که سازمان یونسکو نه‌تنها این دو پارک را جزء میراث های جهانی می‌داند و ثبت کرده بلکه با حساسیت قابل‌توجهی در حال رصد لحظه به لحظه‌ی آن‌ها است. پوکت را می‌توان موزه‌ای زنده از کمیاب ترین جانداران جهان و برج و باروهای سنگی باستانی دانست. وقتی وارد پوکت شدید، بدانید وارد موزه تایلند شدید و تا آنجا که می‌توانید از تماشای این شهر لذت ببرید. برای رزرو آنلاین تور پوکت همین حالا اینجا را کلیک کنید.

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: ۰۲۱۸۵۴۰

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷

منبع الی گشت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده