بازار باسلام؛ بازاری که از دل مردم برخواسته است

سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
بازار چیست؟ شاید بیشترین ذهنیت شما از بازار جایی است درهم‌و‌برهم و با هدف سود و فروش بیشتر. بااین‌حال، می‌خواهیم بازاری به شما معرفی کنیم که خرید‌و‌فروش در آن حرف اول را نمی‌زند و اتفاقا درهم‌وبرهم نیست و راسته‌هایش مرتب و منظم‌ هستند.
تبلیغات

راسته‌هایی که هرکدامشان عطر به‌خصوصی دارند، از عطر نان محلی گرفته تا عطر دستانی که سازه‌هایشان را به‌نمایش گذاشته‌اند. این بازار، بازاری اجتماعی و مردمی است که در غربت مجازآباد، دل‌‌ها را به‌هم نزدیک‌تر می‌کند و آرزوهای دور‌ودراز را به واقعیت تبدیل می‌کند. بازار باسلام، رسانه‌ای اجتماعی برای کسب‌وکارهای محلی و خانگی است. وقتی نمک‌گیر می‌شوید!

واقعیتش را بخواهید، اگر وارد بازار باسلام شوید و فضای صمیمی و حمایت‌ها و محصولات رنگارنگ و سنتی ایرانی را یک‌جا ببینید، کسی تضمین نمی‌کند از این بازار دل‌ بکنید! معاشرت و مردم‌داری حرف آخر را در این بازار می‌زند تا قبل از گرم‌شدن بازار خرید‌و‌فروش، دل‌ها بیشتر به‌هم نزدیک‌ شوند و جوانه‌‌ی امید در دل همه‌ی مردم پرتلاش این بازار قد بکشد.

قصه‌هایی که از در و دیوار باسلام آویزان‌اند

هر آدمی قصه‌ی منحصر‌به‌فرد خودش را دارد. بازار باسلام پر است از قصه‌‌ی آدم‌هایی که ساده و بی‌تکلف‌اند و اهل تلاش و کارند و در شرایط سخت اقتصادی آستین بالا زده‌اند و کسب‌وکاری راه انداخته‌اند. قصه‌های مردم این بازار افسانه نیست؛ بلکه قصه‌هایی پر از فرازوفرود است و اشک و لبخند دارد و درنهایت تحسین همه را برمی‌انگیزد. اهالی این بازار از دل روستا و شهرها بدون وابستگی به نهادهای دولتی بلند شده‌اند و قصه‌شان را می‌گویند تا با یک‌دلی و هم‌صدایی، مردم هم‌جنس خودشان را به همت و تلاش همگانی برای رونق کسب‌وکار دعوت کنند و برای هم امید بکارند و برکت برداشت کنند.

اول آشنا شوید، بعد بخرید

قبل از هر دادوستدی در بازار باسلام، شما به‌عنوان خریدار می‌توانید با غرفه‌دار ارتباط برقرار کنید و با او آشنا شوید و زبان مشترکی برای دغدغه‌هایتان پیدا کنید. در فضای این بازار اجتماعی، غرفه‌دار خیلی ساده و به دور از اصطلاحات تخصصی از محصولش می‌گوید؛ از اینکه چطور تهیه شده و کاربرد و خواصش چیست و اصلا چه شد که راوی قصه‌ی محصولش در بازار باسلام شد. شما حرف‌های غرفه‌دار را می‌شنوید و از انتظاراتتان می‌گویید؛ انتظاری چون دریافت محصول باکیفیت و ارزان. حتی می‌توانید با غرفه‌دار چانه بزنید و قیمت‌ها را با سایر محصولات مشابه مقایسه کنید تا درنهایت، هوشمندانه انتخاب کنید. گاهی هم با نوشتن تجربه‌ی خرید و رضایت از محصول غرفه‌دار، هم بازار او را رونق می‌دهید و هم خیال خریداران دیگر را از دریافت محصول باکیفیت راحت می‌کنید.

بدون هزینه، باسلامی شوید

یکی از ویژگی‌های بازار اجتماعی باسلام، فراهم‌کردن شرایط دیده‌شدن درکنار محصولتان است. شما می‌توانید به‌‌رایگان غرفه بسازید و فعالیت کنید و از همه مهم‌تر، دوستان خوبی از سراسر ایران پیدا کنید؛ دوستانی که هرکدام کوله‌باری از تجربه‌شان را در بازار باسلام روی زمین گذاشته‌اند و آن‌ها را دراختیارتان قرار می‌دهند. چه غرفه‌دار باشید و چه خریدار، می‌توانید به‌عنوان یکی از اعضای خانواده‌ی باسلام، هرروز با سایر اعضای باسلام، سلام و خوش‌وبش کنید و حال دلتان را خوب کنید.

خوش آمدی قهرمان!

بازار باسلام، بازاری اجتماعی است و شما و دوستانتان در این بازار نقش مهمی ایفا می‌کنید. شما قهرمانان این بازارید که چرخ اقتصاد را با کمک هم می‌چرخانید و تلاش می‌کنید. در این بازار مردمی، قرار است همه برای ارتقای هم تلاش کنند و فعالیت‌های گروهی انجام‌ دهند و برای رسیدن به اهدافشان لحظه‌ای توقف نکنند.

نویسنده شوید

بیرون‌ریزی افکار و اشتراک آن با دیگران، یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازار باسلام است. در این بازار به‌عنوان غرفه‌دار، هم مهارت نویسندگی را می‌آموزید و هم فرصتی برای معرفی محصولتان پیدا می‌کنید. حتی اگر غرفه‌دار نباشید، می‌توانید به‌راحتی مطالب خود را در صفحه‌ی اختصاصی‌تان منتشر کنید و بازخوردهای مختلف را ببینید.

به‌روز باشید

جهان باسلام بزرگ‌تر از آنی است که تصور می‌کنید. به‌جز اخبار گپ‌وگفت و خریدوفروش در بازار آن، اخبار دیگری هم هست. زمانی‌که باسلامی‌ می‌شوید، می‌توانید با عضویت در خبرنامه مجله‌ی باسلام، از آخرین قصه‌های موفقیت غرفه‌داران، محصولات معرفی شده، آموزش‌های روز، مطالب جذاب مرتبط با سلامتی و زیبایی و تغذیه و کلی مطالب مفید دیگر باخبر شوید.

بازار باسلام میزبان تمام اتفاقات خوشایندی است که شما آن را رقم می‌زنید. در این بازار اجتماعی، قدم بگذارید و با مردم پرتلاش این سرزمین از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب هم‌صدا شوید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات