شرکت فورتیم برگزار کرد: اولین سمینار معرفی نسل جدید کامپیوترهای اداری، مینی پی‌سی‌ها

شرکت فورتیم برگزار کرد: اولین سمینار معرفی نسل جدید کامپیوترهای اداری، مینی پی‌سی‌ها

اولین سمینار معرفی نسل جدید کامپیوترهای اداری، مینی پی سی ها در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ در شهر اصفهان با حضور بیش از ۱۲۰ نفر از مدیران و متخصصان سخت‌افزار صنعت IT از سازمان‌های دولتی و خصوصی در هتل آسمان اصفهان برگزار شد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

هدف از برگزاری این سمینار، معرفی محصولات هترون با تمرکز بر مینی پی سی ها، به مدیران آی‌تی در صنایع مختلف استان اصفهان بود.

اهم موضوعات مطرح‌شده در سمینار

  • مسائل و چالش‌های زندگی‌کاری روزانه مدیران آی‌تی از بابت کارکرد سیستم‌های کامپیوتری
  • تحلیل ویژگی‌های مینی پی سی در‌مقایسه‌با پی سی
  • مزایای به‌روزرسانی سیستم‌های کامپیوتری سازمان
  • امتیازات اصلی مینی پی سی ‌های برند هترون

در نخستین بخش، سید یحیی قرشی، مدیر بازاریابی هترون، به روایت داستان خلق و توسعه شرکت فورتیم و برند هترون در پرچالش‌ترین سال‌ها برای کسب ‌وکارهای ایرانی پرداخت.

فورتیم به پیمان یک تیم چهارنفره‌ی در حوزه‌ی ارائه محصولات سخت‌افزاری کامپیوتر بنا شد و در سال ۱۳۸۷ به ثبت رسمی رسید.

در سال ۱۳۸۹ با اخذ نمایندگی برند صاحب سبک و با کیفیت پایونیر و افزایش تعداد نیروهای انسانی متخصص توانست در ۱۵ شهر ایران، توسعه‌ی نمایندگی داشته باشد.

در سال ۱۳۹۱ شرکت فورتیم نمایندگی برند ژاپنی اکسسوری «ای‌بلو» را که در طراحی سرآمد بود اخذ کرد. همکاری نزدیک با این دو برند و کسب دانش فنی و شکل‌گیری استانداردها و سلایق شرکت فورتیم مبتنی بر آن‌ها، زمینه‎ساز ثبت برندی با سطح استاندارد کیفی بالا و طراحی‌های جذاب با نام «هترون» در سال ۱۳۹۳ شد که محصولات هترون به سه بخش انواع مینی پی سی، محصولات صوتی و لوازم جانبی‌ کامپیوتر تقسیم ‌می‌شوند.

سال ۱۳۹۵ هترون تأمین‌کننده‌ی کامپیوترهای کوچک اداری (مینی کامپیوتر) بیش از ۴۰۰ سازمان معتبر دولتی و خصوصی بود. در این سال، شرکت فورتیم ارائه‌دهنده‌ی برند هترون با اطمینان کامل از کیفیت محصولاتش، واحد مستقل خدمات پس از فروش را راه‎اندازی کرد تا با رویکردی مشتری‌محور هر لحظه پاسخ‌گوی کاربران باشد و درادامه موفق به کسب رتبه ۳ از شورای عالی انفورماتیک ایران شد.

سال ۱۳۹۷ هترون با سرمایه انسانی ۶۰ متخصص در حوزه انفورماتیک، موفق به طراحی و تولید کوچک‌ترین مینی پی سی فن‌دار و بدون فن ایرانی منطبق با نیاز بازار شد.

 در بخش بعدی، مدیر توسعه محصولات برند هترون، دیوید پَن، از کشور چین، با ارسال ویدئویی با متخصصان انفورماتیک اصفهان ارتباط برقرار کرد.

پَن با معرفی دستاوردهای برند هترون که ماحصل همکاری مهندسان ایرانی و هنگ‌‍‌گنگی است، نوید ارائه‌ی محصولات جدید را در بیشترین تناسب و انطباق با نیاز سازمان‌ها داد تا مشتریان در عین کاهش‌ هزینه‌ها، حداکثر راندمان کاری را از محصولات هترون دریافت کنند.

پس از استراحت کوتاهی که توأم با شناخت عمیق‌تر و ارزیابی محصولات و قطعات تشکیل‌دهنده مینی پی سی‌های هترون از نزدیک بود، در بحثی گروهی میزان اثربخشی این محصولات در کاهش هزینه‌های جانبی سازمان و افزایش راندمان‌کاری از دیدگاه مدیران آی‎تی حاضر تحلیل و ارزیابی شد.

از دیدگاه متخصصان IT حاضر در مراسم، مدل‌های بدون فن این کیس‌های کوچک برای محیط‌های پرگردوغبار بسیار مناسب بودند و استفاده از قطعات سخت‌افزاری با برندهای معتبر جهانی درمقایسه‌با سایر نمونه‌ها در بازار فعلی ایران، مزیت ارزشمندی محسوب می‌شد.

ابعاد کوچک و وزن سبک مینی پی سی ها، می‌توانست به افزایش فضای مفید کاربران و تسهیل در حمل‌و‌نقل سیستم‌ها بینجامد. از طرفی مصرف برق کم مینی پی سی ها که باعث کاهش هزینه‌های جانبی سازمان می‌شود، از عوامل جذابیت این محصول ارزیابی شده بود.

در تکمیل این گفت‌و‌گوها پریسا موسوی، مسئول فروش شهرستان‌ها، از تجربه‌ی خود در مصاحبه‌ با مدیران آی‌تی سازمان‌هایی گفت که مینی پی سی های برند هترون را جایگزین پی سی ها کرده ‌بودند.

از دیدگاه آن‌ها، مهم‌ترین ارزش مینی پی سی های هترون، کمک به مدیریت زمان بود؛ چراکه در گذشته بیشتر وقت مدیران آی‌تی صرف حل مشکلات روزمره سیستم کاربران می‌شد و فرصت تمرکز برای کشف راهکارهای نوینِ فناورانه و ارزشمند‌تر برای سازمان کمتر مهیا می‌شد.

 درادامه‌ی سمینار ویژگی‌های فنی مینی پی سی های هترون را سرپرست فروش سازمان، رضا خان‌محمدی با دیدگاهی جزءنگرانه بررسی کرد.

محصولات فعلی هترون به سه دسته‌ی اصلی تفکیک می‌شوند:

  • کلاینت‌های اداری: شامل انواع مینی پی سی فن‌دار، فن‌لس (بدون فن) و زیروکلاینت
  • لوازم جانبی کامپیوتر: شامل انواع موس، کیبورد، کول پد، پاوربانک و پاورساپلای
  • محصولات صوتی شامل انواع اسپیکرها

مینی پی سی ها به‌واسطه‌ی ویژگی‌های کارکردی، ابعاد، مصرف انرژی، راحتی استفاده، جایگزینی جدی برای پی سی‌ها در محیط‌های اداری هستند.

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های مینی پی سی های برند هترون استفاده از برندهای معتبر قطعه در این کالاها است که باعث افزایش راندمان و عمر مفید مینی پی سی ها می‌شوند. متأسفانه استفاده از برندهای نامعتبر قطعات، غیراصلی یا حتی کارکرده آفتی است که با افول قدرت و شرایط اقتصادی در هر کشوری، ممکن است بسیاری از تأمین‌کننده‌ها را به سمت خود بکشاند.

فورتیم

مزیت مهم دیگری که تنها به‌واسطه‌ی طراحی و تولید داخلی مینی پی سی های هترون محقق شده‌ است، امکان سفارشی‌سازی سیستم‌ها به شرط محقق‌شدن حداقل سفارش است. مواردی مانند اضافه‌شدن ماژول‌های هارد ۵/۳ اینچی، سفارشی‌سازی پورت‌ها و رنگ دستگاه‌ها متناسب با هویت سازمانی از آن جمله هستند.

دیگر مزیت ارزشمند مینی پی سی های هترون تنوع کارکردی و ساختار طراحی آن‌ها است. مدل‌های فن‌دار مینی کامپیوترها که بدون صدا و مناسب برای محیط‌های اداری با تعریف هشت ساعت کار در روز و مدل‌های بدون فن، مناسب محیط‌های نیمه‌صنعتی یا دارای گردوغبار است که این سیستم‌ها می‌توانند به‌صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته کار کنند و تبادل حرارتی این نوع از مینی پی سی ها را هیت سینک انجام می‌دهد و مشکل خرابی فن نخواهند داشت.

درباره‌ی مصرف برق مینی پی سی ها باید اشاره کرد که این محصولات به‌طور میانگین ۴۰ وات مصرف دارند و درمقایسه‌با پی‌سی ها که به‌طور میانگین ۲۰۰ وات مصرف می‌کنند، حدود ۸۰درصد مصرف برق را کاهش ‌می‌دهند که بدین‌ترتیب نیاز سازمان به سرمایه‌گذاری در تجهیزات مرتبط مانند UPS‌ها نیز به‌مراتب کاهش می‌یابد.

در خاتمه‌ی این برنامه، نماینده‌ی فروش شهر اصفهان، مجموعه‌ی یاقوت تابان، به مدیریت نیایش فرهمند ابتدا شرح مختصری از سابقه‌ی فعالیت‌های مجموعه‌ی خود از سال ۱۳۷۷ در حوزه‌ی خدمات رایانه‌ای درزمینه سخت‌افزار و سایر لوازم جانبی ارائه داد و درادامه به معارفه‌ی مشتریان سازمانی‌ رضایتمند از محصولات، پروژه‌های موفق و مرکز فروش محصولات پرداخت. ایشان همچنین در پایان سخنان خود از متخصصان حوزه‌ی IT برای بازدید از محصولات هترون در فروشگاه نوت‌بوکِ شهر واقع در خیابان میر اصفهان دعوت کرد.

فورتیم

منبع فورتیم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده