بیشتر از یک؛ یادگرفتن «هرچیزی» تنها در بیست ساعت

بیشتر از یک؛ یادگرفتن «هرچیزی» تنها در بیست ساعت

اگر به شما بگوییم هر چیزی را می‌توانید در بیست ساعت یاد بگیرید، چه می‌کنید؟

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

بیست ساعت، یعنی «تمرین به مدت یک ماه و هر روز ۴۵ دقیقه». به نظرتان این برای یادگیری زمان زیادی است؟ شاید فکرتان پیش ریاضیات و فیزیک و فرمول‌های سخت برود و بگویید: «مگه میشه آخه! هرچیزی رو توی بیست ساعت میشه یاد گرفت؟» البته منظور ما بحث‌های این‌چنینی نیست.

یادگیری کامل چیزی مثل زبان آلمانی طبیعتاً نیاز به ساعات زیادی تمرین و تلاش دارد؛ اما بسیاری از چیزها را می‌شود تنها در بیست ساعت یاد گرفت. موسیقی، رقص، یک نوع ورزش مثل پارکور، گفتنِ اخبار، مهارت ارتباطی تازه، مهارت فنی جدید و خلاصه خیلی چیزهای دیگر را می‌توانید در ۲۰ ساعت یاد بگیرید. بنابراین بیست ساعت اول یادگیری هر چیز، بسیار حیاتی است؛ اما چرا بیست ساعت اولیه این‌قدر مهم است؟

دکتر جاش کافمن که درزمینه‌ی «یادگیری در ۲۰ ساعت» تحقیق کرده، براساس اطلاعات دقیقش، به این نتیجه رسیده که برخی از متفکران و دانشمندان بزرگ ازجمله بنجامین فرانکلین هم از این روش استفاده می‌کرده‌اند.

یافته‌ای مشهور نشان می‌دهد برای یادگیری و «کارشناس‌شدن» در هر چیزی، نیاز به ۱۰ هزار ساعت تمرین مداوم داریم؛ یعنی شما با ۱۰ هزار ساعت تمرین می‌توانید در هرچیزی به‌معنای واقعی کلمه، «استاد» شوید؛ اما مهم‌ترین بخش این ۱۰ هزار ساعت، «همان ۲۰ ساعت اولیه» است.

وقتی مغز ما محرکی جدید دریافت می‌کند، در «موقعیت پذیرنده» قرار می‌گیرد. این موقعیت پذیرنده ۲۰ ساعت طول می‌کشد و بعد از این ۲۰ ساعت، فرایند یادگیری کندتر می‌شود. مثل وقتی که چیزی جدید می‌خریم و در ساعات و روزهای اولیه حسابی اشتیاقش را داریم؛ اما در روزهای بعد، اشتیاقمان کمتر می‌شود. یادگیری در ۲۰ ساعت می‌تواند فراگرفتن زبان جدید یا مهارتی مثل کنترل خشم یا سازی مثل ویولن یا درک مفاهیم اولیه فیزیک کوانتوم باشد.

با «خرید کتاب چگونه در بیست ساعت هرچیزی را یاد بگیرید» که محمدپیام بهرام‌پور به فارسی ترجمه کرده، می‌توانید گامی بلند در جهت ارتقای مهارت یادگیری خود بردارید. جالب است بدانید یادگیری مهارت‌های جدید، بهترین راه برای جلوگیری از «آلزایمر احتمالی» در سنین بالاتر است.

با خواندن این کتاب، می‌توانید رشد و توسعه فردی را یک گام به جلوتر ببرید.

بیشتر از یک

البته ما در بخش معرفی کتاب وب‌سایت «بیشتر از یک نفر» تلاش کرده‌ایم تا بهترین و به‌روزترین کتاب‌های آموزشی دنیا را معرفی کنیم تا دیگر وقت خود را برای اینکه بدانید چه کتاب‌هایی برایتان ضروری است، هدر ندهید. با خواندن معرفی کتاب‌ها، می‌توانید انتخاب کنید چه کتابی با چه موضوعی برای شما مناسب است. مثلا فرض کنید شما دچار «اهمال‌کاری» و «تنبلی» هستید؛ یعنی ایده‌های فراوانی در ذهن دارید، اما هربار که می‌خواهید اقدام کنید، چیز جلوی شما را می‌گیرد. انگار نیرویی به شما می‌گوید: «حالا که وقت هست. چرا این‌قدر عجله داری!»

بسیاری از ما، دچار «از شنبه شروع می‌کنم»ها، «دیگه از عید به بعد میخوام تغییر کنم»ها و «از ماه بعد فلان کار را می‌کنم»ها شده‌ایم. با خرید کتاب از شنبه و عمل به راهکارهای ساده و کاربردی آن، برای همیشه از شر اهمال‌کاری و تنبلی رها خواهید شد. شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیکی رایگان این کتاب را با کلیک روی لینک بالا دریافت کنید. یادمان نرود اهمال‌کاری بزرگ‌ترین تفاوت بین افراد موفق و افرادی است که هرگز نتوانسته‌اید ایده‌های ذهنشان را عملی کنند است؛ همان‌هایی که آن‌ها را به‌نام «شکست‌خورده‌ها» می‌شناسیم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده